Wspólne dzielenie się?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
DevAsA
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 01, 2016 9:20 pm
Lokalizacja: Gdynia

Wspólne dzielenie się?

Post autor: DevAsA »

Witam ponownie :)
Od paru tygodni moja szczurka (Kami) chce dzielić się smakołykami najlepszymi. Np Marchewką, brokułką, papryką czy to jakimiś orzechami. Chwyta jedzonko w pyszczek wychodzi z klatki wchodzi na mnie i kładzie mi na dłoni, a następnie wraca do klatki ponownie po kolejny smakołyk i wraca do mnie lecz na brzuszek. Zaczyna zjadać ten sam smakołyk co mam na dłoni. Kiedy zje ja próbuje podarować to co mi dała (sprawdzałem nawet wielkością smakołyków aby sprawdzić czy nie jest najedzona) lecz bardzo wyraźnie nie chce brać tego co mi dała na dłoń. Co to może oznaczać? Sympatię ? Jestem alfą w stadzie? Ma już półtora roku około dziennie spędzam z nią po 8-14 godzin. Reaguje w pełni na imię, chodzi tam gdzie ja, oddaje mi brzuszek do drapania i miziania samowolnie.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wspólne dzielenie się?

Post autor: unipaks »

Szczurek jest sam? Być może nie mając szczurzego towarzystwa próbuje zminimalizować swoje osamotnienie. ;)
Szczurki potrafią się podzielić, potrafią rzeczy w które trudno uwierzyć.
Ale naprawdę są stworzeniami bardzo silnie stadnymi i nie można ich trzymać w pojedynkę. Też kiedyś mieliśmy szczurkę i wydawała się być szczęśliwa, ale co to znaczy naprawdę szczęśliwy szczurek, to zrozumieliśmy dopiero, gdy mieliśmy je już nie trzymane w pojedynkę, ale z innymi tej samej płci :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
DevAsA
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 01, 2016 9:20 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wspólne dzielenie się?

Post autor: DevAsA »

Nie jest sama, ma dodatkowo towarzyszkę i towarzysza :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wspólne dzielenie się?

Post autor: unipaks »

To fajnie :)
Ja myślę, że szczurka Cię bardzo lubi i faktycznie przynosi Ci smakołyki żeby się podzielić. To mądre, kochane stworzonka :)
Wygłaszcz ją ode mnie i pozostałą dwójkę również!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”