Niepokojące zachowanie szczurzycy...

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kartkapapieru
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 2:53 am

Niepokojące zachowanie szczurzycy...

Post autor: Kartkapapieru »

Moja Lady od dwóch dni ma dziwne zachowanie. Będąc w klatce albo kopie w żwirku, tak że wysypuje go z kuwetki, hałasuje - to znaczy skacze po piętrach i próbuje je ściągnąć, tak samo drabinki. Poza tym chwyciła swoją współlokatorkę za skórę na karku i próbowała ciągnąć za sobą, zupełnie tak jakby myślała, że to małe szczurzątko. W dodatku goni swój ogon... Tak jak pies. Wyczytałam, że takie zachowanie może oznaczać, że pupil się nudzi albo nie ma towarzysza. A Lady to wszystko ma zapewnione, dlatego też widząc takie zachowanie wyciągam ją na wybieg i tam zaczynają się kolejne dziwne zjawiska.
Wcześniej wyciągając ją na zewnątrz biegała radosna i bawiła się. A teraz biega po pokoju, wygląda jakby czegoś szukała, gryzie wszystkie materiały (moją bluzkę, pościel, koc) zbiera kartki i zanosi je na łóżko albo bierze w pyszczek i kładzie je gdzie jej się podoba. Trochę to wygląda jakby robiła sobie gniazdo. Tyle, że Lady nie ma kontaktu z żadnym samcem. Upodobała sobie jeden jedyny róg szafki, który obgryza. Rujka też jest wykluczona.
Niepokoi mnie jej zachowanie, mam ją prawie od roku i nigdy czegoś takiego nie zaobserwowałam...
Kartkapapieru
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 2:53 am

Re: Niepokojące zachowanie szczurzycy...

Post autor: Kartkapapieru »

Edit:
Dostały nowy hamak, który Lady rozerwała a jego strzępki powkładała do domku i w róg klatki. ???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Niepokojące zachowanie szczurzycy...

Post autor: Paul_Julian »

Gonienie za ogonem to objaw urojonej ciązy. Jeśli Twoja szczurka nie jest kastrowana - to warto się zdecydowac na ten zabieg u obu dziewczynek.
Poczytaj tutaj : https://lecznica-oaza-krakow-blog.pl/ma ... -domowego/
Najwazniejsza rzecz to wybrac weterynarza, który już z powodzeniem wykonywał takie zabiegi, ale naprawdę warto. Sporo lecznic ma równiez wiosenne zniżki na sterylkę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Kartkapapieru
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 2:53 am

Re: Niepokojące zachowanie szczurzycy...

Post autor: Kartkapapieru »

Paul_Julian pisze:Gonienie za ogonem to objaw urojonej ciązy. Jeśli Twoja szczurka nie jest kastrowana - to warto się zdecydowac na ten zabieg u obu dziewczynek.
Poczytaj tutaj : https://lecznica-oaza-krakow-blog.pl/ma ... -domowego/
Najwazniejsza rzecz to wybrac weterynarza, który już z powodzeniem wykonywał takie zabiegi, ale naprawdę warto. Sporo lecznic ma równiez wiosenne zniżki na sterylkę.
Nie wiedziałam, że szczurom przytrafia się urojona ciąża. :O Na pewno poczytam o tym i znajdę weterynarza, który może taki zabieg wykonać. Dziękuję bardzo za pomoc! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”