Robaki, muchy, chrząszcze, karaczany

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
jakuszewa
Posty: 518
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:49 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Karaczany brazylijskie

Post autor: jakuszewa »

Szczypawica? Masz na myśli Skorka, tak?
Hmm... Osobiście "'toto" nigdy mnie nie dziabnęło, a podobno potrafi dziabnąć bardzo mocno, więc chyba bym nie ryzykowała ;)
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Karaczany brazylijskie

Post autor: Gecko »

Radziłbym najpierw poczytać coś o owadzie, zanim podacie go szczurkom. Niektóre są bardzo trujące, potrafią zawierać cyjanek lub inne, równie śmiertelne paskudztwa. Natomiast owady sprzedawane jako karma raczej szkodliwe nie są. Generalna zasada jest taka, że nie wolno jeść owadów kolorowych, ubarwionych, bo one po prostu ostrzegają. Raczej nie miał bym oporów by karmić szczury owadami, zabija się je ciągle. Jem mięso, a by je pozyskać zabija się dużo bardziej przyjemne zwierzaki. Pisanie, że nie trzeba przecież karmić więc po co, jest bez sensu. Człowiek też bez mięsa przeżyje, co nie znaczy, że jest to dla niego naturalne. Mamy zęby służące do jedzenie mięsa, więc powinniśmy je jeść. Tak samo szczur, został przez naturę przygotowany jako wszystkożerca, więc nie powinno się go ograniczać do roślin. Zresztą, są ludzie, którzy twierdzą, że rośliny też mają uczucia ;)
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Karaczany brazylijskie

Post autor: aneczka1-13 »

Mnie nigdy skorek nie uszczypnął. A jak już to zrobił to wcale mocno to nie jest. Prawie nic nie czuć.A kolorowe owady wydzielają różne substancje żeby odstraszać zwierzęta żeby ich nie zjadły. A skorki do takich nie należą.Ja wiem które owady to wydzielają a które nie. W większości wydzielają ją owady z rodziny pluskwiaków i nie które biegacze.zresztą żeby się dowiedzieć wystarczy takiego owada chwycić w rękę. Jeśli ma to cię osmrodzi.Ja się takimi zwierzakami interesowałam od dziecka i chwytałam różne w ręce więc z doświadczenia sporo wiem.
Obrazek
Klikać
waniowyy
Posty: 83
Rejestracja: sob gru 18, 2010 3:21 pm

Żywy pokarm

Post autor: waniowyy »

W książce o sczurach przeczytałem że szczurą można dawać świerszcze i karaczany (czy jakoś tak :D)
Faktycznie można ? bo dla ogonów polowanie to może jakaś zabawa ?
Moje szczurki <:3)~ Yumi agouti Mia biało czarny kapturek

Sory za błędy jestem dyslektykiem.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Żywy pokarm

Post autor: smeg »

Dla węża polowanie na szczura to też zabawa? ::) Kiedyś czytałam, że takie owady też odczuwają strach i nie dałabym szczurowi żywej karmy z tych samych powodów, z jakich nie chcę, żeby szczury były żywą karmą.

A książki o szczurach zazwyczaj zawierają wiedzę sprzed 50 lat i w większości spraw nie radzę się nimi sugerować :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Żywy pokarm

Post autor: greenfreak »

Można. Ale na któreś larwy musisz uważać, bo mają okropnie mocne aparaty gębowe. I na drugim forum pisano, aby na jesień potem odrobaczyć szczura na wszelki wypadek.
waniowyy
Posty: 83
Rejestracja: sob gru 18, 2010 3:21 pm

Re: Robalki

Post autor: waniowyy »

Ale mi chodziło o świerszcze albo karaczany ?
Moje szczurki <:3)~ Yumi agouti Mia biało czarny kapturek

Sory za błędy jestem dyslektykiem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Robalki

Post autor: Paul_Julian »

Temat ma 14 stron, a dodatkowo jest jescze osobny o karaczanach brazylijskich. Proszę poczytać i użyć szukajki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Varico
Posty: 74
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 4:46 pm
Lokalizacja: Szydłowo

Re: Robalki

Post autor: Varico »

Można po prostu kupić, nie trzeba łapać.. :>
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/prz ... arm/146348
"Let's put the smile on that face .."

Obrazek
Awatar użytkownika
atomówka
Posty: 383
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 1:38 am
Lokalizacja: Kielce

Re: Robalki

Post autor: atomówka »

Ja bym bardzo odradzała dawanie szczurkom żywych larw (takich jakie kupuje się w wędkarskich sklepach) . Miałam kiedyś z nimi przygodę jak próbowałam odkarmić znalezione pisklę. Poszłam po takie robale do sklepu, a pani powiedziała, że jeżeli chce je dawać zwierzakowi to muszę je najpierw sparzyć wrzątkiem... :/ Opowiedziała mi swoją historię (podobną do mojej), tyle że ona nie wiedziała i dała pisklakowi żywe robaki. Okazało się, że wyżarły go od środka :-[ Co prawda ptaki połykają pokarm, a szczury nie, ale kto wie czy akurat każdą pogryzą zanim połkną? Ja ze swojego doświadczenia wiem tylko, że pomimo trzymania tych bestii w plastikowym pojemniku, jakieś i tak i tak się z niego wydostały. Mnie to wystarczy...
Manila & Filomena & Tula & Tasmania
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Robalki

Post autor: greenfreak »

atomówka, przy larwach w sumie doradza się, aby najpierw zmiażdzyć główkę, potem już nie będą groźne.
Awatar użytkownika
atomówka
Posty: 383
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 1:38 am
Lokalizacja: Kielce

Re: Robalki

Post autor: atomówka »

Rzeczywiście, można i tak. Tylko strasznie się to wije ;)
Manila & Filomena & Tula & Tasmania
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

larwy mącznika młynarka

Post autor: tuśka »

hej ;)
szukałam szukałam i nie znalazłam... :-[
otóż czasami kupuję dla swoich myszoskoczków larwy mącznika młynarka :)
i tak sie zastanawiam czy raz na pare miesięcy można urozmaicić nimi dietę szczurów ?
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: larwy mącznika młynarka

Post autor: KITEgirl »

co do dawania żywej karmy to zdania są podzielone. niektórzy uważają to za barbarzyństwo porównywalne z dawaniem żywych szczurów wężowi. ja tam swoim poprzednim dawałam dżdżownice. moim teraźniejszym szczurkom nie miałam okazji. myślę że mącznik jest ok
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: larwy mącznika młynarka

Post autor: greenfreak »

Mączniki będą ok, ale jak ze wszystkim - nie za dużo, z umiarem ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”