[UKŁAD POKARMOWY] dziwna zmiana w okolicach odbytu

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Asia Skywalker
Posty: 19
Rejestracja: czw maja 05, 2005 9:59 pm

[UKŁAD POKARMOWY] dziwna zmiana w okolicach odbytu

Post autor: Asia Skywalker »

Witam,
jestem chyba osobą która uwielbia się zamartwiać, bo codziennie oglądam moje szczuraski od stóp do głów i szukam jakiś nieprawidłowości. No i sie dopatrzyłam. Zauważyłam, że można, dotykając szczurka tuż pod ogonkiem, wyczuć zbliżającą sie kupkę. Ale Prima ma tam coś cały czas. Nawet zaraz po tym jak się zalatwi. To jest małe (mniejwiecej jak 1/3 normalnej kupki) ale niestety twarde.Co to może byc? Czy powinnam iść z tym do weta? Dodam, że poza tym oczywiście szczuraskowi nic nie jest no i jest dosyć młoda bo ma tylko 10 mscy.
Ostatnio zmieniony śr lut 15, 2006 5:14 pm przez Asia Skywalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Asia Skywalker
Nika6
Posty: 47
Rejestracja: wt lut 14, 2006 12:27 pm

[UKŁAD POKARMOWY] dziwna zmiana w okolicach odbytu

Post autor: Nika6 »

To bardzo dobrze że tak dbasz o swoje szczurki. Z tym guzkiem to myśle że powinnaś zgłosić się do weta. To może nie być nic groźnego ale lepiej pójść i zbadać szczuraska. Tam wet dokładnie powie co mu jest. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

[UKŁAD POKARMOWY] dziwna zmiana w okolicach odbytu

Post autor: Maugosia »

Z ciekawości, sprawdziłam to u moich panienek. Moje taz takie cos maja, jakby tam była kolejna kupka...
Moze szczurki tak maja zbudowany układ wydalający? tzn. samiczki - samca nigdy nie miałam w rękach.
P.S. 'układ wydlający' - jak to fachowo sie nazywa? :drap:
Obrazek
Obrazek
Arbor Vitae
Posty: 321
Rejestracja: śr maja 25, 2005 9:03 am

[UKŁAD POKARMOWY] dziwna zmiana w okolicach odbytu

Post autor: Arbor Vitae »

Mozliwe ze macacie dobrzuszne powierzchnie kregow ledzwiowych..... Jednak nikt z forum nie powie tego na pewno. Rozstrzygajace bedzie dopiero odwiedzenie weterynarza i taka jest moja sugestia.
To moga byc kregi, masy kalowe, lub (tfu tfu) cos niepotrzebnego, przy czym, jezeli szczur nie ma jeszcze roku prawdopodobienstwo jest o wiele wieksze dla numeru jeden i dwa :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”