Niepokojące zachowanie szczurzycy w stosunku do swojej siost

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
aciddevil
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 18, 2016 2:07 pm

Niepokojące zachowanie szczurzycy w stosunku do swojej siost

Post autor: aciddevil »

Sytuacja wygląda tak. Mam 2 szczury, samice: Szczur i Grażyna (no cóż, były już tak nazwane, kiedy je dostałam). Szczur miała 3.10 operację wycięcia guza, rana juz prawie zagojona (wyciagnela szwy, dlatego tak długo) i przez cały czas była w osobnej klatce, która dotykała klatki z drugą szczurką. Dziś postanowiłam w końcu wypuscic obie na wybieg. Na początku obwąchiwały się a tak to zwiedzaly pokoj osobno czyli tak jak zawsze. Jednak po ok. 20min Szczur naskoczyla na Grażynę co robila juz wczesniej, jednak tym razem bylo to bardziej stanowcze i kiedy Grażyna próbowała się wyrwac polecialo troche siersci. Tak ostrej reakcji jeszcze nie widzialam u nich. Nastepnie Szczur zdominowała Grażynę. Ok, do tego momentu mogła pokazywac, ze nie stracila swojej pozycji. Ale chwilę później znowu podeszla do Grażyny, okropnie sie nastroszyla i zaczela ocierac siie o wszystko wokol siebie. Grażyna rozpłaszczyła się wtedy najbardziej jak mogła. Wolalam juz dalej nie ryzykowac i schowalam szczura do osobnej klatki. Miał ktoś taką sytuację? Jak sobie z tym radzic, wypuszczac na wybiegi stopniowo, na coraz dluzej? Pozwalac na ta dominacje? Dodam, że Grażyna jeszcze nigdy nie byla tak ulegla, zawsze tez probowala dominowac, a teraz zamierala i nie ruszala sie przez pare minut...
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Niepokojące zachowanie szczurzycy w stosunku do swojej s

Post autor: IHime »

Rzadko się zdarza, ale to niestety normalne. Powinnaś przeprowadzić ponowne łączenie. Polecam poradnik forumowy.
aciddevil
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 18, 2016 2:07 pm

Re: Niepokojące zachowanie szczurzycy w stosunku do swojej s

Post autor: aciddevil »

juz się dogadały :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”