Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Buniowata
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 8:07 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Buniowata »

Ja w Buni nie lubie tego ze probuje sie dostac na plecy gdy stoje i wdrapuje sie po nogach lub włazi pod spodnie..Jak siusia na posciel :D tez nie lubie ;D
Ze mną Bunia xD:**
Awatar użytkownika
Karina
Posty: 21
Rejestracja: pt sty 29, 2010 12:40 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Karina »

nie lubie gdy drapie mnie po twarzy
Awatar użytkownika
Nika Snape
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 28, 2010 11:05 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Nika Snape »

Sikanie i kupkanie i gryzienie czego popadnie to taki standardzik przy szczurkach więc się już chyba przywyczaiłam.

Co mnie drażni? Drażni mnie gdy Cara zaczyna dobierać się do skarpetek, które właśnie mam na nogach i gryźć. Jest z tym okrutna, jak tylko widzi czyjąś nogę w skarpetce to upierdliwie do niej biega żeby sobie pogryźć, zwariować można. XD

O i jeszcze jedno. Cara jest strasznie nie fotogeniczna. Szczególnie gdy chce się jej zrobić zdjęcie jak się bawi, albo ogólnie jest czymś zajęta. Wystarczy podejść do niej na kilka kroków, a ona cokolwiek by nie robiła to przestaje i przybiega popatrzeć czego chce. No i nici wtedy z ciekawych zdjęć :(
Obrazek
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: dusiaczek »

Nie lubię strasznie jak daję im coś na talerzyku (np. gerberka czy tak jak teraz ryż na mleku) i nie potrafią zjeść tego przy talerzu tylko roznoszą, każdy w swoją stronę i calusie biurko jest umarasane... a potem to co wyniosą to leży bo im sie odechciewa w drodze jeść...
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Karenn
Posty: 61
Rejestracja: śr sty 27, 2010 8:30 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg, Koszalin

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Karenn »

Dickensowi też zasmakowały moje skarpetki , jest to odrobinę bolesne a widać ze maluch ma frajdę .Podbiega hap i ucieka i tak w kółko by mógł. Tylko tego w nim nie lubię. Podgryzanie wrrr
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Paul_Julian »

dusiaczek pisze:Nie lubię strasznie jak daję im coś na talerzyku (np. gerberka czy tak jak teraz ryż na mleku) i nie potrafią zjeść tego przy talerzu tylko roznoszą, każdy w swoją stronę i calusie biurko jest umarasane... a potem to co wyniosą to leży bo im sie odechciewa w drodze jeść...
Skądś to znam ! I upaprane łapki w gerberku , i tymi łapkami potem deptają po mnie i chcą "ukochać ".
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: lola900 »

Piszecie że wasze szczurki coś wam tam ugryzą,rozwalą.To czemu ich nie pilnujecie?Czy może ich nie da się upilnować ? ???
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
Awatar użytkownika
Zorlis
Posty: 456
Rejestracja: czw cze 16, 2005 7:06 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Zorlis »

Moje szczury nie rozwalają nic. Tylko Florian jakoś upodobał sobie rulon starych plakatów, które rozwieszałam kiedyś w ramach pracy, drze je zapamiętale ;) Podobnie jak zwinięty między plakatami kawałek maty grzewczej ::) Nie przeszkadza mi to.

Ale nie lubię, rzekłabym nawet bardzo, kiedy wdrapują mi się po 'urajstopionych' nogach pod spódnicę >:D Cóż, faceci... ::) ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Paul_Julian »

lola900 pisze:Piszecie że wasze szczurki coś wam tam ugryzą,rozwalą.To czemu ich nie pilnujecie?Czy może ich nie da się upilnować ? ???
Nie da sie :D
Szczurki w naturze maja gryzienie, bo muszą ścierać ząbki.
Naprawdę trzeba mieć oczy naokoło głowy a i tak zawsze jest za pózno. Mają ostre ząbki i dosłownie jedno dziabnięcie = dziura w koszulce/skarpetce , dziura w słuchawkach od mp3 , dziura w torebce od kaszki bebiko, nadgryziona świeczka, dziura w opakowaniu od okularów . Papierków, ołówków i sznurków to nawet nie wspomnę :D
Dolne ząbki szczurków sie rozsuwają i wtedy górne wchodzą pomiędzy dolne , a to działa jak gilotyna.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: klimejszyn »

a wiecie co ? moje szczury mi nic cennego nie niszczą. jedynie ręczniki, poszewki, hamaczki.
ale żadnych kabli, mebli, nic :)

a do tematu - jeszcze nie lubię jak siedzę na krześle pod oknem, a ogony przechodzą po mnie na parapet. bo zawsze dostanę pazurem po twarzy, dzisiaj niestety dostałam nie jeden, nie dwa, ale mnóstwo razy ::) mam jeszcze 2 sznyty na lewym policzku z kiedyś tam, nie chcę się teraz w lustrze widzieć chyba ;D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: LaCoka »

A ja nerwicy dostaję jak bezjajeczne chłopy od Pin (których klatka stoi tuż przy moim łóżku, na wysokości głowy) kiedy zjedzą kolację to zrzucają w środku nocy miskę po pochylni, CODZIENNIE ;P
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Tili »

Wywracania wszystkiego do gory nogami. Codziennie rano musze sprzatac niemal wszystko. Nie moga tez zdecydowac sie gdzie ma byc spizarnia i ubikacja, wiec jedzenie i kupki sa wszedzie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Paul_Julian »

taaaak! Moje zabierają jedzenie do kuwety i tam wciągają. Albo kupkaja w gniazdo czy sikają i potem sie marynują w siuśkach zadowolone....
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: kulek »

Paul_Julian pisze: Albo kupkaja w gniazdo czy sikają i potem sie marynują w siuśkach zadowolone....
Nie znasz się! Siuśki i gówienka to kawałek raju ;) A jeśli są w gnieździe to jest jeszcze fajniej, bo cieplutko ;)

Ja nie lubię kiedy Mizia rzuca się na wszystkie palce w okolicy :) Ale cóż jej zrobię, skoro ma taki fetysz... I zdecydowanie wkurza mnie jak laski o drugiej w nocy zaczynają przemeblowywać swoje mieszkanie, jak budzę się rano to wszystko mają rozwalone po całej klatce. Od trzech dni nie sprzątam ich "mebelków", bo i tak przekładają według własnego uznania. Ich klatka w końcu, nie moja, ja tam nie mieszkam :D
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: sssouzie »

wentzowa czy mis ie zdaje, czy ty tematu w N.P nie masz? dawaj dawaj, ja chce zobaczyć kolejna norweżkę udomowioną ;)
a ja bym powiedziała, że kupy pojawiły się stanowczo po wygnaniu z raju ;D

ja nie lubię chorób u paskud. o. najbardziej. zdecydowanie najbardziej
...czyż nie dobija się koni...?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”