[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: ESTI »

[quote="krwiopijka"]Prawdę mówiąc w podanych przeze mnie linkach piszą właśnie o antybiotykach i sterydach w przypadku gruczolaka. To one mają spowalniać/zatrzymywać jego wzrost.[/quote]
Uła no to jestem baaardzo zaskoczona.
Od zawsze wiadomo, ze sterydy pobudzaja wzrot nowotworow, gdyz te zwyczajnie sie nimi karmia. Nie wiem w takim razie na jakiej podstawie proponuja taka terapie...
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: krwiopij »

[quote="ESTI"]Od zawsze wiadomo, ze sterydy pobudzaja wzrot nowotworow, gdyz te zwyczajnie sie nimi karmia. Nie wiem w takim razie na jakiej podstawie proponuja taka terapie...[/quote]
Ja nie rozumiem tego "karmienia". Nic nie czytałam na ten temat, żeden wet mi nie tłumaczył. Więc nie przyjmuję tego za pewnik. W czym sterydy moga pomóc? Działają przeciwobrzękowo. Czyli jeśli pogorszenie się stanu szczurka spowodowane jest uciskiem guza na mózg, steryd może na pewien czas zmniejszyć ten ucisk i pomóc zwierzakowi odzyskac część utraconej formy.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: Nisia »

krwiopijka pisze:Ja nie rozumiem tego "karmienia"
Chodzi o to, że sterydy mogą pobudzac wzrost nowotworów. Popytaj kogokolwiek związanego z onkologią (chyba nie będziesz się kłócić, że nowotwory szczurze i ludzkie zachowują się odmiennie?).

Ale nie do końca jest tak:
ESTI pisze:Od zawsze wiadomo, ze sterydy pobudzaja wzrot nowotworow, gdyz te zwyczajnie sie nimi karmia. Nie wiem w takim razie na jakiej podstawie proponuja taka terapie...
Czasem zaleca się podczas terapii onkologicznych stosowanie np. dexamethazonu (zwierzęca wersja to Dexafort). Podejrzewam, że stosowanie sterydów lub nie zalezy od typu guza.
Zawsze należy dokładnie wypytać weta o stosowalność sterydów w danym przypadku. W razie jego niewiedzy poszukac informacji z onkologii "ludzkiej". NA PEWNO typowe terapie w przypadku wszelkich nowotworów zostały już dawno rozpracowane.

PS. A propos guzów przysadki mózgowej. Może da się coś z tego skopiowac na szczurki? (Nie śmiac się, mowa o guzach takich u ludzi).
Najczęstsze dolegliwości i objawy


# Nieostre lub podwójne widzenie, ubytek pola widzenia oraz opadanie powiek wywołane uciskiem guza na nerwy wzrokowe
# Bóle i zawroty głowy
# Nudności, wymioty
# Katar
# Przyrost masy ciała
# Niskie ciśnienie krwi
# Zwiększone pragnienie
# Przy nadmiernym wydzielaniu hormonu wzrostu: u dorosłych akromegalia (powiększenie dłoni i stóp, rozrost żuchwy, pogrubienie głosu, nadciśnienie tętnicze, podwyższone stężenie cukru we krwi), u dzieci i młodzieży gigantyzm (nadmierny wzrost)
# Przy nadmiernym wydzielaniu prolaktyny: zaburzenia miesiączkowania, niepłodność, mlekotok, powiększenie gruczołów sutkowych u mężczyzn, nadmierne owłosienie u kobiet
# Przy nadmiernym wydzielaniu tyreotropiny: objawy nadczynności tarczycy (kołatanie serca, chudnięcie, zwiększone pocenie się, uczucie gorąca, nerwowość, drżenie rąk, bezsenność)
# Przy nadmiernym wydzielaniu kortykotropiny: objawy choroby Cushinga (otyłość, zaokrąglenie twarzy, czerwone rozstępy na skórze, nadmierne owłosienie, trądzik, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia miesiączkowania)
Leczenie


Zalecenia ogólne
Nie jest konieczne stosowanie diety. Aktywność fizyczna powinna być dostosowana do możliwości chorego i ograniczona w okresie pooperacyjnym.

# Leczenie farmakologiczne Bromokryptyna u chorych z guzami wydzielającymi prolaktynę w okresie przed operacją lub z nawrotem objawów po operacji
# Sandostatyna (oktreotyd) u chorych na akromegalię z przeciwwskazaniami do operacji lub z nawrotem objawów choroby po zabiegu
# Hormonalna terapia zastępcza u chorych po operacji guza przysadki (hormony tarczycy, kortykosterydy oraz estrogeny, gestageny i testosteron)
# Leki przeciwbólowe w okresie pooperacyjnym
Ostatnio zmieniony pn wrz 18, 2006 2:25 pm przez Nisia, łącznie zmieniany 1 raz.
Smutna
Posty: 20
Rejestracja: pt paź 27, 2006 11:41 pm

B?AGAM POMÓZCIE PROSZE !!!

Post autor: Smutna »

Mój szczurek którego kocham strasznie choc ma dopiero 3 miesiące miał chore oczko...Podawałam mu antybiotyk który weterynarz przepisał i kropiłam oczko... Ch*** ze z tego nic nie wyszlo bo mu nie pomogło :/
NIe wiem teraz co mu sie dzieje. Przechyla sie na prawy bok głową... ma zachwianą równowagę. Jesli sie męczy z bólem wrzuce go do ptasznika a tego robić nie chce...Bo zbyt mi na nim zależy... Możliwe że złamał kark?? Może coś z kręgosłupem albo jakieś zachwianie mloteczków w uchu :((( Prosze napiszcie co mam robic i co to moze byc..BLAGAM
Ostatnio zmieniony pt paź 27, 2006 11:50 pm przez Smutna, łącznie zmieniany 1 raz.
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: marchewa »

[quote="Smutna"]Jesli sie męczy z bólem wrzuce go do ptasznika a tego robić nie chce..[/quote]
Że gdzie go wrzucisz??? Bo ja chyba źle zrozumiałam...
Śmiertelnie chorego i cierpiącego szczurka się USYPIA, humanitarnie usypia po to, żeby zaoszczędzić mu bólu i cierpienia!!!

Jeśli szczurek przechyla główkę to najprawdopodobniej jest to zapalenie ucha. Trzeba pójść z nim jak najszybciej do weterynarza żeby podał szczurkowi antybiotyk.
Czy szczurek normalnie je i pije? W jakiej jest kondycji? Czy jest osowiały?
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: limba »

Smutna, [quote="Smutna"]Jesli sie męczy z bólem wrzuce go do ptasznika [/quote] to jakas do cholery nowa metoda leczenia. Zastanow sie co piszesz. To jest forum o szczurach!!! ale tez o zwierzetach. To tak jak bys napisala, moj pies sie meczy to moze wrzuce go pod nadjerzdzajacy pociag :zlosc:

Twoj ogonek moze miec zapalenie ucha. (przechylenei glowy, zachwiania rownowagi), chociaz te objawy moga takze swiadczyc o innych schorzeniach. Konieczna jest wizyta u dobrego weta (czyli znajacego sie na gryzoniach), ktroy bedzie to w stanie prawidlowo zdiagnozowac co sie dzieje.
Ostatnio zmieniony sob paź 28, 2006 12:16 am przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: Viss »

[quote="Smutna"]Jesli sie męczy z bólem wrzuce go do ptasznika [/quote] eeeee.... jak sie ma to do siebie?? :shock: [quote="Smutna"]szczurek którego kocham strasznie[/quote] No nie wazne. Skor krople i antybiotyk nie pomogly, proponuje ponowna i to szybka wizyte u weta, moze lepiej innego? (przeszuakaj dzial weterynarze dla twojego miasta). Co dokladnie dzieje sie z okiem? Przechylenie moze zwiastowac rozne dolegliwosci ale rowniez to, ze nie widzi na chore oko. Wet, wet, wet!
I am not from your tribe.
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: Elbereth »

[quote="Smutna"]wrzuce go do ptasznika[/quote]
Znalazł się miłośnik szczurów :evil: ... Skoro, jak napisałaś, kochasz go, to czemu chcesz go mordować w taki sposób!?!

[quote="Smutna"]Możliwe że złamał kark??[/quote]
Nie. Przy złamaniu kręgosłupa byłby całkowicie lub przynajmniej częściowo sparaliżowany.

Wg. mnie to może być coś z uszami.

Smutna, idź z nim do znającego się na szczurach weta. Poszukaj jakiegoś z Twojej okolicy w dziale "weterynarze". A jeśli dalej go chcesz wrzucić do ptasznika, to może go komuś oddaj. Szczuras nie będzie musiał żyć w ciągłym niebezpieczeństwie ("ty paskudny szczurze, narozrabiałeś/jesteś chory/w inny sposób nie odpowiadasz moim oczekiwaniom, to do ptasznika :twisted: !!!")
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
tygrys1985
Posty: 615
Rejestracja: wt cze 06, 2006 10:09 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: tygrys1985 »

Jesteś z Jastrzębia Zdroju???
Jeśli tak-O matko z mojego miasta :O
Zona widzisz to?????????

Wet koło Gwarka , dzięki poradom Zony, najlepszy. spróbuj w lecznicy w Zdroju. za nic nie idź na Opolską.
Smutna
Posty: 20
Rejestracja: pt paź 27, 2006 11:41 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: Smutna »

Co do ptasznika to bylaby śmierć której nawet by nie poczul i wybralabym to niż żeby mial się męczyć :(( To tak odtsawiłam mu krople i antybiotyk i jego stan sie poprawia. Ale poobserwuje go jeszcze kilka dni jeśli nadfal bedzie miał choc troszke te przechyly zaprowadze go do weterynarza ale nie do tego ch****a z opolskiej i dla ludzi z Jbia NIE CHODZCIE TAM DO WETERYNARZA !!!
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: limba »

[quote="Smutna"]Ale poobserwuje go jeszcze kilka dni jeśli nadfal bedzie [/quote]

Nie czekaj. Jesli to np zapalenie ucha to szybko moze sie zmienic w zapalenie mozgu.

A co do weta to wpisz go do dzialu o weterynarzach jako niepolecanego.
Ostatnio zmieniony ndz paź 29, 2006 3:03 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: Ewqa »

[quote="limba81"]Jesli to np zapalenie ucha[/quote]

Jeśli to zapalenie ucha to może pozostać wewnątrz blizna i szczurek już zawsze będzie miał przekrzywiony łepek i możliwe w przyszłości nawroty choroby i problemy z równowagą.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: Piter »

a co szczurek dostawał, mopże powiedz Smutna
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: Elbereth »

[quote="Smutna"]Co do ptasznika to bylaby śmierć której nawet by nie poczul i wybralabym to niż żeby mial się męczyć [/quote]
No nie wiem, czy by się nie męczył i by tego nie poczuł. Jedynym humanitarnym sposobem uśmiercenia szczura jest uśpienie u weterynarza, a nie żadne wykombinowane metody typu wrzucenie do ptasznika, zamrożenie albo coś jeszcze innego.

[quote="Smutna"]Ale poobserwuje go jeszcze kilka dni jeśli nadfal bedzie miał choc troszke te przechyly zaprowadze go do weterynarza[/quote]
Smutna, ty nie czekaj, idź ze swoim szczurem do weta JAK NAJSZYBCIEJ!!!!!!!!! Jak szczur wygląda na poważnie chorego, to tak jest naprawdę i im szybciej udzieli mu się fachowej (=weterynaryjnej) pomocy, tym lepiej. Poza tym, przy zapaleniu ucha ucho strasznie boli i to od Ciebie zależy, czy będziesz zwlekać z pójściem do weta, czy nie.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Smutna
Posty: 20
Rejestracja: pt paź 27, 2006 11:41 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: Smutna »

Bylam u Weta i jedyne co pochwalil to że szczurek jest jak na tak mlody wiek bardzo oswojony...NIe dał mu żadnych szans ...Teraz leży na boku...To nie było zapalenie ucha tylko porażenie lewostronne mózgu:((((((((((((((( Wet powiedzial że nie można mu nawet pomóc.Jestem ciekawa od czego to sie stało??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”