[SPACERY] wycieszki,piesze, rowerowe,pociągiem..

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

szczur na rowerze.....

Post autor: ursiulka »

moim zdaniem jazda na rowerze i szcurasek to niezbyt bezpieczne
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

szczur na rowerze.....

Post autor: myszka »

ja też się lajala cieszę, że mamy podobne myślenie :0 szczerze mówiąc też myślałam, że zostanę zrugana....
małolata
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 15, 2004 11:36 pm
Kontakt:

SPACER NA DWORZU?

Post autor: małolata »

od dawna zastanawiam sie nad tym czy np. latem mozna zabierac szczura na spacer na dwór?nie zaszkodzi mu to?i czy wtedy wsadzac go w szelki?tylko jakie bo nie ma dla szczurow specjalnych :( takie dla chomika(chyba za male) czy dla swinki i krolika (chyba za duze) :/
Ostatnio zmieniony wt gru 28, 2004 9:47 pm przez małolata, łącznie zmieniany 1 raz.
Szakira [']-12.04., Foteczka['] 11.04-13.04.06. ;(
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

SPACER NA DWORZU?

Post autor: oliwi@ »

nie sądze aby spacer teraz w zime (co prawda sniegu nie ma ale jest chłodno i mokro) był dla szczura dobry... na Twoim miejscu poczekałabym do lata
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

SPACER NA DWORZU?

Post autor: moni »

O spacerkach był obszerny temat i o szelkach tak samo.
Poszukaj
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
agusia850
Posty: 69
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:05 pm

SPACER NA DWORZU?

Post autor: agusia850 »

małolata, latem jak najbardziej. ja akurat zakupiłam szeleczki specjalne dla szczurka :wink: Poszukaj dobrze w sklepach, zapewne dostaniesz. Jeżeli nie chcesz kupic możesz sama podobną zrobić. Oto do tego instrukcja http://szczury.org/viewtopic.php?t=2138
Zawsze w moim sercu [']['] Moje dwie milości : Ruda i Ritka :* :* ['][']

Moje dwie kolejne milosci - Czarna & Biala :* :*
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

SPACER NA DWORZU?

Post autor: nezu »

oliwi@, ale ona pisala o lecie wlasnie =='.
Malolata, to czy szczurek bedzie sie dobrze czul na powietrzu czy nie to w zasadzie cecha osobnicza. Moja Zmorka na przyklad uwielba spacery. Nawet nie musze jej wkladac w szelki czy do jej torby podroznej. Ide przez miasto a ona mi siedzi na ramieniu i bierze wiatr w pyszczek ;). Wyglada wtedy na naprawde zadowolona, sluze jej chyba za cos na ksztalt motocyklu :P. No nic ;).
Natomiast szczurek mojej znajomej wyraznie zle sie czuje na zewnatrz. Boi sie obcych zapachow, slonca, ludzi, psow, kotow. Generalnie panikuje.
Nie pozostaje ci nic innego jak poczekac do lata i sprawdzic jak na spacerek zareaguje twoja mala ;).
No i lepiej kup szelki. Tak na wszelki wypadek.
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

SPACER NA DWORZU?

Post autor: ursiulka »

latem mozna wychodzić ze szczuraskiem na dwór tylko trzeba uważać by nie było wiatru bo wtedy szczuruś moze sei przezieębić, ale w lato raczej jest gora i mozna wychodzić tylko trzeba uważąć bo jak pusisz go samego to moze coś poczuć i szczurek pójdzie chyba ze idziesz z nim na ramieniu. Jak chcesz go puszczać to kup sobie szeleczki lub zrób, poszukam Ci zaraz linka tam jest jak przygotować. W skelpach sa specjalne dla szczurasków ale to trzeba wyszukać.


W ZIMIE nie wychodź na dwór z nim bo łatwo o przeziębienie a co gorsza o zapalenie płuc!!!
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

SPACER NA DWORZU?

Post autor: Eruntale »

psiuuu, ja sadze ze to wszystko zalezy od tego co rozumiemy przez branie szczura na pole(znacie napewno ten kawal:"w warszawie mieszka sie na polu i idze na dwór, w krakowie mieszka sie na dworze i idzie sie na pole :roll: :lol: :wink: ")...ja i teraz je zabieram.szczury nie sa glupie, czuja ze jest zimno, wiec chowaja mi sie w szaliku, tuz pod broda...siedza szczesliwe ^^ jest im cieplo, sa blisko mnie, cos ciekawego sie dzieje...latem natomiast nienawidza ze mna wychodzic.podejrzewam ze jest im po prostu za goraco :roll:

a testy czy lubi siedzenie na ramieniu mozna zawsze robic na balkonie ;)
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

SPACER NA DWORZU?

Post autor: nezu »

Co do zimy..no coz, czesto jezdze do domu w Malborku i sila rzeczy musze zabierac ogony ze soba. Na zimnie siedza mi w kapturze albo pod szalikiem, jak najblizej ciala, pozniej zawsze sa cieplutkie. W transporterku sa tylko kiedy jestem w pociagu.
Zawsze mnie bawi wzrok ludzi w przedziale jak wyciagam z rekawa czy z kaptura swoje szczurki...;)
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

SPACER NA DWORZU?

Post autor: ursiulka »

nom super sprawa a najlepiej to jak jakas starsza babka zobaczy jakie wtedy przerażenie :)
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

SPACER NA DWORZU?

Post autor: Eruntale »

ja tam uwazam ze bez przesadyzmu.szczura mozna brac wszedzie i zawsze, tylko trzeba mu warunki zapewnic.
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

SPACER NA DWORZU?

Post autor: nezu »

Wlasnie dlatego staram sie wsiadac do przedzialow bez starszych ludzi :P.
No a jak sie komus nie podoba to idzie gdzie indziej...
Jego sprawa.
Tylko raz zdarzylo mi sie zeby ktos zareagowal na moje male z prawdziwym obrzydzeniem. Najczesciej ludzie nie mowia nic, staraja sie ogonki ignorowac. Sa tez tacy co na widok szczurkow wydaja pisk, no ale zachwytu ;).
Jak sie wtedy czlowiekowi robi cieplo na sercu..
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

SPACER NA DWORZU?

Post autor: ursiulka »

ja jeszce ze swoja nie wychodziłąm, boje sie ze sie przeziembi. Mam zamiar kupić szeleczki widziałm taki specjalnie dla szczurkow ale ile wy daliście?
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

SPACER NA DWORZU?

Post autor: oliwi@ »

[quote="ursiulka"]lartem mozna zabierac sczura na spacer na dwir?[/quote]
no cóż prawda, tyle że ja za pierwszym razem nie rozszyfrowałam tego co tu pisze :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”