Samiczka wypina się drugiej

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Alkkoo
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 18, 2014 12:41 am

Samiczka wypina się drugiej

Post autor: Alkkoo »

Witam.
Nie wiem jak to nazwać.. ale od dwóch miesięcy mam dwie szczurzyce i zaobserwowałem, że ta, którą później zaadoptowałem goni koleżankę i przyjmują pozycje jak na pieska :D Starsza się wypina a ta druga na nią wchodzi.. Na sto procent są to dwie laseczki, które są bardzo ze sobą zżyte.. ktoś wytłumaczy mi o co z tym chodzi? ;)
Pozdrawiam!
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Samiczka wypina się drugiej

Post autor: Cyklotymia »

Bawią się i tyle :) To normalne szczurze zachowanie.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Samiczka wypina się drugiej

Post autor: noovaa »

Zakładam że ta wypinająca się, ma rujkę. Nie ma chłopa, trzeba sobie jakoś radę dawać :P
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Samiczka wypina się drugiej

Post autor: nienazwana »

W ten sposób bywa że zachowują się dominujące samice, nie tylko szczurów. To oznaka dominacji i faktycznie czasowo zbiega się z rujkami. U mnie moja dominantka w stadzie, Helka, regularnie "molestowała" ;) Zosię. Po sterylizacji, co naturalne, te zachowania całkowicie ustąpiły. Owszem zdarza się czasem że Helena przyciśnie Zosiulkę do gleby i wlezie na nią ale to już nie wygląda jak kopulacja, bardziej jak MMA ;) .
Alkkoo
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 18, 2014 12:41 am

Re: Samiczka wypina się drugiej

Post autor: Alkkoo »

No to mnie uspokoiliście, dzięki! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”