Agresywny 4 miesięczny samiec

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Agresywny 4 miesięczny samiec

Post autor: altelily »

Niestety jestem zmuszona do napisania o swoich chłopakach w tym dziale... a mianowicie: Kadet ma 4 miesiące, Bestia 5, a Jejuś 3. Kadet już od jako takiego oswojenia pokazał swoją naturę rozrabiaka, ale teraz to już przesadza. Bestia ma "na gardle" pod pyszczkiem 3,4 malutkie ranki, jakby od pazurów, a Jejuś miał rankę na brzuszku (wyleczona) i teraz ma rankę w tym samym miejscu co Bestia. Wygląda jak od pazurka; krew się nie leje, ale dobrze widać spory, czerwony punkt. Czasami mi się wydaje, że Kadet tylko czeka na okazję, aby rzucić się na któregoś, a jak już to zrobi to fiksuje, gryzie i drapie, nawet jak drugi mu się "poddaje". Bestia, gdy któryś z nich znieruchomieje przy potyczce, zaczyna iskać, a Kadet dalej jest agresywny. Jest za młody na kastrację, więc o co może chodzić? Dodam, że w stosunku do ludzi jest dokładnie na odwrót - czasem wydaje mi się nawet, że jest zazdrosny o chłopaków. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Agresywny 4 miesięczny samiec

Post autor: smeg »

Malutkie strupki pod pyszczkiem lub na policzkach to może być objaw świerzbu - choroby pasożytniczej. Powinnaś wybrać się ze wszystkimi szczurami (nawet tymi, które nie mają objawów) do weterynarza, pobrać zeskrobinę i sprawdzić, czy to nie świerzb. Leczenie jest dość proste i tanie, ale trzeba przeleczyć całe stado i zdezynfekować klatkę.

Co do agresji - wygląda na zwykłe przepychanki w stadzie, po prostu Kadet jest bardzo dominujący. Jeśli nie jest agresywny w stosunku do ludzi, a u szczurów nie powoduje krwawych ran, to raczej nie ma się czym martwić. Ale obserwuj go, bo w trakcie dojrzewania może się okazać, że jednak wymaga kastracji. Swoją drogą, 4 miesiące to wcale nie jest szczur za młody na kastrację ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Agresywny 4 miesięczny samiec

Post autor: altelily »

Dzięki, lecę dziś do weta się upewnić.
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Agresywny 4 miesięczny samiec

Post autor: altelily »

A więc tak: to na 100% nie jest świerzb, Jejuś ma ranę a Bestia nie ma nic. Kadeciątko prawdopodobnie za miesiąc będzie odjajczane, nie chcę, żeby zrobił Jejusiowi większą krzywdę.
gothka92
Posty: 12
Rejestracja: wt cze 17, 2014 9:18 pm

Re: Agresywny 4 miesięczny samiec

Post autor: gothka92 »

Mój samiec ma ok 6 miesięcy i od 2 tygodni zaczął sie dziwnie zachowywać. Próbuje kopulować z moją ręką ( dmuchanie na niego czy przewracanie nic nie daje, ponieważ rzuca sie na mnie wtedy i gryzie do krwi). Czasem jest miły i daje sie głaskać a późnej od razu widzi okazje by wejśc mi na rękę. Wiem że to hormony itd ale strasznie to przykre dla mnie gdy szczurek bez powodu mnie gryzie. Czy powinnam go wykastrowac?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Agresywny 4 miesięczny samiec

Post autor: smeg »

gothka92 pisze:Mój samiec ma ok 6 miesięcy i od 2 tygodni zaczął sie dziwnie zachowywać. Próbuje kopulować z moją ręką ( dmuchanie na niego czy przewracanie nic nie daje, ponieważ rzuca sie na mnie wtedy i gryzie do krwi). Czasem jest miły i daje sie głaskać a późnej od razu widzi okazje by wejśc mi na rękę. Wiem że to hormony itd ale strasznie to przykre dla mnie gdy szczurek bez powodu mnie gryzie. Czy powinnam go wykastrowac?
Tak, powinnaś go wykastrować ;) Dodatkowo po kastracji i uspokojeniu się (to zajmuje ok. 2-3 tygodnie) powinnaś przygarnąć mu kolegę lub koleżankę (bo będzie już wykastrowany), bo szczury to zwierzęta silnie stadne i nie powinny żyć pojedynczo.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
gothka92
Posty: 12
Rejestracja: wt cze 17, 2014 9:18 pm

Re: Agresywny 4 miesięczny samiec

Post autor: gothka92 »

Ma kolege 2 miesiące młodszego, razem były wychowywane. Też go troche ściga i próbuje nad nim dominować ale mały się nie daje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”