[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: jutka »

No i pięknie, kur***, pięknie.

Po katowaniu Laluchy przez parę miesięcy dietą antyalergiczną okazuje się, że to problem neurologiczny (zapewne nowotwór :-( ).
Dzisiaj się dowiedziałam czegoś nowego - szczury z problemami neurologicznymi czasami mają stały odruch pocierania przednimi łapkami pyszczka. I pewnie dlatego strupki były wyłącznie na pyszczku. Niech to dołączy do baz wiedzy forumowej, może komuś się kiedyś przyda.

Lalucha ostatnio chudła. Myślałam, że to z powodu diety (gdybym musiała jeść same płatki owsiane z kilkoma kroplami oleju z pestek winogron, też bym schudła), ale powód był inny. W kilka ostatnich dni straciła władzę w przednich łapkach, nie może przytrzymać sobie jedzenia, prawie nie wychodzi z domku, porusza się nieporadnie, przewraca się przy myciu, jest nastroszona i zdezorientowana.
Będziemy teraz chodzić na zastrzyki, może uda się podarować jeszcze parę tygodni życia bez bólu.
Ostatnio zmieniony pn mar 27, 2006 7:37 pm przez jutka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: limba »

Jutka tak mi przykro ze takie paskudztwo sie przypaletalo..
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: jutka »

Ano przypałętało się, co robić.

Ale teraz się zastanowiłam - gdyby strupki były tylko wynikiem problemów neurologicznych, to przecież nie pomagałby na nie Pimafucort?
Czy ktoś ma jakiś pomysł, co to wszystko może znaczyć?
Skąd te cholerne strupki? :sciana2:
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: jutka »

Lalucha ma się trochę lepiej po zastrzykach, przynajmniej nie wygląda już jak skóra i kości.
Niestety dzisiaj do lekarza powędrowała też Szoszana - przekręcony łepek. Nie wiadomo, czy zaraziła się od Laluchy (jeśli to wirusowe zapalenie mózgu), bo objawy są u każdej inne.
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: ESTI »

Przekrecony lepek nie wskazuje na zapalenie mozgu, taki objaw jest raczej przy zapaleniu ucha, ktore zupelnie inaczej sie leczy. A co powiedzial wet?
Obrazek
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: jutka »

Mikłusz powiedział po prostu, że może to być coś zakaźnego i że Szoszana mogła się zarazić od Laluchy. A że Lalucha może mieć guza, krwiaka albo wirusowe zapalenie mózgu, to z tych trzech tylko zapalenie mózgu jest zakaźne. (Jeszcze coś czwartego było brane pod uwagę, ale nie pamiętam, zator bodajże, w każdym razie też niezaraźliwe).
Wydaje mi się, że przekręcony łepek pojawia się też przy uszkodzeniach układu nerwowego, np. przy guzach mózgu
Pytał, czy Szoszana pociera głowę łapkami (nie zauważyłam), oglądał jej oczy, sprawdzał reakcje, o uchu na razie nie było mowy.
Nie wiem, jaki zastrzyk dostała Szoszana, Lalucha dostawał Sul-Tridin.
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: ESTI »

Zapalenie mozgu jest zarazliwe, ale trudno powiedziec od czego to zalezy.
U mnie jedna szczurcia byla chora na to, a druga zupelnie zdrowa. Wiec jak widac zachorowanie moze miec zwiazek z ogolnym stanem zdrowia i predyspozycjami.
Jednak nigdy nie zanotowalam, zeby podczas zapalenia mozgu szczurek przekrecal glowe, wiec dlatego moja sugestia.
Obrazek
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: jutka »

Zaczęłam szukać i znalazłam:
http://ratguide.com/health/figures/otit ... gure_2.php
"Ruffio: Cause of head tilt - meningitis"

Ale rzeczywiście najczęściej przekrzywiony łepek oznacza zapalenie ucha, dzięki Esti, że mi o tym powiedziałaś, przy następnej wizycie zapytam o ucho.

Eee, i jeszcze coś: "it can be transmitted to humans". ??? Mogę się tym zarazić?
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: ESTI »

Eee, i jeszcze coś: "it can be transmitted to humans". ??? Mogę się tym zarazić?
Zapaleniem mozgu??
Szczerze to pierwsze slysze, ale moze warto spytac weta (dobrego), a moze Arbor sie wypowie.
Ja sie nie zarazilam, ani zadna znana mi osoba, ktora miala szczurka z tym schorzeniem.
Obrazek
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: jutka »

Już po wizycie z Szoszaną. Nie musiałam się wcale domagać oględzin ucha, zostały zbadane bez mojej interwencji. Oczy też. Możliwość zapalenia mózgu błędnie sobie wydedukowałam, Mikłusz stwierdził, że te objawy na nie nie wskazują.
W uszach nic nie widać, ale powiedział, że może to być zapalenie ucha środkowego albo może być coś z mózgiem.
W oczach widać, że jest jakiś problem z układem nerwowym.

Cóż, kłopot z Mikłuszem jest taki, że trudno od niego wydobyć odpowiedź na pytanie: "Co jest mojemu szczurowi?". Nie wiem, jak interpretować "coś z mózgiem", w każdym razie dostała zastrzyk i przepisał jej Biseptol.
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Jukka
Posty: 30
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 1:58 pm
Kontakt:

Os?abiony i krew z noska

Post autor: Jukka »

Mój szczurek jest osłabiony strasznie!! nie potrafi nawet trzymać pokarmu w rekach i cały czas sie przewraca. Ma rok i pare miiesiecy. Leci jej tez ale nie za duzo krew z noska! Sama nie wiem co robic wet nie powiedział mi co to za choroba a jest sobota i dzisiaj nie moge isc do innego weta wiec prosze was a nawet błagam pomuzcie mi ?? Co to za choroba i jak ja leczyc??

[ Komentarz dodany przez: ESTI: Nie Kwi 23, 2006 8:46 pm ]
Temat polaczony z juz istniejacym.
ESTI adm.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: krwiopij »

przejrzec dzial 'weterynarze' lub chwycic w reke ksiazke telefoniczna i znalezc czynna lecznice... musisz abrac go do weterynarza... to wyglada na bardzo powazny stan i trzeba jakos dzialac...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: ESTI »

Jukka, to prawdopodobnie schorzenie neurologiczne i zadnymi domowymi sposobami go nie wyleczysz.

Jestes z Warszawy, masz cala mase klinik otwartch o tej porze, w jakiej dzielnicy mieszkasz?
Obrazek
Pikpok
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 12:17 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: Pikpok »

Moja stara szczurzyca Adela miała podobnie.Krwawiło jej z noska i oczu.Weterynarz z mojego osiedla powiedziała że nie wie co to za choroba ale może ją uśpić (ona tylko by wszystkie zwierzęta by uśmiercała psychopatka jedna)odmówiłem bo nie chciałem uśmiercać Adeli.No i po tygodniu przestała jeść,z trudem się poruszała :-( .Byłem zmartwiony tym i chciałem wszelkimi sposobami ja ratować więc zacząłem wlewać jej do pyszczka strzykawką(sama nie miała siły pić) różne lekarstwa.Po pary dniach o dziwo wyzdrowiała już wiecej razy już nie krwawiło jej z noska i oczu,lecz miała sparaliżowaną jedną łapke.Była zdrowa przez 2 tygodnie i nagle umarła podczas snu :cry: .Radze więc tobie szybko się skontaktować z jakimś Porządnym weterynarzem bo to może być to samo.
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Pikpok, Eee...jak to "różne lekarstwa"??
Jukka, większość klinik wet. jest czynnych w soboty i niedziele, a w warszawie pewnie jest i kilka całodobowych (Warszawa:
ul. Gagarina 5 tel. (22) 841 44 40
ul. Igańska 2 tel. (22) 810 85 23
ul. Książęca 3 tel. (22) 622 56 22
ul. Kulczyńskiego 8a tel. (22) 644 06 80
ul. Modlińska 65 tel. (22) 614 58 99
al. Niepodległości 24/30 tel. (22) 843 23 46
ul. Powstańców Śląskich 101 tel. (22) 638 39 14
ul. Schroegera 72a tel. (22) 834 54 53
al. Solidarności 82 tel. (22) 831 60 60
ul. Tatarkiewicza 10b tel. (22) 672 04 40 )

Biegnij, jak najszybciej do którejś z nich, bo takie objawy to nie przelewki...
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”