[ZNACZENIE] terenu/właściciela

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Guest

Siusianie

Post autor: Guest »

Tagi: sikanie, siusianie, załatwianie, zostawianie, kropel, kropelek, mocz, moczu, właściciel, właścicielu


Nie rozumiem mojej szczurci :?: : puszczam ją po całym pokoju i kiedy na jej drodzie postawie moją rękę przechodząc po niej zrobi kilka kropelelek :( . Nigdzie indziej nie susia. Jak ją od tego odzwyczaić?
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 690
Rejestracja: śr gru 12, 2001 12:28 am
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Chyba Cie zmartwie...

Post autor: Marcin »

Nie da sie jej tego oduczyc :)
Pani szczura poprostu znaczy swoj teren, po pewnym czasie przestanie (jak bedziesz jush tak przesiakniety zapachem, ze uzna ze wystarczy : ) )

Nie przejmuj sie tym, KAZDY przez to przechodzil, lub przechodzi nadal :)
- http://szczury.org -

Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w środku i tłumaczył się że masz problemy z myciem...
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Siusianie

Post autor: Mycha »

Kiedy twoja szczurka idzie i wącha podłodgę też zostawia kropelki. Poprostu jeśli wchodi na twoją rękę to czuje obcy zapach i zostawia kilka krpelek. Nie martw się jeszcze trochę i przestanie:D
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Devi

Siusianie

Post autor: Devi »

Moim jakoś nie przeszło do tej pory i chyba nie przejdzie. Może dlatego, że mam 3 samiczki.
Wcześniej miałam jedną to nie zaznaczała sobie mnie :) niestety jej już nie ma :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Siusianie

Post autor: Ania »

Jisu-ten jedyny szczurkow nie oduczysz 'podsiuskiwania' na Ciebie i wszystko dookola. Jesli tak bardzo Ci to dokucza radze sprawic sobie inne zwierzatko.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
rozyn

Siusianie

Post autor: rozyn »

Ja mam mojego szczura jakiś rok i tak jak sika to sika gdzie chce na co chce i kiedy chce :wink:
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Siusianie

Post autor: Mycha »

Sikanie to naturalna potrzeba...

Moje samce sikają żadko na mnie, najczęściej zostawiaja małe kropelki, tu i tam... ale żeby sikac na mnie to nie. Trzymają do końca i jak je gdzieś wkońcu postawię to od razu robią moczary.
Kiedyś mój Rugger zeskoczył ze mnie na poczekalni u weta bo już nie mógł wytrzymać i zrobił moczary na ławce i przyszła pani z dwoma persami i... nie zauwarzyła....

Samiczki jeszcze nigdy się na mnie nie załatwiły i moczary robią tylko w swojim kibelku w klatce :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
cos

Siusianie

Post autor: cos »

To naprawdę masz wyjątkowe samce. Mój Ig ma już rok i nie oduczył się na mnie sikać :( :(
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Siusianie

Post autor: Mycha »

Wiele samców jest takich jak moje.
Pozatym mam cztery samce na raz i nie potrzebuja znaczyć terenu więc tyle nie sikają :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
JaszczurkA

Siusianie

Post autor: JaszczurkA »

Mój szczur jak siedzi na ramieniu ( a siedzi godzinami) zawsze schodzi za potrzebą. Jak schodzi na biurko to zaczyna się kręcić i jeśli włożę go do klatki pędzie do kącika. Jeśli nie zdążę to mam kałuże na biurku. Ale na mnie jeszcze nie zrobił ...
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Siusianie

Post autor: Mycha »

Moje szczurki poprostu wyrosły z obsikiwania mnie, ale tylko mnie :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
cos

Siusianie

Post autor: cos »

Niestety mój Ig obsikuje i mnie i inne rzeczy :(
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Siusianie

Post autor: Mycha »

Eh... ja nie przyzwyczaiłam się do obsikiwania mnie przez moja myszkę, poprostu przyjełam to do wiadomości :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
zabulec

Siusianie

Post autor: zabulec »

No coz..natura naturą... szczurki obsikuja i juz :) ale fakt czasem mneij czasem bardziej :0 zalezy od ich stanu hormonkow :)) samiec obsikuje jak najety gdy poczuje obcy zapach na swoim wczesnij obsikanym terenie, nowe tereny tez obsikuje by zaznaczyc ze on an nich panuje..jeszcze bardziej siusia gdy poczuje w terenie samice ..ehe...musi sie jej wechowo przypodobac..z kolei samiczki sikaja czesciej wtedy gdy maja ruje - czyli naprawde czesto - ale w minimalnych ilosciach, chyba ze jest to stadko zlozone tylko z samic i wtedy dominujaca samica przejmuje role samca i obsikuje wszystko by zaznaczyc teren.
Pozbyc sie tego nie da..oki ..niektorym szczurkom przechodzi ale naprawde tu dziala tylko natura i ich instynkt wec trudno ich od tego odzwyczaic. Fakem jest ze mlode szczurki nie obsikuja tylko po prostu siusiaja - caaaaaaaaaaale wieeeelkie plamy :D - starsze obsikuja jak najete a stare raczej daja sobie spokuj...
no nic
papa..powiedzialam co wiedzielam ;P
philosophos

Siusianie

Post autor: philosophos »

A ja jestem rozczarowany. ;) Moja Masza, to już trzeci szczurek, z którym miałem kontakt i jako jedyny nie zostawia na mojej dłoni kropelek. Nigdy - a mam ją już prawie 5 miesięcy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”