[KABLE] jak zabezpieczyć? Da się oduczyć? itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
cherokee
Posty: 68
Rejestracja: pn lut 20, 2006 8:02 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szczur, a kable?

Post autor: cherokee »

W zwiazku z posiadaniem ekipy kombinatorow w liczbie 2 (slownie dwa) musialem wprowadzic nowa wersje 2.0 zabezpieczenia kabli... folia aluminiowa okazala sie super zabawa dla szczyli :) w zwiazku z tym wersja 2.0 zabezpieczenia to owiniecie kabli drutem bez izolacji. Jest to czasochlonne ale baaardzo skuteczne.. Od jednego z elektrykow w mojej firmie slyszalem tez iz weszly na rynek metalowe zabezpieczenia kabli w postaci cienkiej blachy zwinietej w sprezyne co rowniez bedzie idealnym i podobno tanim rozwiazaniem.
Pozdrawiam Sun
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Szczur, a kable?

Post autor: krwiopij »

cherokee, gdybys mial jakies dokladniejsze informacje o tej nowej metodzie i byc moze jakies namiary na sklep, gdzie w takie cos mozna sie zaopatrzyc, bylabym bardzo wdzieczna... :)

bilans strat z dnia wczorajszego:
- kabel od glosnikow (ok. 6zl - ale to juz piaty raz pogryzly... :?)
- kabel od myszy (ta mysz kosztowala ponad 70zl... nigdy zadnej mysze nie pogryzly, a tego biednego gryzonia bandit w jedna chwile zalatwila... przy mnie... bezczel jeden... :?)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
cherokee
Posty: 68
Rejestracja: pn lut 20, 2006 8:02 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szczur, a kable?

Post autor: cherokee »

Nie ma sprawy... Z tego co wiem to na tzw. Bartyckiej w Warszawie ma cos takiego wystepowac, a poniewaz bardzo blisko tego miejsca mieszkam, niebawem sie tam wybiore na poszukiwania. Jezeli znajde, poinformuje o szczegolach. Jezeli nie bedzie w innych miastach, zajme sie wysylka bez zmian w cenie oczywiscie. Co do myszy i klawiatury - ja radze sobie po prostu bezprzewodowymi. Jezeli chodzi o kable monitora, drukarki itp. zostaly owiniete drutem miedzianym bez izolacji (koniecznie) (mozna ja latwo sciagnac przy pomocy nozyka). Jak pisalem, sposob okazuje sie idealnym rozwiazaniem na mlode szczurki, ktore jak wiadomo wszystko musza zabkami swymi sprawdzic :) Ps. wspolczuje straty kabli glosnikowych :)
Pozdrawiam Sun
tarantulek
Posty: 75
Rejestracja: wt lut 14, 2006 1:21 pm

Szczur, a kable?

Post autor: tarantulek »

[quote="krwiopijka"]
Obrazek
[/quote] jak takie coś się nazywa?
q*_*p Każdy szanujący się użytkownik powinien mieć podpis. (prawda?)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szczur, a kable?

Post autor: limba »

tarantulek, ta rurka nazywa sie peszel
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
radex
Posty: 16
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 8:53 am

Gryzienie kabli

Post autor: radex »

Kolo z zoologa powiedział mi że szczury są inteligentne na tyle że wyczuwają prąd i nie pogryzą kabli czy to prawda?

[ Komentarz dodany przez: limba81: Pią Gru 08, 2006 1:37 am ]
Polaczone z tematem o kablach.
limba81 mod
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

Szczur, a kable?

Post autor: Feniks »

gryzą niestety. wg słów mojego brata mechanika-elektryka to tworzywo wręcz je przyciąga. ja na wszelki wypadek wszystkie zabezpieczyłam a moja mycha i tak dobrała się do kabla od drukarki jak wlazła na biurko. tak właściwie to szczurki gryzą chyba wszystko- ot choćby tylko żeby spróbować czy czasem nie jest jadalne. a czasem z nudów.
na sprzedawców trzeba uważać- oni z reguły chcą sprzedać zwierzątko więc pozytywnie koloryzują jego charakter
przed ewentualnym zakupem najlepiej poczytać jakieś książki lub przejrzeć strony w necie. ja tak zrobiłam i byłam całkiem nieźle przygotowana
Nie ma (już) życia bez Ogona:)
quagmire
Posty: 49
Rejestracja: wt sty 17, 2006 5:26 pm

Szczur, a kable?

Post autor: quagmire »

Wydaje mi się, że to musi zależeć od szczura, bo mój Syriusz kabla nie ruszy, uwielbia za to wszystko, co jest z materiału (np. posciel - a bez problemu wchodzi do łóżka, próbował też obgryzać "nauszniki" od słuchawek). Ja go w żaden sposób tego nie uczyłam, on po prostu tak ma i tyle :D
ania234
Posty: 219
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 6:24 pm

Szczur, a kable?

Post autor: ania234 »

gryzą moja ostatnio pogryzła kable od głośników brat mnie prawie zabił
ale to u szczurków normalka :roll:
Ze mną Wiki i Sensi
W serduszku Dżeki i Lili :*
Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

Szczur, a kable?

Post autor: casie »

Ja kiedyś zastanawiałam się, jak to z naszym szczurkami jest - gryzą te kable i nigdy (bo nie slyszałam) nic im się nie stanie :thumbleft: A dojdę do kwesti, gdzie to wyda się szczególnie dziwne, albo po prostu moje szczury mają wyjatkowe szczęscie :drap:

Jednak na początku nawet (to było ładne kilka lat temu) nie przyszło mi do głowy, ze szczurki będą mi gryźć kabelki... pierwszy szczurek sukcesywnie wypuszczany za szafe.. w ciągu roku "zniszczył troche" mi antene od TV, o dziwo telewizja cały czas była na wizji :P Gdy doszło do tego, że ładując telefon kabelek i wtyczka okazały się być osobno, zwiększyłam czujność :roll: Moje ostatnie dwa szczurki... wydały mi się szczególnie mało zainteresowane kablami... i niestety za bardzo zaufałam temu domniemaniu...
Bo niedawne wyjscie mojego Budniego skończyło się przegryzieniem listwy od komputera! - tzn jednego kabla w srodku - znowu szczęście ?? kabel, w którym akurat nie płynął prąd ?? :roll:
:drap:

Też mysle o jakiś zabezpieczeniach.. bo za biurkiem mam cały kłębek kabli, bo u mnie można powiedzieć jest mała serwerownia :P hihih
Hm no i wydaje mi sie to troszke niemożliwe do ogarnięcia .. przez to szczurek nie jest wypuszczany na swobodne długie spacery.. tylko zawsze pod moim okiem ...ehhh
Ostatnio zmieniony pt gru 08, 2006 9:11 am przez casie, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić"
Już odeszły: Scream, Guti, Albi, Bundy, Marcel, Rati, Snowi i Winky
Awatar użytkownika
Niuniak
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 10:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

Szczur, a kable?

Post autor: Niuniak »

zęby nie przewodzą prądu, więc do momentu az nie dotkną inną częscią ciała nic im się nie stanie :) mojego Stefana kiedyś przypaliło troszeczkę jak zniszczył kabel i potem gryzł tylko takie przez którego nie płynął prąd :)
Bo szczuraki tak jak i dzieci dzielą się na : czyste i ...... szczęśliwe ;)
Miyako
Posty: 60
Rejestracja: wt sie 22, 2006 10:20 am
Kontakt:

Szczur, a kable?

Post autor: Miyako »

A ja za bardzo ufałam Artemisowi i pozwalałam mu siedzieć na komputeram (mam DeskTopa na biurku). Siedział tam chyba od dwóch miesięcy i nic nie gryzł, więc pomyślałam, że jest jakiś "wyjątkowy", bo tego nie robi ^^'. Przeliczyłam się i pożegnałam się z myszką od komputera (a dzień później mój kot poszedł w ślady gryzonia ;P). Dlatego też przestrzegam przed dopuszczaniem jakichkolwiek gryzoni do kabli.

Bogu dzięki, że nic mu się nie stało!
Glider
Posty: 16
Rejestracja: czw lis 16, 2006 10:05 pm

Szczur, a kable?

Post autor: Glider »

Moje szczury na szczęście nie gryza mi kabli od komputera (jak na razie), aczkolwiek kiedyś (Kaprys) zjadł mi kabel od ładowarki do telefonu i to spory kawałek (dobrze się stało że akurat nie była podłączona). Bywało też, że i kawałek materiału potrafił pogryźć... ale to tylko szczurki :).
Ostatnio zmieniony pt gru 08, 2006 10:39 pm przez Glider, łącznie zmieniany 1 raz.

"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

Szczur, a kable?

Post autor: Feniks »

co do kabli za biurkiem. też miałam taki problem. biurko stoi przy ścianie a za nim plątanina kabli. poprosiłam ojca i pod szczytem biurka przykręcił mi pólkę na której leżą kable. jakoś jestem teraz spokojniejsza. kabel główny od listwy idzie za szafą na wysokości 1,5 metra też zabezpieczony przykręconą listewką, żeby ogony za szafę nie wlazły. a materiały wsuwają jak szalone...
Nie ma (już) życia bez Ogona:)
239
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 09, 2006 4:11 pm

Re: Gryzienie kabli

Post autor: 239 »

[quote="radex"]Kolo z zoologa powiedział mi że szczury są inteligentne na tyle że wyczuwają prąd i nie pogryzą kabli czy to prawda?[/quote]

Nie licz na to. Oprócz kabli, którymi idzie spora moc (np. kable zasilające), są też kable typowo sterujące, sygnałowe. Np. kabel od myszki czy od słuchawek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”