Moje szczurasy

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Frubi
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 2:57 am

Moje szczurasy

Post autor: Frubi »

Możesz mi powiedzieć troche więcej o tej miss na ostatnim zdjęciu?
Tefka
Posty: 25
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 12:03 am

Moje szczurasy

Post autor: Tefka »

to Pepsi, kupiliśmy ją w KAKADU.Mniej bystra od Fanty ale ale i tak ukochana.Nestety kilka dni temu od nas odeszła...;( [*]
PEPSI [*]
Frubi
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 2:57 am

Moje szczurasy

Post autor: Frubi »

Wspułczucia [*] :cry: Co powiesz o Fancie?
Tefka
Posty: 25
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 12:03 am

Moje szczurasy

Post autor: Tefka »

Fanta jest bardzo bystrą,inteligentną szczurzycą szybko się oswoiła ,nauczyliśmy ją skakać (opanowałą to w 5min).Jest jej teraz przykro z powodu odejścia Pepsi,mało jje i pije...zastanawiamy się nad kupnem małej szczurzynki żeby nie było jej smutno,ale boimy się jej reakcji na nową "postać",ponieważ Fanta ma dość "dominujący" charakter
PEPSI [*]
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Moje szczurasy

Post autor: limba »

Szczurka napewno bardzo przezywa odejscie przyjaciolki...ale jest przyzwyczajona do towarzystwa..warto sprawic jej kolezanke nawet jesli jest dosc dominujaca... u mnie taka jest Klusia... miesiac zajelo mi laczenie dwoch dziouch z Fresunia..(ale chyba bardziej z mojego strachu tyle to trwalo)...a teraz mam radosne 3 szczurowe stadko...(Kapunio mieszka sam...ale jest za stary na towarzystwo..wzielam go jako 2 latniego szczurasa ktory cale zycie spedzil sam)...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Frubi
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 2:57 am

Moje szczurasy

Post autor: Frubi »

Trefka ja ci radze dokupić jej koleżanke ;)
Tefka
Posty: 25
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 12:03 am

Moje szczurasy

Post autor: Tefka »

dzisiaj została dokupiona koleżanka...narazie Fanta jest zmieszana całą sytuacją ale zachowuje się ładnie....Kurczę nie wiemy jak naszego nowego brzdąca nazwać (samiczka biała z czerwonymi oczkami,dużymi uszkami...jak tylko zostanie oddany aparat wkleję jej foteczkę)
PEPSI [*]
Frubi
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 2:57 am

Moje szczurasy

Post autor: Frubi »

(samiczka biała z czerwonymi oczkami,
To jest albinos z tego co tu napisałaś ;)
Tefka
Posty: 25
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 12:03 am

Moje szczurasy

Post autor: Tefka »

hehe czyba nie dokońca "rasowy"...bo nie jest tak snieżno biała..powiedzcie czym się różni szczur kapturowy od innych ( i jakie są inne..??)
PEPSI [*]
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Moje szczurasy

Post autor: Nisia »

Najczęściej spotykane odmiany barwne u naszych laboratoryjnych szczurów (nie rasowych):
- albinos - jak u Ciebie. Z oczkami ruby (czerwonymi)
- husky. Generalnie podstawowa zasada husky to to, że bieleją z czasem. Są różne rodzaje znaczenia, ale dla mnie klasyczne husky to jak moja Henia - duża rozlana plama na grzbiecie, a rysunek na głowie taki, jak mają psy husky. Podwozie białe. Oczka czarne lub dark ruby (czarne, ale pod światło mają lekki czerwony odcień). Acha, widziałam biszkoptowego husky z ruby oczkami.
- kapturki - to pewnie wiesz. Oczka zwykle czarne.
- ubarwione na całym ciele tak samo lub z niewielkimi znaczeniami zwykle na brzuchu. Oczka zwykle czarne.
Kolory szczurów: czarne, szare, srebrzyste, agouti (zblizone do "dzikiego" koloru), biszkoptowe, brązowe, czekoladowe, niebieskie...
Oczywiście mogą być mieszańce, krzyżówki etc.

Co do szczurów rasowych się nie znam. Wiem tylko, ze reksy mają lekko kręconą sierść i wibrysy, a dumbo mają smieszne duże uszy.
Tefka
Posty: 25
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 12:03 am

Moje szczurasy

Post autor: Tefka »

hehe to może moja nowa maleńka jest dumbo bo własnie ma takie śmieszne duże uszyska hehe.CZyl iFanta jest husky a Pepsi do czego można było zaliczyć??
PEPSI [*]
Frubi
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 2:57 am

Moje szczurasy

Post autor: Frubi »

Albinos-białe futro i czerwone oczy
Czyli Pepsi była albinosem :)
Tefka
Posty: 25
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 12:03 am

Moje szczurasy

Post autor: Tefka »

Pepsi nie była cała biała...tylko rudo-biała
PEPSI [*]
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Moje szczurasy

Post autor: Nisia »

Pepsi? Skąd, nie albinos. Powiedziałabym biszkoptowy kaptur (biszkoptowy to taki jaśniutki beżowy kolor). I pewnie miała/miał czerwone oczka?
Gdzies na forum jest zdjęcie dumbo - popatrz sobie.

Dodano po 1 minutach 1 minucie:

Juz dopatrzyłam - miała ruby oczka. Jak biszkopty ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”