Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Afera »

Ja nie lubię jak moje samczyki robią "kupkowe błoto" na pięterkach... najpierw zrobią kupę, potem się zleją a na koniec rozdepczą. Szczególnie nie lubię tego widoku tuż po umyciu klatki i wpuszczeniu panów do klatki.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
railways
Posty: 34
Rejestracja: pn lut 23, 2009 10:57 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: railways »

Oprócz siusiania na ręce, gryzienia pościeli i stóp nie lubię gdy moja Zosia usiłując dostać się w jakieś miejsce przepycha się głową za wszelką cenę, drapiąc mnie przy tym swoimi pazurskami :) a poza tym jak była młodsza to nie można jej było spokojnie zostawić np. na biurku, bo jeżeli coś było w zasięgu 1,5 metra od biurka to od razu przeskakiwała, tu widać pokrewieństwo z tymi dzikusami z kanałów, co wszędzie się dostaną :)
biało-czarny kapturek Wiki [*] 01.2009 - 03.2011
biało-brązowy kapturek Lusia [*] 01.2009 - 02.2011
dumbo blue Nana [*] 03.2011 - 04.2011
czarny diabełek Zosia 05.2009
Obrazek
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: macik001 »

Siusiania na ręce. Najlepsze jest to, że wiem kiedy popuści(zmienia minę :P) ale nie jestem w stanie tak szybko zareagować :D
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: ania2832 »

railways pisze:Oprócz siusiania na ręce, gryzienia pościeli i stóp nie lubię gdy moja Zosia usiłując dostać się w jakieś miejsce przepycha się głową za wszelką cenę, drapiąc mnie przy tym swoimi pazurskami :) a poza tym jak była młodsza to nie można jej było spokojnie zostawić np. na biurku, bo jeżeli coś było w zasięgu 1,5 metra od biurka to od razu przeskakiwała, tu widać pokrewieństwo z tymi dzikusami z kanałów, co wszędzie się dostaną :)
Czemu twoja Zosia jest sama? Dokup jej koleżankę ! :D
, Cyna, Soda Nafta [*]
Awatar użytkownika
railways
Posty: 34
Rejestracja: pn lut 23, 2009 10:57 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: railways »

Zosia jest sama bo odeszły obie jej przyjaciółki w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy. Przygarnęłam wtedy małą Nanę, ale ta była chora i musiałam ją pożegnać w tym tygodniu :( nawet nie mogłam ich połączyć, bo leczyłam u małej wszoły i katar, a u dużej świerzba...ehhh przynajmniej teraz się Zosi polepszyło po sterydach, bo na stare lata i po stracie stada stała się bardzo słaba, miała niedowład i wyglądała naprawdę marnie. Teraz jest na tyle silna by znowu przepychać się główką i włazić wszędzie gdzie się tylko da. Mój chłopak znalazł sposób, żeby ją uspokoić - intensywne mizianie po główce ;D
biało-czarny kapturek Wiki [*] 01.2009 - 03.2011
biało-brązowy kapturek Lusia [*] 01.2009 - 02.2011
dumbo blue Nana [*] 03.2011 - 04.2011
czarny diabełek Zosia 05.2009
Obrazek
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: ania2832 »

A to już taka staruszka jest.. myślałam ze ona młoda ;)
, Cyna, Soda Nafta [*]
UnnAmmEdd
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 16, 2011 7:13 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: UnnAmmEdd »

Ja nie lubie w mojej Melli tego, jak robi kupy na rekach. Mocz oddaje raczej rzadko :)
Awatar użytkownika
poziomkowybaton
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 07, 2011 6:40 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: poziomkowybaton »

Ja u mojego Parszywka nie lubię jak sika mi na ręce i zgrzyta zębami przy uchu... aż mam wtedy ciarkii uhrr
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: `naatka »

wchodzenia za stanik, namiętnego gryzienia pościeli, i siuśkania pod siebie :D
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Idusia »

Ja nienawidzę jak Amy gryzie pręty w nocy. Do chrupania ziarenek, buszowania w trocinach, przewracania domku, nawet do dźwięku poidełek jestem przyzwyczajona , ale ten jeden hałas nie daje mi spać. Łatka tego nie robi. Masakra...jeszcze gorzej jest, jak o piątej do szkoły cza wstawać T^T
Zaszczurzona o__O
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Wilczocha »

To, że hałasują to mam na to nalane bo klatkę na noc daje do łazienki i nic nie słychać. :D Raz zapomniałam to miałam masakrę w nocy tak głośne były. A nie lubię tego jak sikają na moje ręce , na nogi i na ramię. Nie lubię tego jak strasznie śmierdzą szczochami. I tez nie lubię jak gryzą palce przez pręty. Czy wasze szczury tez was gryzą przez pręty ? Jak się otworzy klatkę to nie, ale przy zamkniętej to się rzucają do ataku nawet nie wąchając uprzednio. Uhhhh zawsze jestem szybsza :P
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: aneczkaa »

Wilczocha pisze:To, że hałasują to mam na to nalane bo klatkę na noc daje do łazienki i nic nie słychać. :D Raz zapomniałam to miałam masakrę w nocy tak głośne były. A nie lubię tego jak sikają na moje ręce , na nogi i na ramię. Nie lubię tego jak strasznie śmierdzą szczochami. I tez nie lubię jak gryzą palce przez pręty. Czy wasze szczury tez was gryzą przez pręty ? Jak się otworzy klatkę to nie, ale przy zamkniętej to się rzucają do ataku nawet nie wąchając uprzednio. Uhhhh zawsze jestem szybsza :P
Jedna moja szczurka tak robiła, chyba głównie dlatego, że jeszcze dobrze mnie nie znała. Jak tylko cokolwiek za kratami było w zasięgu jej zębów to od razu łapała (Tylko u mnie szczurka była szybsza niż ja). Ostatnio bardziej się polubiłyśmy, już się mnie nie boi i zauważyłam też, że nie gryzie przez kraty :)
Ratsy
Posty: 27
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 2:52 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Czego w nich nie lubię?

Post autor: Ratsy »

GRZEGORZ - Tego, że mój Grzesiek ulokował się pod poidełkiem, a on się lubi "mościć", więc zawsze gdy się ociera o poidło jest cały mokry...
PIOTRUŚ - Wiem, lizanie to oznaka lubienia, ale co jest gdy szczur łapie palec i nie chce go z łap wypuścić, bo liże liże i liże? Jak mu palec zabiorę to on go gania po całej klatce... Więc na jakieś 5 min. mu daję...
Żegnaj, Grzesiu... Niegdy Cię nie zapomnę, mój najlepszy przyjacielu...
Piotrze... Zawiodłam się na tobie... Zabiłeś brata...
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: aneczkaa »

A ja nie lubię jak moja szczurka odgarnia całą ściółkę z rogu kuwety i dopiero tam sika, jeszcze patrzy na mnie przy tym zadowolona jakby na złość mi robiła xD
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: polizmnie »

u klocucha.. siusiu i kupa na mnie blee, uciekania z klatki.
u bzdury. jak słysze szelest zza szafy, ostatnio to była moja ładowarka.
u kim. wywalania wszystkiego w klatce i kłótni o miskę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”