[KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
SkywalkerYoda
Posty: 443
Rejestracja: pt gru 02, 2011 7:10 pm

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: SkywalkerYoda »

Ja polecam dr Miśkowicza z KrakVetu przy Sanockiej 3. Na miejscu robi prześwietlenie -bez dodatkowej dopłaty. Warto więc robić tam badania. Cenowo też bardzo przystępnie, nawet w czasie nocnego dyżuru. Np. za podciecie zębów płacę zawsze tylko 5 zł. :) Można zapłacić z opóźnieniem (np. przy następnej wizycie), bo i tak wszystko mają w systemie. Wet radzi sobie nawet z agresywnymi szczurkami. Brak wziewki.
Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać kochać
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: carrie17 »

Kilka razy byłam już u dr. Gałganek na Zapolskiej i najbardziej mi się tam podobało. Pani konkretna, rzeczowa, w jeden dzień postawiła mi szczura na nogi (Fredek był wtedy po licznych pogryzieniach, nie jadł, nie pił, praktycznie się nie ruszał. Za 4 zastrzyki zapłaciłam 30zł, tydzień później za badanie kontrolne i antybiotyk w tabletkach 20zł - no i przy okazji pięknie go opitoliła, kiedy przycinała futro przy rankach, także fryzjer gratis ;D ) Ceny niewygórowane, nie pobierają opłat za samo 'przyjście'. Kiedyś pytałam o kastrację i mówiła mi ok. 130zł z badaniami przed/po (jakoś tak).

Natomiast pierwszą (drapał się jak wariat) wizytę Fredek zaliczył na Mickiewicza, nie pamiętam nazwiska weterynarza, który go przyjmował. Pozytywnego wrażenia na mnie nie wywarł, popatrzył na szczura, stwierdził alergię i wziął 50zł.

A z oazą szaleństwo, ja rozumiem, że może jest to najlepsza lecznica w Krakowie (jak chodzi o gryzonie), ale z cenami przesadzają. Jak dzwoniłam i opisywałam stan Fredka to przez telefon powiedziano mi, że 40zł sama wizyta + leki + coś tam, więc spokojnie bym się pozbyła stówki.
Awatar użytkownika
SkywalkerYoda
Posty: 443
Rejestracja: pt gru 02, 2011 7:10 pm

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: SkywalkerYoda »

No to ta dr Gałganek brzmi obiecująco -wypróbuję :)
Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać kochać
Awatar użytkownika
atomówka
Posty: 383
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 1:38 am
Lokalizacja: Kielce

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: atomówka »

A czy dr Gałganek ma wziewkę? :>
Manila & Filomena & Tula & Tasmania
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: Rajuna »

Niestety nie ma :(
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
DorotaO
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:01 am
Numer GG: 7788821

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: DorotaO »

130zł za kastrację ? Strasznie dużo , ja za kastrację królika zapłaciłam 70zł a to o wiele większe zwierze niż szciurek ;)
Ze mną szciurki :FRUGO , FIGO , FAGO :) :*
KOCHANE URWISKI MOJE ;)
królik : MAX
świnki morskie : GUCIO I CIAPUŚ
Moje iskierki ;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36097
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: Rajuna »

Dorota - na mniejszym ciężej operować :/
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
DorotaO
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:01 am
Numer GG: 7788821

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: DorotaO »

Ok zgodzę się , ale weterynarz u której kastrowałam królika , powiedziała , że za szczurka też bierze 70zł , ale niestety nie ma wziewki i raczej ze szczurami nie ma doświadczenia , więc na pewno nie będę do niej szła w razie jakby maluchom coś było odpukać
Ze mną szciurki :FRUGO , FIGO , FAGO :) :*
KOCHANE URWISKI MOJE ;)
królik : MAX
świnki morskie : GUCIO I CIAPUŚ
Moje iskierki ;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36097
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: Rajuna »

No Joanna podawała podobna cenę (60-70zł) za kastrację na igle, ale narkoza na igle zawsze jest tańsza, a dr Gałganek poza injekcyjną ma jeszcze jakąś. Zresztą następnym razem mogę zapytać, bo teraz się u niej pojawiam regularnie (leczymy Wydrę). Zresztą po kolejnych wizytach jestem z niej nadal zadowolona.
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
joanna71
Posty: 99
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 8:47 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: joanna71 »

W kwestii Oazy. Zapomnieliście chyba dodać: jeśli uda się zastać dr Lewandowską. A jest to, ehem... trudne?
Zadzwoniłam w zeszłym tygodniu, powiedziałam o co chodzi. Usłyszałam, że wraca z urlopu w następnym tygodniu (a mamy poniedziałek). Zadzwoniłam zatem dzisiaj - pani doktor będzie tylko jutro i to w sprawie zaległych zabiegów. Tudzież 19tego, i 20tego. A tak w ogóle to 'w zasadzie to w lipcu pani doktor nie ma'. Halo?? Może było powiedzieć od razu? Ja rozumiem - są wakacje. ja nie mam pretensji, że ktoś ma urlop. Ale może trochę precyzji? Trochę odpowiedzialności za to, co się potencjalnym klientom mówi?
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: Akka »

Dodam coś od siebie:
1. Oaza - dla mnie jest już spalona po kilku niewłaściwych diagnozach, bagatelizowaniu objawów szczurów moich i Delilah. Miło wspominam tam dr. Piotrowską, ona nie traktowała nigdy moich szczurów jako maszynkę do robienia pieniędzy i była zaangażowana. Dr. Lewandowska - jest dobra przede wszystkim w operacjach, ale rutynowo podchodzi do większości objawów, czyli albo to serce albo wątroba. Dr. Urbańska jest miła, ale niezbyt kompetentna, załatwiła mi szczura, więc nie powierzyła bym jej już żadnego.
Plusy: profesjonalny sprzęt, możliwość zostawiania zwierzęcia pod opieką, dobre wykonanie operacji, miła atmosfera, wziewka
Minusy: bagatelizowanie niektórych przypadków, różnorodny poziom profesjonalizmu - zależny od tego kogo spotkamy, ogromny nacisk na pieniądze (czasami ma się wręcz wrażenie, że nie chodzi tutaj o dobro szczurów) - wysokie ceny, duże oblężenie kliniki - co przekłada się często na jakość usług.

2. Lecznica na ul. Zapolskiej, bardzo miło wspominam tam wizytę, a byłam u dr. Gałganek. Była bardzo zaangażowana, pomimo, że dużo pracy ją czekało i próbowała do ostatniej chwili ratować mojego szczura.
Plusy: duże zaangażowanie i zainteresowanie objawami, dobre podejście do zwierząt, profesjonalnie i tanio.
Wady: brakuje trochę bardziej profesjonalnego sprzętu i wziewki.

3. Parotka (Rżąka)- mam małe doświadczenie z tą kliniką, byłam tam dwa razy. Wizytę wspominam pośrednio, z jednej strony dr. miła i zaangażowana, próbowała ratować mojego szczura, ale nie udało jej się do końca z diagnozą (wiem to trudne u małych zwierząt). Myślę mimo to, że można jej zaufać.
Plusy: posiadają wziewkę, doktor obeznana z gryzoniami, cena nie jest bardzo wygórowana, dr wszystko dokładnie tłumaczy
minusy: ogromne kolejki (czasami trzeba czekać ponad 2 godziny, pomimo umówienia się), duże obłożenie sprawia, że nie mogą poświęcić aż tak dużo czasu jak by chciały, brak możliwości wyciągania wyników.

4. Krak Vet - tutaj nie wyrobiłam jeszcze dokładnego zdania, ponieważ nie miałam do czynienia z polecanymi dr. Dawno temu leczyli mojego szczura z marnym skutkiem, ale nie wiem jak jest teraz.
Plusy: dobry sprzęt - bardzo dokładny rentgen, przystępna w miarę cena,
Minusy: trzeba uważać na to u kogo leczymy tam szczura

5. Lecznica na ul. Krakusa - przyjmowała tam dr Banaś, która moim zdaniem jest najlepszą weterynarz w krakowie, z jaką się spotkałam. Cierpliwie wysłucha, jest świetna w diagnozowaniu, dokładnie rozpatruje każdy przypadek. Jest bardzo zaangażowana. Przyjmuje tam również dr Wilkołaski, który nie jest aż tak doświadczony w pracy z gryzoniami.
Plusy: profesjonalna i zaangażowana opieka oraz leczenie (dr Banaś), tanie ceny, uczciwe leczenie, brak kolejek
Minusy: brak profesjonalnego sprzętu do niektórych badań oraz wziewki.
Aktualnie dr Banaś jest na urlopie macierzyńskim. Można ją prawdopodobnie zastać w jej gabinecie pod Krakowem (Boleń) - Anima Vet

To tyle moich prywatnych przemyśleń :D
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: Akka »

aa jeszcze mała aktualizacja ;)
3. Parotka - dr, której tam zaufałam to Karolina Ptak, o dr Drohobyckiej krążą różne opinię ;)
4. Krak Vet - byłam wczoraj, mają wziewkę, dr Miśkiewicz rzeczywiście wydaje się być kompetentny i za samo obejrzenie szczura nic nie bierze ;).
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
vasaki
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 1:43 pm

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: vasaki »

Ja ze swojej strony dodam jeszcze lecznicę ARKA na ul. Chłopskiej 2a, mają super lekarza od gryzoni doktor się nazywa Przemysław Baran i odkąd pierwszy raz do niego poszedłem z moim szczurkiem, nie chcę słyszeć o nikim innym, mój Fizio też zresztą nie ;) polecam zajrzeć na ich stronkę http://www.arka-vet.pl/
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: Rajuna »

Mała aktualizacja, bo miałyśmy w tym miesiącu trzy kobietki na stole operacyjnym...

Operował dr Baran, dziewczyny się ładnie goją, są zaszyte tak, że nawet po wyjęciu szwów zewnętrznych rana się ani troszkę nie rozchodzi, po 3 dniach od sterylki zachowują się już, jakby nigdy nic się nie stało ;)

Natomiast w styczniu Kokos miała ropnia i poszłam z nią do Oazy. Na wypisie od dr Lewandowskiej pojawia się informacja, że szczur nie zasypia na narkozie wziewnej i że pani weterynarz pierwszy raz się z czymś takim spotyka. Wczoraj Kokos miała operację w Arce, specjalnie poczekałam aż dadzą mi znać, czy zareagowała na narkozę - owszem, szczur zasnął tak, jak powinien.
Moim zdaniem przy poprawnej wziewce nie ma szansy na to, żeby szczur nie zasnął. Albo coś było nieszczelne, albo panie w Oazie nie zauważyły, że im się gaz w butli kończy. Tak czy tak, straciłam do nich zaufanie.
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
SkywalkerYoda
Posty: 443
Rejestracja: pt gru 02, 2011 7:10 pm

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: SkywalkerYoda »

Dr Miśkiewicz którego tutaj polecałam już nie pracuje w KrakVecie. Niestety.
Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać kochać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”