Higiena szczurków/sprzątanie klatki

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

czy dobrze robie?

Post autor: ESTI »

[quote="sachma"]powinnas jednak to przemyslec a nie rzucic "tez cos"...[/quote]

Dream on... 8)
Szanowna Pani przyjazna_maja lubi jak ktos sie z nia zgadza, gorzej jak jest odwrotnie. :lol:
Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

czy dobrze robie?

Post autor: Fam »

Ale się czepiacie wszystkiego, dziewczyna się stara jak umie, nie najlepiej jeszcze, ale się wyrobi, wy też na początku nie wiedzieliście wszystkiego

przyjazna_maja Nie chodź na skróty, czytaj forum zanim zaczniesz pisać, bo mi się czasem wydaje, że na siłę nabijasz ilość postów.
za tęczowym mostem: Karolcia
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

czy dobrze robie?

Post autor: Shady Lane »

[quote="przyjazna_maja"]. Sad[/quote]

Czyżby nabijanie postów? Czy jest na sali mod?

I w ogóle co to znaczy? Bo to chyba potwierdzenie słów ESTI
[quote="ESTI"]Szanowna Pani przyjazna_maja lubi jak ktos sie z nia zgadza, gorzej jak jest odwrotnie. [/quote]

Nie smuć się, tylko częściej zmieiaj małym trociny, bo widze, że o nie dbasz, a takie bagatelizowanie tej sprawy może doprowadzić do chorób.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

czy dobrze robie?

Post autor: ESTI »

Czy czas zamknac temat? 8)
Obrazek
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

czy dobrze robie?

Post autor: Shady Lane »

Może nie reagujmy od razu tak ostro ... może temat się jeszcze kiedyś przyda :)
Taka moja mała uwaga :)
przyjazna_maja
Posty: 48
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:01 pm

czy dobrze robie?

Post autor: przyjazna_maja »

lepiej zamknąć
przepraszam...
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

czy dobrze robie?

Post autor: Ewqa »

Wszystcy piszecie że sprzatanie u szczurków co 7 dni to za rzadko. Ja sprzatam co 6-7 dni i jest OK. Dlaczego? To bardzo duzo zalezy od używanej ściółki. Ja już wypróbowałam chyba wszystkie bo jedna szczurzyca miała podejrzenie o alergię na ściółkę. Więc jezeli używanie do wysciełania klatki ligniny to śmierdzi po 2-3 godzinach, jeżeli macie trociny to rzeczywiście trzeba sprzatać co 2 dni inaczej smrodek okropny. Prawie to samo jest jak uzywałam No-Smell, też musiałam sprzatać 2 razy w tygodniu. Teraz szczurzaste siedza na drewnianym kocim żwirku i wymieniam go co 6-7 dni. Oczywiście to możliwe bo one sikaja tylko w jednym kącie i na plastikową półkę która traktuja jak kuwetę. W tych miejscach wymieniam ściółkę 2 razy w tygodniu i myje tę półkę, bo to też ich sypialnia.

Co do kapania szczurów to jestem przeciwna. A szczury sa zwykle brudne kiedy spia w brudnej klatce.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

czy dobrze robie?

Post autor: Shady Lane »

Ależ ja się z Tobą Ewqa zgadzam. Sama przyznałaś że trociny trzeba często zmieniać, wiem, bo sama kiedyś używałam. Ale koci żwirek przy dwóch szczurach rzaczywiście moze być zmieniany co tydzień, zresztą to napisałam :
[quote="Shady Lane"]Generalnie trociny szybko wchłaniają smrodek, i trzeba je bardzo często zmieniać. Więc jeżeli nie chcesz się zdecydować na inną ściółkę (chocaiżby żwirek koci), to uważam, że co 3, góra 4 dni trocinki powinnaś zmienić[/quote]

Dodano po 4 minutach:

P.S. Nie odchodź, zostań!
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

czy dobrze robie?

Post autor: Ewqa »

A ja się własnie wymadrzyłam co do kąpieli szczurów i... od pisania części dalszej oderwały mnie straszne piski. To Luna zrobiła postawe uległości Lilce w misce z jogurtem :D Jak obie wyglądały :lol: nastepstwem była kapiel
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

czy dobrze robie?

Post autor: merch »

Co do wymiany sciólki ja stosuje schemat Toaleta - kuweta tam są wszystkie kupki i część mokrego sciólka koci drewniany żwirek wymiana co 2-3 dni. Legowisko hamaczek plus reczniki papierowe i póleczka plus reczniki papierowe, spią w zalezności od nastroju i sikają w zaleznosci od nastroju . Wymiana po ocenie organoleptycznej mokre i smierdzi - wymiana naogól raz na 2-3 dni. Reczniki papierowe w duzej kuwecie- wymieniam raz na tydzień.
Szczurów nie kapie poza sytuacjami ekstremalnymi typu cos któreś zjadło za duzo albo się przestraszyło i rzadka, smierdząca kupa- wtedy tez tylko częściowo czyli to co się ubrudziło ;)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
przyjazna_maja
Posty: 48
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:01 pm

czy dobrze robie?

Post autor: przyjazna_maja »

:lol:
-------------
Jesli masz cos do dodania, napisz. Jesli wstawiasz tylko emoty, wtedy nie wstawiaj lepiej nic. Piszemy wtedy, jesli chcemy wniesc cos do dyskusji. Powiedz, czy ta emotka cos wniosla? /adm. [WildMoon] edit.
przepraszam...
grzegorz
Posty: 140
Rejestracja: śr lip 27, 2005 2:16 pm
Lokalizacja: bremen

czy dobrze robie?

Post autor: grzegorz »

[quote="Shady Lane"]Generalnie jestem przeciwniczką kąpieli szczurów[/quote]

[quote="Shady Lane"]Szczury same dbają o swoją higienę. [/quote]
moje mam od ponad roku i jeszcze nie byly kompane (raz lekko przemylem szmadka metzgera ) nie sa brudne i nie smierdza - dlatego tez jestem przeciwny kompieli no cyba ze naprawde sa brudne-ale trzeba znalezc przyczyne tego brudu :wink:
Piksi(2)+Metzger(2) 2 samiczki(kawa z mlekiem+popiel)(bialy z czarnym kapturkiem:))
8 tygodni-a jedza jak by nigdy nic nie jadly:)))ciekawskie i glosne:))
Inspektor Sowa
Posty: 16
Rejestracja: czw lis 10, 2005 2:06 pm
Kontakt:

czy dobrze robie?

Post autor: Inspektor Sowa »

moja świętej pamięci Szczur po pływaniu pachniała gorzej niż przed :D
>>> Inspektor Sowa akustycznie, znów dostępny:
>>> http://inspektorsowa.mp3.wp.pl
nenya
Posty: 84
Rejestracja: wt lis 01, 2005 1:28 pm
Kontakt:

czy dobrze robie?

Post autor: nenya »

Mam drewniany koci żwirek,zmieniam raz na tydzień-troszkę się przeraziłam jak tu wszyscy krzyczą że raz na tydzień to za dużo..

W moim odczuciu jest ok-nie pachnie brzydko i nie wygląda specjalnie źle

Aha-i jeszcze: raz na tydzięn piorę im szmatki legowiskowe, bo zdarza im się na nie narobić:)

a mnie się zdaje że przyjazna_maja(nie obraź się proszę)to po prostu jeszcze dzieciak...więc trzeba być troszkę wyrozumiałym,i tak dobrze dla niej że w ogóle zainteresowana jest tematem szczurów :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

czy dobrze robie?

Post autor: sachma »

jak jest zwirek to sprzata sie rzadziej... ale jak mialam trociny to mimo duzej klatki sprzatalam co 3dni... teraz mam drewnianyzwirek (kolo 1cm na dnie) i sprzatam raz w tygodniu :)

a co do dziecka... to musze sie zgodzic... ucielam sobie z nia pogawentke na pm... zeby nie bylo, to ona zaczela... i dochodze do wniosku ze zeby powaznie porozmawiac trzeba poczekac z 2-4latka...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”