Szczur Na Ramieniu...

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mala sol

noszenie na ramieniu???

Post autor: mala sol »

boje sie nosci mojego szczurka na ramieniu... odrazu sie zeslizguje w dól po ubraniu nie patrzac czy moze sie czegos chwycic :roll: ... jedynie kiedy wejdzie pod moje wlosy (mam dlugie) to chwilke posiedzi :wink: - ale nie dlugo :cry: ... i dalej probuje zchodzic w dol... czy kiedys sie nauczy siedziec na ramieniu :t_oczko:
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

noszenie na ramieniu???

Post autor: Ania »

U mnie bylo dokladnie tak samo. Tak jak cos napisal - ciekawosc, ja do tego dolacze jeszcze brak realneych odruchow (sa jeszcze malusie) i naucza sie na pewno jak raz stocza sie z drabinki w klatce :)
Pozdrawiam
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
cos

noszenie na ramieniu???

Post autor: cos »

Kiedyś mojemu Igowi udało się spaść ze schodów (w kaltce oczywiście). Jak był mały to mył się nad schodami w pewnym monencie stracił równowagę i stoczył się ze schodów. Jednak nie przestał cały czas usiłować zejść na ziemię. :mrgreen:
mala sol

re

Post autor: mala sol »

teraz jest lepiej ale i tak momentami na sile chce spasc... a ja naiwwna odrazu ja lapie zeby nic sobie nie zrobila... jedyny plus to te dlugie wlosy... jako jedyna mam dluzsze ( za ramiona) i jak pod nie wejdzie to moze przez caly dzien tam siedziec a nawet spac... na nieszczescie moj brat ma krotkie wlosy... wiec u niego nie potrafi nawt kilka sekund usiedziec...
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

noszenie na ramieniu???

Post autor: Mycha »

Wiecie to też zależy od upodobań szczoorola :wink:

Moja Romcia do końca życia nie usiedziała na ramieniu ani minuty :cry: i mam włosy za ramiona, ale ona zawsze złaziła mi po plecach, albo po ręce i zeskakiwała na dół albo właziła na ręce :D

Miałam też przypadek kiedy szczoor wręcz pchał mi się na ramię i właził na nie :)

P.S. Niedługo będę miała fotki mojej hodowli na kompie :D
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

noszenie na ramieniu???

Post autor: oliwi@ »

Nie ie bo mój szczoor na początku nawet odważył sie skakać na ziemie :( na szczescie nic mu sie na stało ;-) Teraz jest ok choć i tak nie siedzi na ramienieu dłużej niż 5 minut :P
Tangerine

noszenie na ramieniu???

Post autor: Tangerine »

A ja robilam tak: kladlam sobie malucha na ramie, stawalam przed lustrem, zebym nie musiala za duzo glowa ruszac, a jak tylko mala usilowala zwiac, zawracalam ja na miejsce. Nastepna lekcja wygladala tak, ze chwialam sie w rozne strony, zeby szczur uczepil sie swojego miejsca. Potem zaczynalam krotkie spacerki - nie wiecej niz 5 minut dziennie. Po paru takich operacjach szczur juz wiedzial, co ma robic i zawsze sie to im podobalo. Dopoki chodze, np gdzies po miescie, to szczury siedza spokojnie, niuchaja i sluchaja, bo dzieje sie tyle ciekawych rzeczy. A jak siadam, np w pokoju? Zaraz zlaza i znajduja sobie lepsze zajecie ;)
czuszka

noszenie na ramieniu???

Post autor: czuszka »

a u mnie jest tak zawsze ze moja szcurcia juz siedzi spokojnie na ramieniiu i potrafi tak godzinami tylko jak sie przestraszy chwoa sie pod bluzke i nie da sie jej wycagnac :/
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

noszenie na ramieniu???

Post autor: lajla »

a moj pierwszy szczur od tym wzgledam byl idealny gdy chcialas zeby sedzal na ramieniu siedzal do puki wiedzal ze mi jest wtedy najlatwiej cos robic ... wiec gdy mylam rece on siedzal caly czas a gdy widzal ze moze zejsc schodzil :) to bylo naprawde wygodne :wink:
sunshine

noszenie na ramieniu???

Post autor: sunshine »

U mnie szczur tez siedzi spokojnie tylko wtedy kiedy ja spokojnie nie siedze. Ale z kolei jak pojechalam do babci i siedzialam na krzesle a szczoor siedzial mi na ramieniu to byl dosyc spokojny. od czasu do czasu probowal zejsc ale sadzalam go z powrotem. Co jakis czas chcial wejsc mi pod bluzke (zboczeniec maly:) ale mu nie pozwalalam. doszlo do tego ze nawet zaczal na ramieniu przysypiac a w koncu zasnal :)
sambina

noszenie na ramieniu???

Post autor: sambina »

moze to zalezy od szcurzego charakteru. moja szcurka siedzi na moim ramieniu spokojnie. ale kidy usiade od razu chce zejsc zeby pozwiedzac otoczenie. moze twoj szcurek jast nadpobudliwy i juz tak mu zostanie. ale miej nadzieje ze w koncu zrozumie o co ci chodzi
Jolka

noszenie na ramieniu???

Post autor: Jolka »

Moja Nelly bardzo lubi siedzieć na moim ramieniu wprost sie tego domaga i sama się wdrapuje po rekach i po bluzce na szyję i ramiona... no ale jak się czegoś wystraszy to wchodzi pod bluzkę i szybko schodzi w dół i musze ją wyciagać przy spodniach....mam ją zaledwie 5 dni więc wszystko jeszcze przed nami ... :)
Pozdrawiam:
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

:d

Post autor: niemfa »

moj szczureczek siedzi grzeczniutko na ramieniu....czasami jak cos go przestraszy to wlazi pod bluzke, chowa sie do kaptura albo po prostu zlazi na dol....teraz ucze go jak sie wspinac do nodze do samej gory...jakby jakis pies lub kot go zaatakowal to wtedy on siup i juz jest na gorze :D:D
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Szczur Na Ramieniu...

Post autor: krwiopij »

tak sie wlasnie zastanawiam... ile z was nosi swoje szczurki na ramieniu? ile z tych szczurkow grzecznie samo wspinalo sie na swojego wlasciciela, a ile trzeba bylo tego nauczyc? w ogole da sie przekonac gryzonia do czegos takiego? a jesli tak, to jak? skaven najmlodszy juz nie jest, wiec nie wiem, czy w ogole warto stresowac go podobnymi glupotami, ale sprobowac chyba za bardzo nie zaszkodzi... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Szczur Na Ramieniu...

Post autor: jokada »

posadzic na ramieniu i chodzić, chodzic po domu, na początku niech przyzwyczai sie do niezbyt stabilnego podłoża ;)
ale jeżeli chodzi o wychodzenie to juz kwestia znajomożci własnego szczura, czy sie nie boi, jak reaguje na zmiany, hałas, nowe zapachy

mój Olaf znosi to bardzo dobrze potrafił godzinke, dwie siedzięć w kapturze
(puki sie nie ssikał i nie zrobiło sie mokro)
ostatnio odkrył siedzenie w rekawie
Moria za to eksploruje cała przestrzeń pod bluzą chodzi z jednego rękawa do drugiego, wspina sie po plecach

mozna uczyć szczura jeżeli mamy dobry z nim kontakt, jeżeli bedzie on w stanie wytrzymać ;) w naszym towarzystwie 2-3 godzinki spaceru
i jezeli nie mamy obsesyjnego lęku ( taka jak ja na początku) że szczur gdzieś zwieje przy najblizszej okazji
no ale zawsze można go wbić w szeleczki i załozyc smycz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”