Inne zwierzaki

Dział, w którym zamieszczamy ankiety i organizujemy konkursy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Inne zwierzaki

Post autor: krwiopij »

a wlasnie, zapomnialam sie pochwalic... malenstwo juz jest u mnie... :D przyszla przesylka polecona trzy dni temu... jest jeszcze malutka (jakies 3cm cialka) i ma lekko brunatne futerko, ale niedlugo urosnie, sciemnieje i bedzie rownie piekna, co jej poprzedniczka... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Inne zwierzaki

Post autor: lajla »

gartuluje :D a jaki to gatunek ten sam co poprzedni?

heh szczerze mowiac moi rodzce mojego pomyslu nei poparli i siostra tez ale jej nie am co sie dziwic kiedys bala sie apjakow ale etraz to jej rpzeszlo noa le ejdnak jest roznica miedzy malym domowym dizkim a wielkim ptasznikie mtory z noagami am 15-20 cm ;) jak uzbieram kase i bede miala juz je w domu to odwrot nie bedzie :)

ah krwiopijko doradz mi mzoe co jest lepsze samiec czy samica ja wiem ze samica zayje kolo 20 lat ale boje sie ze nie zawsze bede miala jak sie nia opiekowac... choc co stoi na przeszkodzie i tak naprawde nigdy nie widomo co przysla... wiec wyborun nie ma tylko fart...

eh a jak sobie radzisz z karmieniem? wiem ze wlansie takim pajakczka po 2-3 wylince (dobrze napsialm? :P) riobaki trzeba kroci na mniejsze prcje radzisz sobie z tym jakos??
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

Inne zwierzaki

Post autor: Mada »

Obecnie w domciu są:
4 koty 2:2 :)
1 chomik (chomica)
4 szczurki
No i jeszcze sezonowo rybki - na zimę
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Inne zwierzaki

Post autor: krwiopij »

lajla, moja poprzednia pajeczyca nalezala do gatunku grammostola rosea... ta nowa to grammostola pulchra... to bardzo podobne gatunki, z tym, ze pulchra jest odrobinke wieksza i cala aksamitnie czarna (to ta ze zdjec :))...

co do gatunkow pajakow, polecam http://www.terrarium.com.pl i http://www.terrarystyka.pl... znajdziesz tam chyba wszystkie potrzebne informacje... :) na pocztek najlepiej kupic podrosnietego (8-9 wylinka - dobrze napisalas :)), spokojnego naziemnego ptasznika... takiego spokojnie bedziesz mogla karmic swierszczami... mniejsze trezba podkarmiac robakami uzywanymi jako przyneta wedkarska - tzw. pinkami... to takie male larwy... pajaczki po 2-3 wylince sa malusienkie (nie wiecej jak 1,2-2cm cialka) i poki nie wyrosna, powinny mieszkac w malutkim pojemniczku na klisze i jesc robaki...

ciesze sie, za pajaki tak cie zainteresowaly... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Inne zwierzaki

Post autor: Mycha »

Ja zastanawiałam się nad kędzierzawym. To podobno najbardziej spokojny gatunek. Może pod koniec wakacji :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Inne zwierzaki

Post autor: krwiopij »

spokojny, bardzo latwy w hodowli, duzy i (co dosc wazne) tani... poza tym calkiem ladny... osobiscie polecam... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Inne zwierzaki

Post autor: lajla »

ja tez sie zastanawialam an kedzierzawym ale starsznei mi sie ten czerwonokolanowy spodobal ;)

wlasnie czytaalm juz chyab 2 iles razy te dwie strony ;) bardzo przydatne - ciekawe sa te grammostola i bardzo ladne :)

wlasnie tez tak myslalam zeby sobie kupic juz wiekszego ale wiesz boje sie ze nie znajde w zadnym zoologicznym choc znam jeden gdzie sa tego typu zwierzatka ale to neiznaczy ze moga meic tego pajaka ktorego ja bym chciala no ale zawsze pozostaje umowienie sie ze soprzedawca czy mzoe opiekowac sie pajaczkiem do 4-7 wylinki choc koszty podrazeja pewnie przez to a ja juz kase zaczelam zbierac ;)

krwiopijko masz moze zdjecie swojego terrarium ja walsnie planuje zorbic samodzielnie juz rozrysowalam sobie wsyztsko bede musiala 2 szybki na wymairy zamowic cos mis i widzi ze bedzie mi potrzeba troche duzo tej kasy ;)

mnie zawsze fascynowaly teki zwierzatka tylko tak sobie abrdzej myslalam o jaszczurce ale gdy ty zaczeas opowiadac o tych pajaczkach zaczelam sie zastanawiac poczytalam doszlam do wniosku ze pajaczki to mniejszy wydatek i ze mnaijesze terrarium na ktore moge sobie predzej pozwolic :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Inne zwierzaki

Post autor: krwiopij »

lajla, mlodego pajaczka najlepiej trzymac w faunaboxie (czyli mowiac po naszemu - w transporterku :))... bedzie czul sie tam bezpiecznie i przytulnie... dopiero takiego duzego lepiej przeniesc do normalnego terrarium... pajaki dobrze czuje sie w malych pomieszczeniach, bo uznaja je za swoje norki... nie maja tez w nich problemow ze zlapaniem zdobyczy...

co do samego zakupu, goraco polecam albo gielde zoologiczna, albo transakcje przez internet i wyslanie zwierzaka... tak jest o niebo taniej (i dosc bezpiecznie - dla pewnosci mozna przesylka konduktorska, ale ta niestety wyniesie cie 25zl)... bardzo niewiele sklepow handluje pajakami, a jesli juz to robia, ceny potrafia byc naprawde straszne (porownaj sobie kiedys z tymi proponowanymi na forach w dziale 'sprzedam')...

a zdjecia terarrium zrobie, jak tylko doprowadze je do porzadku - ostatnio mefisia swietnie sie bawila rozkopujac ziemie i robiac ogolna demolke... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Inne zwierzaki

Post autor: lajla »

juz sie starsznie duzo naczytalam ;) i palnuje na poczatku trzymac je w podelku po jakiejs salatce :)

terra tez nie planuje wielkiego bo chcetakie wys, 20 (czyatlam z etaka jest najlepsza dla naziemnych) szerokosci 30 a dlugosci 38 (tez moglo by byc 30 ale pasuje mi do szafki ) a chce sobie sama takie male zrobic (pewnie to bedzie ruina jak nie wiem ale trudno) a wiesz wepacha sie do tego terra jakis korzen miski 2 na wode i zarcie (chciaz zostanawiam sie po co na zarcie bo jesli bedzie juz duzy i bede mogla dawac mu cale kawalki to zarcie pewnie mu bedzie z miki uciekac ;) ) wepcha sie tam jeszcze jakas roslinke kryjowke wiec miejsca troche zajmie i zorbi sie przytulnie :) a powiedz mi jeszcze jak myslsiz czy jedna czerwona lampka by wystarczyla zeby ogzac takie terr np o mocy 25w czy to juz zaduzo?

no tak wlansie sobie czytalam ogloszenia na terrarystka.pl i heh nawet mnie ceny 35 zl nie przerazaja uzbiera sie w miesiac ale jak sobie pomysle z eroslinki miseczki zarowki huh... bede musiala od rodzicow troche kasy wiecej wyzebrac chcialam z mojego kieszonkowego uzbeirac sama ale dlugo by mi to zajelo (codznie 2 zl wiec miesiecznie 40 zl czyli jez jeden pajaczek) i przez wakacje moze mi sie uda tez kolo 40 lub wiecej kasy uzbeirac wiec moze po 2 miesach po wakacjach mis e uda a jeszcze musze kupic wymiarowa szybke do tego terrarium wiec moze 3 miesace po wakacjach ;) jakos to bedzie :)
no i tez chyba przejde sie do tego zoologicznego i gielde i zobacze czy w ogole maja B smith i porowan ceny i wybiore najtansza opcje :) mam nadzeje ze jelsi bede kupowala mlodego pajaczke trafi mi sie kobitka :)


o cos wiem o tym rozkopywaniu Floyd otkryl ostatnio jaka fajna rzecza jest rozkopywanie kwiatkow :) jego cieszy mnie wkurza ;)
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

Inne zwierzaki

Post autor: ania85 »

pająki... mhmmm... kiedyś też się nad jakimś zastanawiałam - zwłaszcza jak w Łazienkach Królewskich zrobiłam sobie zdjęcie z jednym takim ;)
ale...
u mnie są teraz:
*pies - dog niemiecki Nugat
*2 kotki - Żaba (brytyjczyk) i Milka (pół pers ;))
*2 szczurki - beżowa Mirabelka i albinoska - Amfetaminka
*... a na weekendy opiekuję się jeszcze 3 szczurciami mojego chłopaka - Minką (prawie biała husky), Zuzią (czarna kapturka) i Szarą Myszą (husky)
... na razie to tyle :)
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Effka
Posty: 352
Rejestracja: śr sie 04, 2004 11:32 am

Inne zwierzaki

Post autor: Effka »

ja mam szczurka a moj brat papuzki faliste (ale jescze nie mialy blizszego kontaktu), kidys mialam chomiki, myszki, i psy
"Nie istnieje droga na skroty do miejsca,
do ktorego dojsc warto"
GG: 7785541
Łindołs
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 27, 2004 11:47 pm

Inne zwierzaki

Post autor: Łindołs »

Ja mam węża (zbożowego) i Leviathana Szczurka :) kontaktu z sobą nie miały (i dobrze) no ale sądze ze Mój szajbusek (szczur) mogł by nieźle dokopać mojej gadzinie. Waż ma 5 miesięcy a Szczurek 9.
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Inne zwierzaki

Post autor: PALATINA »

Węże, pajaczki... :!:
Ja chyba jakaś bardziej tradycyjna jestem... :roll:

Obecnie mam dwa PONY :lol: , 5 szczurasków :D i 2 myszki :wink: (od niedawna)!
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Inne zwierzaki

Post autor: pixxa »

ja mam pieska(owczarka szkockiego-colle)-Alba
kocur(europejski-maine coon)-Czarek
tchorzofretka(Carmen)

No i oczywiscie moje szczurki Sami i Suzi :P
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

Inne zwierzaki

Post autor: endru_ »

a ja, a ja :P Ja mam 4 szczuraski, 2 pieski, jeden rasy kundel brązowy :P A drugi to Yorka. Lecz tymczasem [juz dluzszym] przeprowadzilem sie do babci [mieszka pietro nizej od mojego mieszkania :P] I pieski sa na gorze a ja ze szczurasami na dole :]

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety i Konkursy”