Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
vega
Posty: 249
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 10:16 pm

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: vega »

na szczescie moje 4 nie sikaja - no tylko w kaltce :roll: Ale to co mnie doprowadza do rozpaczy to zmowa i rzucanie sie w tym samym momencie na najmniejszczego paluszka mojej lewej nogi :evil: :evil: i uciekanie pod fotel a za 3 min dawaj od nowa uhhhhhhhhh !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak ja je kiedys ugryze :twisted:
Monia

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Monia »

Miszel uwielbia obsikiwac moj telefon komorkowy... gryzienie pretów :evil: :evil: :evil: to zdecydowanie najgorsze
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: soho »

agrrr nie cierpie jak Kisiel siknie smrodliwie mi na ramie - wali (tak jak teraz) na maxa (bo czasami ma sikniecie bez zapachowe 8) ) heh no i jak mi na laptopa nasika a ja pozniej go otwieram bleh łapy mokre IJU , wiec sikanie to powszechne nielubiane czynności naszych milusińskich jak widać :evil:
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: ESTI »

A tak w sumie po krótkim zastanowieniu...to ja WSZYSTKO w nich kocham...to tak jakbym nie umiała im nie wybaczyć...to przecież moje najkofańsze miłości...
Obrazek
zosiowa
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 19, 2005 1:27 pm

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: zosiowa »

aleeeeeeeż ja mam szczęście:) mojej Zosicy nawet się nie śniło mnie obsiuśkać :D poza tym jedyną jej dziwaczną pasja jest nocne przemeblowywanie klatki. Budzę się rano, a tu schodki zdjęte i przeniesione na drugi koniec klatki, domek do gory nogami i jedzenie osłownie wszędzie :D ale to tylko taka malutka słabostka Zośka...poza tym grzeczna bardzooo, no i jak tu jej nie kofać :?: :lol:
ZOSIA SAMOSIA 16 stycznia 2005:P
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: douchee »

No, faktycznie masz szczęście :-) A w jakim wieku jest Twoja Zośka :?: Bo szczurki nie obsikują właścicieli od urodzenia, to przychodzi z czasem :-) Napisz nam, kiedy zacznie to robić :-D
:)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Ewqa »

Moje maleństwo na razie grzeczniutka. Ale jest fanka moich włosów i ciągle w nich kopie, a to okropnie wkurzające. Dzisiaj zaczeła mi poprawiać fryzurę, tzn traktuje mnie jako drugiego szczura ;)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: czarny mag »

Sikanie mi na ręce.
Sikanie na Krzesła
Sikanie na kanape.
Gryzienia komiksów. :(
Grzienie mnie kiedy są w klatce(to chyba normalne nie)
Ostrych pazurków

Ale ja i tak je kocham.... :)
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: myszka »

Chyba nie będę orginalna :P
Bo najbardziej nie lubię jak mnie ten mały sikacz obszcza :x to jest ochydne, zwłaszcza jak trzymam go na kolanach, i nagle czuję coś ciepłego, a potem mokrego i śmierdzącego... :roll: no ale i tak nie da się niekochać... niestety :P
zosiowa
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 19, 2005 1:27 pm

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: zosiowa »

Zosica ma około 4 miesięcy, ale jestem dobrej myśli odnośnie tego sikania, bo moje dwa wcześniejsze szczurasy (BAZYLI i DZIUNIA) też nie robiły mi takich niespodzianych niespodzianek :D może i tym razem się uda :?: :wink:
ZOSIA SAMOSIA 16 stycznia 2005:P
Mona
Posty: 83
Rejestracja: czw cze 03, 2004 6:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Mona »

Oczywiście:
Siusianie
Nocne zabawy i przemeblowywanie klatki
Ale najbardziej to kleptomania mojego szczurka mnie denerwuje!! Przenosi i chowa wszystko co jest w stanie przenieść. Grzebienie, skórki po bananach wszelkiego rodzaju długopisy raz nawet ukradł jajko z kuchni :roll: nie wiem jak on to zrobił.
Ale i tak jest najukochańszy :D
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: oliwi@ »

jego SZCZANIE (dosłownie) doprowadza mnie do dzikiej furii... ostatnio leże sobie na brzuchu, mała glista do mnie ppodchodzi, włazi na kark i się kładzie (często tak sobie drzemiemy) aż tu nagle czyje, że coś mi cieknie za uszami :evil:
podstawienie ręki, i przejście po niej też kończy się oblaniem, nie wspominając już o części łóżka za poduszkami, gdzie są doskonałe tunele do... sikania, rzecz jasna... wszystko, gdzie tylko stanie jego łapa i gdzie powłóczy ogonem jest OBLANE, a ja nie nadążam już nawet z wycieraniem! :?
za każdym razem jak naleje to biore go i wkłądam mu nos w te siuśki, co skutkuje jedynie chwilową złością skierowaną w kierunku mojej osoby, a potem lanie się powtarza eh...

poza tym - ja naprawdę go kocham ;) cieszę się ze ktoś mnie rozumie :P
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: foka_z_zakonu »

oliwi@ : wkładanie nosa w siuśki skutkuje tylko u psów - hehhee - i to po wielu razach....
sumie to bardzo mnie ciekawi czy mozna szczury oduczyć tego sirania :?
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Anita »

moim zdaniem to wcale nie skutkuje... szybciej można nauczyć gdzie NALEŻY sikać niż gdzie nie należy, bo takich zakazanych miejsc jest mnóstwo a dozwolone jedno-dwa...
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: myszka »

[quote="foka_z_zakonu"]oliwi@ : wkładanie nosa w siuśki skutkuje tylko u psów - hehhee - i to po wielu razach....[/quote]
No chyba nie...to nie jest zbyt dobra metota bynajmniej nie dla psów, a co do szczurków, to zgadzam się z przedmówczynią :P choć u samców to nie jest takie proste, bo one w ten sposób znaczą teren, lub poprostu oznakowują swoje ścieżki... tylko czemu te ścieżki przechodzą akurat po nas :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”