sikanie na samej górze klatki

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
karolzmc
Posty: 37
Rejestracja: wt gru 03, 2013 8:49 pm
Lokalizacja: Zamość/Warszawa

sikanie na samej górze klatki

Post autor: karolzmc »

Witam, mam pewien problem. Moim dwóm samiczkom które maja już 7 miesięcy, często nie chce się zejść na dól klatki i zrobić siku. Wchodzą z swojej norki ( na samej górze) i obok norki sikają, wszystko zlatuje na dół i zalewa im hamaczek i czapke. Po 2 dniach trzeba wszystko prać. Jak ich tego oduczyć i nakazać im, żeby się tylko załatwiały na dole.
Proszę o pomoc, jeśli był taki temat to proszę mi przesłać link. Z góry bardzo dziękuje.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: sikanie na samej górze klatki

Post autor: Paul_Julian »

Sikania z półki trudno oduczyć, ja moim zmieniłem ustawienie półki i pod spód dałem kuwetę-kibelek ( bo w dużej kuwecie mam taką mniejsza kocią). Mozesz im jakoś inaczej poustawiać półki, albo tam gdzie sikają ustawić kibelek.
Tutaj http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... ia#p998627 jest o nauce załatwiania sie do kuwetki.
Sikania do kibelka trudniej nauczyc, ale niektóre z moich szczurków schodziły na dół na siku.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
draakhul
Posty: 241
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:43 pm
Numer GG: 4975020
Lokalizacja: Białystok

Re: sikanie na samej górze klatki

Post autor: draakhul »

Moje szczury też sikają na górnym poziomie, ale za to kupę chodzą robić na dół, do kuwety. I nie uczyłem ich tego, same z siebie tak robią.
Nasz temat
W sercu na zawsze: Czarna, Neska, Szara, Morgana, Mysza, Iskra, Amber, Matt, Inka, Kreska, Frania
Awatar użytkownika
karolzmc
Posty: 37
Rejestracja: wt gru 03, 2013 8:49 pm
Lokalizacja: Zamość/Warszawa

Re: sikanie na samej górze klatki

Post autor: karolzmc »

One na 10 sikań to zejdą z 5 na dół się załatwić, kupe to wiadomo ze zawsze na dole.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: sikanie na samej górze klatki

Post autor: Paul_Julian »

No to nie jest tak źle :) Spróbuj przemeblować, żeby pod półką nie było materiałowych mebelków. A jak któreś wylezie, albo za długo śpi, to wyciagaj z gniazda na siku, na dół.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Agneska
Posty: 34
Rejestracja: sob sty 04, 2014 7:35 pm
Lokalizacja: Myszków

Re: sikanie na samej górze klatki

Post autor: Agneska »

Mam ten sam problem z tym że one sikają po każdej półeczce, nawet po dachu drewnianego domku który stoi na samym dole NA ŚCIÓŁCE !! Nie wiem czy robią to złośliwie i jak sobie z tym radzić. Z klatki na okrągło śmierdzi co mnie bardzo denerwuje. Nie mam pojęcia kiedy to robią i która z nich bo bardzo ciężko to zaobserwować. Jak temu zaradzić ??
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: sikanie na samej górze klatki

Post autor: noovaa »

Zwierzęta nie są złośliwe, to ludzka cecha.

Drewniane akcesoria w klatce dla szczurów się nie sprawdzają, szybko wsiąka i śmierdzi.
Jest temat o nauce kuwetkowania, w skrócie:

1. Przecierać półki i akcesoria nawet kilka razy dziennie ( np. nawilżaną chusteczką dla niemowląt )
2. Zbierać kupy i wrzucać w odpowiednie miejsce
3. Jeśli mają ulubione miejsce załatwiania się, dostawić tam dodatkową kuwetę.
4. Hamaki i inne szmaciaki wymieniać i prać jak najczęściej.

W ten sposób zachowa się czystość, zminimalizuje zapach a szczury mogą ( nie muszą ) zacząć kuwetkować.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”