Strona 1 z 1

Szczur Kamikaze pomocy !!!

: pt gru 02, 2016 9:36 am
autor: Marek1996
Witam, od jakiegoś tygodnia jeden z moich szczurów ( Kapsel ) zaczął się dziwnie zachowywać.
Mianowicie po rozdzieleniu z jednej klatki od innego ( młodszego ) szczura ( ponieważ młodszy go tłukł ) Kapsel zaczął sie zachowywać bardzo dziwnie, wyrzuca poidło z klatki, obgryza uchwyt od niego, wywraca miseczkę z jedzeniem a następnie je z " ziemi ", wchodzi na pięterko ok. 10-13cm łapie się ząbkami za koniec ogona i po prostu rzuca się(?)(spada) na grzbiet, zwykle robi to w godzinach porannych ( rzucanie się ). Poza klatką zaczął prawie non-stop robić kupkę pod siebie ( biegunkę ).


Zawsze był szczurem cichym,spokojnym i nawet trochę strachliwym. Na ręcę sam wchodził rzadko ale pozwalał się brać samemu.Nigdy nie zaczynał jako pierwszy do drugiego szczurka. Nigdy nie był agresywny.

Re: Szczur Kamikaze pomocy !!!

: pt gru 02, 2016 8:30 pm
autor: Paul_Julian
Czy te klótnie były do krwi i ciągłych pogryzień? Jeśli nie, to nie ma sensu rozdzielać dwóch kumpli ( lub szczurów w trakcie łączenia). Musza sie ze sobą dogadac. Jeden z naszych forumowiczow miał dwa szczurki ( braci), którzy non stop sie tłukli ze sobą, ale jak coś to spali razem itd. Kto sie lubi ten sie czubi :)

Szczury bardzo przeżywają rozstanie, i być moze Twój własnie tak reaguje.
Napisz coś więcej o ich relacjach, w jakim wieku jest młodszy, jak wygląda jego agresja, czy któryś jest kastrowany itd.

Mozesz tez na nowo dac szczurki razem i poobserwowac reakcje.