Anemiczny szczurek

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Poziomka11
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 27, 2014 1:01 pm

Anemiczny szczurek

Post autor: Poziomka11 »

Hej :3
Jestem na tej stronie od niedawna i nie znalazłam żadnego wątku, który mógłby przypominać mój problem. Jeżeli jednak niedokładnie szukałam to proszę, podajcie linki do odpowiedniego wątku.
Problem jest taki, mam szczurka zaledwie od paru dni, jest bardzo przyjazny i wydaje mi się że mnie lubi. staram się jak najczęściej wypuszczać go z klatki na biurko lub dywan, oczywiście pod opieką. Niestety zwierzak jest anemiczny, nie chce bawić się ani nawet "buszować" po nowych terenach. Woli schować się w jakiś kąt i tam siedzieć. Nie wydaje mi się aby bał się mnie ponieważ często chowa się w rękaw mojego swetra. Chodzi mi o to czy u młodych szczurków takie zachowanie jest normalne a jeżeli tak to ile może potrwać zanim zaklimatyzuje sie w nowym miejscu? :)
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Anemiczny szczurek

Post autor: Wilczek777 »

Szczury to zwierzęta silnie stadne i konieczne jest trzymanie co najmniej dwóch osobników tej samej płci. Twój szczurek może być chory (nie wiem skąd masz ogonka ale np. zwierzęta z zoologow są zarobaczone itd.). Jeśli jest zdrowy to jego zachowanie spowodowane jest samotnością. Szczurek jest w nowym miejscu od niedawna, nie ma nikogo z kim "pogada", zaśnie lub się pobawi. Dwa szczurki oswajają się szybciej bo są dla siebie wparciem. Adoptuj kumpla szczurkowi (nie popieramy kupowania ogonków z poza hodowli) i sprawdź czy masz dobrą klatkę dla dwóch ogoniastych (minimum to 60x40x60 dla samic - samce są większe) nawet jeśli cały czas jest wybieg - nie oznacza to, że klatka może być mniejsza.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Poziomka11
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 27, 2014 1:01 pm

Re: Anemiczny szczurek

Post autor: Poziomka11 »

Tak wiem o tym w najbliższym czasie planuje zapewnić szczurkowi towarzysza, miały być dwa na raz ale niestety były adoptowane od dwóch różnych osób i niestety na 2 muszę poczekać. Mi też to nie odpowiada /;
Bynajmniej teraz wiem, że jego zachowanie jest spowodowane w dużym prawdopodobieństwie samotnością a nie chorobą (choć i tak na wszelki wypadek zabiorę go do weterynarza). Dzięki za uspokojenie ;)
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Anemiczny szczurek

Post autor: Wilczek777 »

Fajnie, że nie będzie sam/sama :)

Sprawdzić warto bo szczurki chorują często wbrew pozorom i nigdy nie wiadomo a lepiej dmuchać na zimne :)
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
xSzczuras
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 16, 2014 9:22 am
Numer GG: 24741846
Lokalizacja: Wrocław

Re: Anemiczny szczurek

Post autor: xSzczuras »

Powinno mu szybko przejść, szczególnie w towarzystwie nowego kolegi :) Jak przyniosłam moje śmierdziele do domu to były takie malutkie i z zachowania podobne do Twojego szczurka, nie chciały korzystać z wybiegu. Potem się przyzwyczaiły i teraz same proszą o otwarcie klatki :D
Maks
za TM: Wafel, Hiero, Tito
Awatar użytkownika
Hoggu
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 25, 2014 11:09 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Anemiczny szczurek

Post autor: Hoggu »

Hej :) Nie przejmuj się tym absolutnie, szczurki są bardzo różne. U mnie w stadku też jest jeden tłuścioszek/śpioszek, który bawić się chce bardzo rzadko. Taki po prostu jest, absolutnie od nas nie ucieka ale w przeciwieństwie do kolegów nie spieszy mu się do odkrywania nowych terenów. Dobrze czuje się w klatce i w jej najbliższej okolicy. Nie jest ani chory ani nie wydaje się nieszczęśliwy, po prostu ten typ tak ma :) Jak sprawisz mu kolegę to na pewno odżyje bo z tego co zauważyłem utrzymywanie relacji szczur-szczur jest dla chłopaków wyjątkowo ważne :)
bar_kow
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 6:53 pm

Re: Anemiczny szczurek

Post autor: bar_kow »

Samemu jest mu pewnie smutno. Zawsze w kupie raźniej, załatw mu kolegę! :)
Szczurzy ogon jest najpiękniejszy na świecie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”