Szczur rekawnik

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Murdzi
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 12, 2005 7:03 pm

Szczur rekawnik

Post autor: Murdzi »

Mój szczur (imienia jeszcze niema :)bardzo lubi przesiadywac w moim rekawie tam gdzie sie konczy rekaw a zaczyna bluza siedzi sobie i zasypia Jest tylko jeden maly problem... non-stop robi kupe i sika albo znaczy (nieweiem po czym to sprawdzic) Najgorsze jest to ze niemoge go kontrolowac bo go niewidze :)wie moze co trzeba zrobic aby piszczal jak bedzie cos chcial




ps. to samiec urodzil sie 7 listopada i jest u mnie 2 dzien
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Szczur rekawnik

Post autor: Czarna20 »

zapewne albo znaczy teren albo jeszcze trochę sie boi. jak się przyzwyczai to powinien przestać przynajmniej kupy robić bo od znaczenia to go raczej nie odzwyczaisz. a piszczeć nie będzie jak mu się zachce :) to nie piesek ;)
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Frubi
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 2:57 am

Szczur rekawnik

Post autor: Frubi »

A sika dużo(DUŻY MOKRY OBSZAR) czy mało(kropelki)?
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Szczur rekawnik

Post autor: sachma »

sika i bobkuje bo sie boi.... jak nabierze zaufania przestanie bobkowac i zmniejszy sie ilosc plynow na ciebie wylewanych :lol:
Obrazek
nenya
Posty: 84
Rejestracja: wt lis 01, 2005 1:28 pm
Kontakt:

Szczur rekawnik

Post autor: nenya »

a moje juz nie bobkują,chyba ze w klatce,ale za to jak rozwalają się po pokoju to przebiegają mi przez ręke i znaczą kropelką moczu, i tak wszędzie-mam nadzieje ze tylko teren znaczą,że się nie boją?:>
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szczur rekawnik

Post autor: limba »

nenya tak jak kropelkuja to Cie znacza... pokazuja ze jestes czescia ich stadka :wink: ...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
CREATIVE
Posty: 58
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 6:11 pm

Szczur rekawnik

Post autor: CREATIVE »

Hmm...moje niezbyt wlaza mi do rekawa :? Moje na mnie kropelkuja jak wypuszczam je po pokoju :? No ale jak ty je masz bzez 2 dni to musi sie do ciebie przyzwyczaic :]
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

Szczur rekawnik

Post autor: AMB »

wybaczcie, moze jestem niewyspany, ale taki pomysl mi przyszedl do glowy odnosnie znaczenia...
ja rozumiem ze szczury umieszczajac kropelki moczu na np. dloni wlasciciela chca dostosowac jego zapach do swojego (co jest bez sensu z naszego punktu widzenia). a gdyby tak oznaczyc szczura i dostosowac jego zapach do swojego w analogiczny sposob? :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Szczur rekawnik

Post autor: sachma »

to nic nie da :) zreszta nie znam szczura ktory robil by na reke, przewaznie chodzi o ubranie... a przeciez prac trzeba...
nawet gdybysmy my zaznaczyli szczura to on zaznaczyl by nas... wiec to zaden sposob... ale sprobuj moze sie uda :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Szczur rekawnik

Post autor: Ania »

Cóż... według mnie AMB myśli całkiem logicznie - tp był sposób, które stosowałam na wiecznie sikające mi na rękę Ogonki. Sposób wypróbowany i w większości przypadków działał.
Na samce podziałał o tyle, że przestały mi perfidnie celować rękę, nad którą KONIECZNIE musiały wcześniej przejść, żeby ją oznaczyć. Wtedy ja cap - szybko o szczura wycierałam... ich zdegustowanie nie miało kresu aż w końcu odpuściły sobie siusianie na ciąło i zajęły się wyłącznie obraniami. Samice przestały oznaczać całkiem.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Szczur rekawnik

Post autor: ESTI »

Ja tez tak robie z natretami i tez ocieram reka o ich cialko, a czasami tez wcieram ich wlasne siuski, a co - ja mam tylko byc zasikana. :lol: ;)
Obrazek
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

Szczur rekawnik

Post autor: AMB »

zle. analogia polega na tym:
szczur dostosowuje zapach wlasciciela do swojego umieszczajac kropelki swojego moczu na jego ciele
wlasciciel dostosowuje zapach szczura (j/w)

nie chodzilo mi o wycieranie moczu szczura w szczura :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Szczur rekawnik

Post autor: sachma »

i wlasnie dlatego jakos nie podoba mi sie to... co mam osikac szczura? :shock: przeciez ja nie pachne swoim moczem, tylko mydlem ktorego bardzo czesto urzywam... :zdziwiony:
Obrazek
Madziula19
Posty: 32
Rejestracja: sob gru 31, 2005 8:29 pm
Kontakt:

Szczur rekawnik

Post autor: Madziula19 »

a mój Syriusz siedzi grzecznie w rękawie (śpi sobie tam) i nie kupka na mnie (mam go od wczoraj)...tylko kropelkuje mnie troszkę :)
sam mi już wchodzi na rękę, bierze jedzenie z ręki :)
siuper jest :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Szczur rekawnik

Post autor: Ania »

AMB - zwróć uwagę, że szczur już może być zdegustowany samym faktem, że jest dotykany np jeszcze mokrą po umyciu dłonią - dla niego ten zapach jest NASZYM smrodkiem i wcale bym się nie zdziwiła, gdyby szczur umiejąc mówić po takowym umyciu dłoni ryknął na nas "jak masz obsikane ręce to mnie nie dotykaj bo śmierdzisz!".
Ich siuśki są bowiem reakcją na inny zapach, tak więc chcesz czy nie - sytuacja "oznaczania" działa w 2 strony.
;-)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”