[KABLE] jak zabezpieczyć? Da się oduczyć? itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
perruche
Posty: 72
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 3:10 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Gryzie kable bez opamiętania !

Post autor: perruche »

Haha. Kaganiec ? Hmm.

Raczej ze zdjęciem był by dla szczura mały problem.

Zmiękczacz zębów? To by było to.
I ♥ <:3))~

Ze mną: Donker i Mag
Za tęczowym mostem: Hera & Koka & Nutka [*] [/color][/i]
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Gryzie kable bez opamiętania !

Post autor: Izabela »

Co do tego soku z cytryny to wcale nie jestem pewna, że zadziała odpowiednio - moje ciągle mi porywają cytrynę z herabaty, więc chyba lubią kwaśne ;)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Michalina
Posty: 89
Rejestracja: śr gru 23, 2009 6:18 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gryzie kable bez opamiętania !

Post autor: Michalina »

ta, właśnie moje też lubią cytrynę ;p
a tak poza tym to pewnie by się roiło od muszek owocówek.
Ze mną łobuzuje Julian ;*
Za TM: Ziemniak, Groszek, Śnieżynka, Tatsumi [*][/color]
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Gryzie kable bez opamiętania !

Post autor: zyberka »

Chyba nawet tu na forum kiedyś przeczytałam że można kable wysmarować lakierem do paznokci, takim "pysznym", dla osób, które własne wciąż obgryzają (paznokcie, nie przewody ;p).
Ale ja osobiście wolała bym raczej zainwestować w peszel.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gryzie kable bez opamiętania !

Post autor: Paul_Julian »

Posmak tego lakieru potem długo zostaje na wargach ( stosowałem go baaardzo długo) i obawiam się , ze moze być niezdrowy dla szczurka lub szczurek moze zle sie czuć cały czas czując w pysiu gorzki chemiczny posmak.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Gryzie kable bez opamiętania !

Post autor: Cyklotymia »

A ja gdzieś czytałam, że to nie działa, bo szczury nie czują gorzkiego smaku (dlatego podobno jedzą trutkę, która jest cholernie gorzka - właśnie po to, żeby inne zwierzęta jej nie jadły), ale nie było to jakieś mega wiarygodne źródło, więc nie napiszę, że to pewna informacja ;) Aczkolwiek brzmi to dość prawdopodobnie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gryzie kable bez opamiętania !

Post autor: Paul_Julian »

No tak, ale zauwaz, że jak im dajesz gorzkie enro w słodkim syropie albo kaszce, to jak już biora enro dluzej, to wyliżą wszystko naokoło, a leku nie :D Albo wogóle nie tkną,bo się wcześniej "nacięły", ze niedobre. Sprawdzone na mojej Florce ;D

Ja sie zastanawiam, czy te oslonki nie bedą tez obgryzane przy końcówce , tam gdzie jest koniec rury ...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Gryzie kable bez opamiętania !

Post autor: noovaa »

W aptekach jest taki specyfik "paluszek". Jest to płyn z pędzelkiem jak lakier do paznokci i smaruje się tym paznokcie dzidziusiów i maluszków jak oducza się ssania/obgryzania.... Jest bardzo gorzkie, kosztuje nie dużo i może by coś dało... a że jest dopuszczone do "brania do budzi" przez dzieci, to nie szkodzi pewnie :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gryzie kable bez opamiętania !

Post autor: Paul_Julian »

Ja się obawiam, ze to takie samo jak piszemy powyzej :( Boję się tego, ze jak ten posmak zostanie szczurkowi na pyszczku, to go bardzo zestresuje. Mniejsza z tym, czy szczurek czuje gorzkie czy nie ,to jednak wyczuwa niesmaczne enro. Szczerze to jak czułem ten posmak (nawet po polizaniu paznokcia) to miałem ochote wytrzec język o jakiś recznik czy coś , byle sie pozbyć tego smaku. Nie chcę tego dla szczura, to już wolę kombinować z osłonkami.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Gryzie kable bez opamiętania !

Post autor: kao »

Moje dziewczyny bardzo lubią kable... ale takie przydatne, a nie stare i już pogryzione ;)
Ile macie tych kabli w pokoju...? U mnie do laptopa i do lampki... czyli można schować, upilnować jeden kabel podczas korzystania, to nie problem.
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Gryzie kable bez opamiętania !

Post autor: UprzejmaCegła »

Kabelki, kabelki, kabelki...
Swojego czasu mój Hades bez opamiętania pchał się za komputer i coś próbował kombinować, ale na szczęście zawsze w porę go zabierałam od "smakołyków". Teraz komputer stoi wyżej czyli obok monitora, kabelki pochowałam w górnych partiach biurka, na które chłopy wstępu ni mają :P
Awatar użytkownika
ilona, pani Borysa
Posty: 25
Rejestracja: wt paź 12, 2010 9:19 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gryzie kable bez opamiętania !

Post autor: ilona, pani Borysa »

Ja też mam problem odnośnie pogryzionych kabli. Osłonka na kable tzw. peszle to dobre rozwiązanie pod warunkiem,że kabel który chcemy zabezpieczyć nie jest z którejś strony zakończony czymś co przez otwór peszla nie przejdzie (np wtyczka). Czyli jeśli chcecie zabezpieczyć kable gdzie jeden koniec kończy się wtyczką a drugi suszarką to pomysł ten odpada. Zresztą peszle są plastikowe i raczej szczury go przegryzą. Listwa to też dobry pomysł ale też nie zabezpieczymy wszystkich kabli. Mi najbardziej leżą na sercu kable od kompa. Ostatnio Borys przegryzł mi kabel od głośników przy samych wtyczkach. Najlepszy byłby sprej-odstraszacz o ile coś takiego istnieje.
Aha cena peszli to koszt ok20-30zł w castoramie i jest tam chyba 5 metrów (moge sie mylić podaje długość na oko, po wyglądzie paczki)
-Wytrzymasz ze mną?
-Nie wytrzymam bez Ciebie

(dla szczurów mych)

Bąble http://www.garnek.pl/ilonkas/11948918
Awatar użytkownika
mona91
Posty: 88
Rejestracja: śr gru 08, 2010 6:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gryzie kable bez opamiętania !

Post autor: mona91 »

Ja czymś muszę zabezpieczyć kable bo znikają mi w oka mgnieniu...
Szczurki trochę podgryzają a pies zjada :/
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Gryzie kable bez opamiętania !

Post autor: `naatka »

a jak szczur przegyzie taki kabel to coś mu sie stanie haha?
wiem ze to głupie, ale tak czytam i tu pisze ze gryzą gryzą, a zaden nie umarł od kopnięcia prądem.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Gryzie kable bez opamiętania !

Post autor: gruszka1990 »

Wydaje mi się że są zbyt mądre. Moja szczura dorwała się do kabla od laptopa podłączonego do prądu, to dogryzła się do tego głownego przewodu tak że przy dotykania kabla leciały z niego iskry, a jej się nic nie stało !!!
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”