Agresja wobec innego szczura

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
karola996
Posty: 2
Rejestracja: śr wrz 11, 2013 1:17 pm

Agresja wobec innego szczura

Post autor: karola996 »

Jeśli temat się powtarza to przepraszam ale nie mogłam nic znaleźć. :-\ sytuacja wygląda tak mam 3 ogonki. Jeden pojawił się 2 dni temu i od tego momentu jeden z starszych szczurów wobec drugiego starszego zaczął przejawiać bardzo dużą agresją dochodzi do tego że jeden z nich ciągle siedzi schowany bo jak tylko tamtego widzi to odrazu jest gryzienie i pisk. Doszło do tego że ma rannym od ugryzień nigdy wcześniej czegoś takiego nie było lekko się pogryzły i był spokój ale bardzo były za sobą, a w tym momencie agresora musiałam przenieść do innej klatki bo boję się je zostawić same chociaż na chwilę. Nie mam jak aktualnie jechać do weterynarza dopiero za dwa dni będę mogła może on coś poradzi ale do tego czasu nwm co mam z nimi zrobić a nie chciała bym żadnego z nich krzywdzic separacja. Proszę o rady może ktoś miał podobnie i wie co można zrobić w tym wypadku żeby wszystko wróciło do normy
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agresja wobec innego szczura

Post autor: unipaks »

Czy było wcześniej oswajanie nowego ze starszymi na neutralnym terenie (parapet okna w innym pokoju, łazienka, inne pomieszczenie w którym starsze nie czują się tak pewne)? Jeśli nie, to od tego trzeba zacząć (proponuję przedtem rozetrzeć na swoich palcach kroplę/dwie aromatu waniliowego do ciasta i przetrzeć nim całą trójkę, żeby tak samo pachniały) :) . W klatkach pozamieniać im szmatki i hamaki. Potem dopiero, jak na neutralu nie będzie już oznak agresji, można wpuścić do klatki nowego jednego ze szczurków, najlepiej łagodniejszego, a następnym razem drugiego. Wsadzić wszystkie do transportera i pochodzić po mieszkaniu, wyjść na spacer wokół domu, to skutecznie pacyfikuje i zbliża. :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”