stres u szczurzych mam

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ishtar
Posty: 75
Rejestracja: pn maja 17, 2004 9:26 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Ishtar »

kaltka jest juz zaciemniona odkad urodzila :P, a gniazda chyba nie chce przenoscic, to niby troche wyglada jak robienie nowego, ale mlodych nie zamierza ruszac, teraz spokojnie cos je. jak tak pomysle teraz, to powodow moze byc sporo i tak via net ciezko zdiagnozowac raczej... :(
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Beeata »

moj mlodszy szczur spi w hamaku ,ale jak dorwie chusteczki higieniczne to troche wciaga na hamak a reszte uklada w sterte w rogu klatki.Chwilami mam wrazenie ,ze to jakas rozrywka dla niego,bo wlasciwie nie ma sensu zadnego w tej jego mozolnej pracy:)
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: krwiopij »

ugryzla cie dzisiaj... moze wkurzyla sie i teraz oderagowuje? ;) a tak calkiem powaznie - ja bym sie nie martwila... mozeliwe, ze jest poddenerwowana, ale to powinno szybko przejsc...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Ishtar
Posty: 75
Rejestracja: pn maja 17, 2004 9:26 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Ishtar »

no dzisiaj de facto jest spokojnie jak narazie, poprostu wczoraj sie wystraszylem :oops:


teraz dopiero cos sie zmienilo, znaczy mam juz swoja nowa teorie :), otoz szczurek zlikwidowal gniazdo, male sie leja ostro caly czas, a ona ich nie pilnuje za bardzo. juz prawie chodza, a ona chusteczki ulozyla na sciankach klatki, tak jakby powiekszala gniazdo :P

z drugiej strony troche sie wystraszylem, ze chce je zostawic, ale rano zdawalo mi sie, ze z nimi siedziala, wiec nie powinno byc problemu, to tyle.
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: oliwi@ »

Może wie że maluchy będą powoli buszować po klatce więc chce ją po prostu zabezpieczyć ;) Nie ma się co przejmować :)
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: IVA »

Skoro maluchy zaczynają buszować po klatce, to juz niedługo mamusia nie będzie sie mogła przed nimi opędzić. Sam zresztą zobaczysz jakimi "wampirami" dla szczurzej ammy potrafią być małe szczurki :D
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Ishtar
Posty: 75
Rejestracja: pn maja 17, 2004 9:26 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Ishtar »

swoja droga to czasami mi sie jej az zal robi, jak karmi mlode, one sie przepychaja i dra, a ona ma taka smutna minke.

na szczescie jak wychodzi to sie usmiecha, jesli mozna to tak nazwac :)
kpik
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 08, 2005 8:57 am

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: kpik »

zapomniałam w poprzednim poście o tym napisać: (w zasadzie nie wiem czy powinno to być w tym dziale czy w "higienie" jeśli źle wpisałam to sorki ;/)problem jest dziwny :oops:

nauczyłam szczurcię już "załatwiać się" do toaletki, którą zrobiłam w sporej popielniczce. wszystko jest w porząku, ale nutka zaczęła robić swoje własne porządki, tzn wyjmuje po kilka kupek na zewnątrz toaletki i kładzie je obok... to chyba nie jest normalne i mało higieniczne :?
czy według niej jest ich tam za duzo? boje się że jak je wyjmę, to nie będzie juz chciała się tam załatwiać ...bo toaleta "straci zapach" :|

czy któryś z waszych szczurków też tak robi??

[ Added: Sat Jun 04, 2005 6:11 am ]
nikt nie ma takiego problemu???

a tak teoretycznie co powinnam zrobić???
Ostatnio zmieniony ndz paź 15, 2006 1:31 pm przez kpik, łącznie zmieniany 1 raz.
nutka & ola
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Dona »

Wiesz, szczerze mówiąc to szczura ma dziwny nawyk ;) Nie wiem czy da się z tym coś zrobić, ale możesz częściej wymieniać ściółkę w tej toaletce i np. zostaw ze 2 kupy, coby szczura nie miała wątpliwości, że to jej kibelek... ;)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Fam »

o przenoszeniu kupek to pierwsze slysze, to fetysz jakis chyba, ale radze jak wyzej
za tęczowym mostem: Karolcia
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: roenna »

[quote="marshallek "]to chyba nie jest normalne i mało higieniczne[/quote]
eee tam - dwie kupki w tą, czy w tą ;)
nie przesadzasz troszke z tą perfekcyjnością w załatwianiu się? :D
Pociesz sie, że moja robi gdzie popadnie :twisted:
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Fam »

moja tez :lol:
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: limba »

moje robia na wybrana półke...w kaciku za lakierami do paznokci... :evil: chociaz jest postep bo ostanio zalatwiaja sie starej klatce Fresy ...ktora sluzy za transporeter i miejsce do inhalki...a teraz moze uda sie z niej kibel zrobic :twisted:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
kpik
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 08, 2005 8:57 am

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: kpik »

czy przesadzam ... nie wiem, ale ona się ładnie załatwia gdzie trzeba... zawsze trafia,a potem przenosi część ...bardzo mnie to zastanowiło :lol:
nutka & ola
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: limba »

moze te co wynosi ..no pachna gorzej niz inne.... :lol:
i kolejny przyklad ze co ogonek to jakies dziwnosci :D
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”