Zalety szczura rasowego...

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Zalety szczura rasowego...

Post autor: Masterton »

Ja jeszcze nie wiem czy rasowce sprowdzają się tylko do papierka. Jeszcze nie jestem w stanie powiedziec czy owy papierek "dowartościował" moje ściury zdrowotnie, czy dzięki starannemu doborowi rodziców nie pojawią się schorzenia genetyczne. Jest za wcześnie, ogonki są za młode, a moje doświadczenia z nimi zbyt skromne.

Ale ja nie twierdzę, że rasowce mają jakąkolwiek wyższość nad zwykłymi szczurkami, u mnie przynajmniej nie są traktowane jako arystokracja. Nie mam poprzyklejanych na ścianach ich rodowodów i nie rozdzielam smakołyków według pochodzenia, ty masz lepsze to masz większe ciasteczko. To zupełnie nie tak.
Nie wariujmy.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Zalety szczura rasowego...

Post autor: Nisia »

Czyli wracając do punktu wyjscia. Rasowce (od dziewczyn -nie zagraniczne) nie sa wcale lepsze od zwyklych szczurkow ze, jak to Asiek napisala, "zdrowej linni". Dla mnie koniec dyskusji - odpowiedź na pytanie w pierwszym poście jest.
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Zalety szczura rasowego...

Post autor: Masterton »

Za krótko je mamy, żeby stwierdzić czy Czesi mówią prawdę czy nie i tyle.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
zamtuz
Posty: 385
Rejestracja: wt sty 24, 2006 9:41 pm

Zalety szczura rasowego...

Post autor: zamtuz »

Mnie natomiast martwi jedna sprawa .. teraz wszyscy sie rzucili na rasowce a jest tyle innych kundelkow szukajacych domy. Sam biore Dumbo bo chcialem miec rasowca zeby samemu sie przekonac jakie one sa.

Rasowce maja domy jeszcze przed narodzinami a kundelki moga ich nie znaleść wcale ... smutne
Kundelek czesto trafia na karme... a rasowiec w zadnym wypadku.

Kundelki maja gorszy los wyraznie
NIE KARMIC TROLLA
Szałas
Posty: 880
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 11:28 am

Zalety szczura rasowego...

Post autor: Szałas »

zamtuz, no zdecydowanie szczurki nierasowe mają gorszy los, takim utopijnym marzeniem byłoby nadzorowanie rozmnażania szczurków, lecz jest to całkowicie nierealne.
a moim zdaniem rasowiec czy nierasowiec każdy szczurek to taki słodziak :)
" nie jestem oswojonym szczurem"
"Piotruś Pan nie żyje...Peter Pan is dead"
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Zalety szczura rasowego...

Post autor: mazoq »

hmm, mnie zastanowił pewien fakt - skoro jest taki boom na rasowce, najlepiej dumbolki w jakimś ciekawym kolorze, to może się zdarzyć (hipotetycznie) że jeśli wszyscy przestrzegaliby zasad nie rozmnażania kundelków....

kapturki i husky stałyby się rzadkością :shock:
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Zalety szczura rasowego...

Post autor: jokada »

rasowe sa i kapturki i hasky- na razie po prostu jeszcze u nas duzo ich nie ma - tym samym wracamy do dyskusji - nie kupowianie szczurow w sklepach, nie brania ich z domowych rozmnażalni, od nieodpowiedzilnych wlascicieli
zeby nie robic pobytu na nie

a tak jak i z innymi zwierzakami - zawsze sie znajda i milosnicy rasowych i milosnicy kundeków :)
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Zalety szczura rasowego...

Post autor: Kaka »

ja mam pytanie do uczestników dyskusji :? czy nie uważacie, ze "kundelki" to też rasowce ?? Z tego co wiem jest to rasa STANDART z tymże jest ona mocno okaleczana i nie dopilnowywana do hodowli w takich warunkach jak inne rasy. Wydaje mi sie, ze określanie mianem "kundelków" standartów jest nieprawidłowe, jeśli sie mylę, naprostujcie
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Zalety szczura rasowego...

Post autor: jokada »

tak, oczywiscie standarty (uszy i siersc) to tez rasa - tylko jesli wiadomo cos o ich przodkach
bo niestety to co sie dzieje jesli chodzi o rozmnarzanie w sklepach i u niektorych ludzi... to wola o pomste do nieba
chodzi mi o to ze znajda sie zawsze amatorzy tych bez udokumentowanego pochodzenia, ze sklepowych wpadek itp..
viridjam
Posty: 265
Rejestracja: pt lut 17, 2006 12:30 am

Zalety szczura rasowego...

Post autor: viridjam »

wszystkie ciurki sa piekne, a rozmnazania poza hodowlami nie unikniemy.pozatym wsrod szczuroow z kanaloow tez pewnie zdazaja sie chowy wsobne, a przeciez nadal zyja i daja rade :thumbleft:
Aiko
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 2:44 pm
Kontakt:

Zalety szczura rasowego...

Post autor: Aiko »

A ile kosztują szczury rasowe?
Moja mała Bou.. [*]
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Zalety szczura rasowego...

Post autor: mataforgana »

Aiko, o ile mi wiadomo, cena zalezy od umaszczenia, rodzaju uszu, futra, itp. ...

szczegoly u hodowcow.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Zalety szczura rasowego...

Post autor: Mycha »

Aiko, nie są drogie, ale droższe od szczurków sklepowych. Każdego, kogo stać na wizytę u weta na pewno taki wydatek nie rozczaruje/przerazi.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
vipszczur
Posty: 94
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:05 pm

Zalety szczura rasowego...

Post autor: vipszczur »

hmm no nie wiem czy kazdy jest w stanie wydac xx+ zl..
Ostatnio zmieniony wt wrz 05, 2006 6:51 pm przez vipszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

Zalety szczura rasowego...

Post autor: nefretete »

cóż czasem na weta musisz tyle wydać (np. wizyta+zastrzyk)
lub nawet więcej. zresztą nie ma co rozpaczać, kilka wyrzeczeń i masz rasowego ciura, a opłaca się bardziej, niż wydawać pieniądze na jakieś dziwne zachciank. szczur przyniesie ci wiele radośniejszych chwil, niż owa rzeczy, które sobie kupisz za te pieniądze.
ja osobiście wolę zaoszczędzić trochę kasy i np. zmienić chlopakom klatkę na większą, bo to im (i mi również) przyniesie więcej radości niż moje chwilowe zachcianki. :hyhy:
Ostatnio zmieniony wt wrz 05, 2006 6:35 pm przez nefretete, łącznie zmieniany 1 raz.
nefretete
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”