Losowe krzyki

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 20, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Losowe krzyki

Post autor: Jamnik »

Od jakiegoś czasu przynajmniej raz dziennie słyszę, że któryś ze szczurów krzyczy - to nie jest zwykły pisk, to skrzek. Problem jest taki, że nie jestem w stanie namierzyć który. Za każdym razem, gdy to się dzieje, od razu patrzę, co się dzieje, ale tak naprawdę nie dzieje się nic. Najczęściej wszystkie trzy szczury są w innych miejscach klatki, więc nie ma szans, by to był wrzask "zostaw mnie, boję się". Gdy usłyszałam to pierwszy raz, siedziałam tuż przed klatką, na podłodze - jeden szczur spał w sputniku, drugi jadł w kuwecie (dziwny wybór jadalni, ale cóż), trzeci po prostu sobie leżał na kładce. Żaden nie wygląda nigdy na przestraszonego - jak podchodzę są wesołe i chcą się bawić. Nie ma opcji, by bały się czegoś, co dzieje się w pokoju - w nocy, gdy absolutnie nic się nie dzieje, bo przeglądam internet bez dźwięku, też się zdarza. Naprawdę nie jestem w stanie tego z niczym połączyć - nigdy żaden nie krzyknął gdy się czegoś wystraszył albo podczas walk o dominację czy nawet zabawy.

Szczurki mają 2 miesiące, u mnie są miesiąc, a dziwne krzyki zauważyłam pierwszy raz jakoś półtora tygodnia temu. Żaden nie zachowuje się dziwnie, wszystkie jedzą i są szczęśliwymi szczurkami.

Dziś idę na wizytę u weterynarza, więc na pewno dam znać co on sądzi na ten temat, natomiast mam obawy, że weterynarz niekoniecznie będzie w stanie stwierdzić cokolwiek - szczególnie, że nie jestem w stanie określić krzykacza. To może być którykolwiek z nich.
Ze mną Raven, Algernon oraz Innis od 15/05/2020

W sercu Edwin i Everard [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Losowe krzyki

Post autor: Paul_Julian »

Hej! Czy wszystkie 3 to sa takie maluchy ? Takie skrzeki to często własnie krzyczenie na zapas, zeby ktoś inny go nie ruszał. Czasami sa tez takie krzykacze - panikarze i im tak zostaje ;)
Mieszkasz w Łodzi - idz do Zwierzętarni - tam sa zaszczurzeni weci i na pewno dobrze zbadają szczurki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”