Łagodny szczur się wkurzył. KREW

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sarasvati
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:48 pm

Łagodny szczur się wkurzył. KREW

Post autor: Sarasvati »

Witam, mam problem dotyczący jednego z 3 moich chłopców-Mefika.
Szczurek nie jest samcem Alfa, niekastrowany, duży, ale dosyć młody, niecałe pół roku. Zwykle nikogo nie gryzł, bójki z Rudolfem się zdarzały ale nigdy poważne. Szczery jest jeszcze malutki i sprzeczek nie było. Jedyne co to gryzł moją mame kiedy wkładała palce przez kraty, zupełnie bez powodu. Dzisiaj gdy cała 3 była na wybiegu Mefik jak zwykle biegał wokół mnie, bawił się ze mną i ganiał po pokoju. Wzięłam go na ręce pod pachy i podniosłam dosyć nisko a ten wyrwał mi się i upadł na materac. Jak się nie rzucił na moją rękę! Położyłam go na plecy i schowałam wszystkich do klatki. Potem wkładam do klatki rękę w celu nawiązania jakiegoś porozumienia a ten się rzucił. Ja próbuję znowu położyć go na plecy a Mefik udziabał mnie w palca aż do mięsa, więc dałam spokój. Krew się polała nieźle. A teraz Mephisto śpi sobie spokojnie z resztą szczurków w pudełku. Nie wiem, co mam z nim teraz zrobić.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Łagodny szczur się wkurzył. KREW

Post autor: noovaa »

Przeczekać aż stres minie, czasem tak się dzieje. Jeśli zachowania będą się powtarzać, przemyśleć kastracje.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
kolczycka
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 05, 2015 5:27 pm

Re: Łagodny szczur się wkurzył. KREW

Post autor: kolczycka »

Wiem że temat odgrzewany, ale miałam podobny przypadek. Moje dwie szczurzyce tak samo sie nie cierpiały jak uwielbiały. Potrafiły się gryźć i wściekać tylko potem by potem zasypiać razem wtulone. Czasami takie przepychanki szczurków wyglądają dla nas znacznie bardziej groźnie niż jest to w rzeczywistości. Dopóki żaden ze szczurków nie ma ran widocznych, nie warto sie wtrącać
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Łagodny szczur się wkurzył. KREW

Post autor: Diego<3 »

Spraw aby miał jak najlepiej. Daj mu smakołyk. Ma depresje, albo stracił do cb zaufanie. Odbudj je na nowo choc bedzie ciezko :)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”