2 pytanka

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nowosolanin
Posty: 21
Rejestracja: sob cze 20, 2015 1:52 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

2 pytanka

Post autor: Nowosolanin »

Witam .
Mam do was 2 pytanka . Mianowicie :
1. Moje szczury codziennie się gryzą i piszczą czy to normalne ?
2. Zauważyłem że jeden z moich szczurów kicha mocno kiedy się myje i intesywnie czy to uczulenie na coś ?
Awatar użytkownika
Zza
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 29, 2014 6:49 pm
Kontakt:

Re: 2 pytanka

Post autor: Zza »

Ja mam dwie szczurzyce i one bardzo często się dominują lub jak wchodzą w skarpetkę to lekko popiskują :) to całkiem normalne. Kiedyś moja Balcia też często kichała a miały w klatce trociny i gdzieś wyczytałam, że po prostu może mieć uczulenie więc zaczęłam kupować granulat i przestała :)
Balusia i Lalusia ♥
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 2 pytanka

Post autor: Paul_Julian »

Młodziaki często sie tłuką i piszczą ( starsze czasem też). To takie szczurze gadanie. Najwazniejsze, zeby nie było ranek.
Tutaj http://www.ratbehavior.org/norway_rat_vocalizations.htm są dzwieki, jakie wydają szczurki.

A co do kichania- jesli kichają tylko w czasie mycia, to jest to normalne. Mam wrazenie , ze szczury sobie wtedy czyszczą nosy. Pojedynczy kich w dzień tez jest ok. Ale napady kichania, psikania, smarki z nosa to juz objaw chorobowy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Nowosolanin
Posty: 21
Rejestracja: sob cze 20, 2015 1:52 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: 2 pytanka

Post autor: Nowosolanin »

Czasami też kichają po wyczyszczeniu klatki . Podesty wycieram czasami plynem do szyb albo do podlogi po czym scieram na mokro i sucho , wtedy też kichają trochę . Wielkie dzięki za informacje :)
Awatar użytkownika
Iwona77
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 07, 2015 8:17 am
Kontakt:

Re: 2 pytanka

Post autor: Iwona77 »

Nowosolanin pisze:Czasami też kichają po wyczyszczeniu klatki . Podesty wycieram czasami plynem do szyb albo do podlogi po czym scieram na mokro i sucho , wtedy też kichają trochę . Wielkie dzięki za informacje :)
Polecam przecieranie nawilżanymi chusteczkami dla niemowląt, może się okazać, że płynów nie domywasz na mokro.
Ze mną: Roxi, Tofi i Hero

Za tęczowym mostem: Hektorzynka
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 2 pytanka

Post autor: Paul_Julian »

Do mycia podestów i kuwety przy generalnym sprzątaniu najlepiej i najbezpieczniej wychodzi płyn do mycia naczyń. Szczególnie takie o tropikalnym zapachu ( u mnie aktualnie króluje czerwony Fairy). I wtedy porządnie spłukac i wysuszyc.

A do przecierania takiego na codzień tylko nawilżane chusteczki, albo płyny do czyszczenia kuwet dla zwierzaków.
Coś w tym stylu http://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety_ ... ety/189885

Takie do podłóg czy szyb mogą być drażniące zapachowo.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”