[KABLE] jak zabezpieczyć? Da się oduczyć? itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Szczur, a kable?

Post autor: czukukkcza »

czy tylko ja mam tak błogosławione,święte,boskie,wspaniałe,cudowne szczury :shock: ?
moje chłopaki NIGDY ŻADNEGO kabla mi nie tknęły-podziurawiły tylko dwa koce,kanapę i sweter i to koniec ich 'wyskoków'...
:shock:
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Szczur, a kable?

Post autor: Ratata »

Czukukkcza, moje chłopaki też nie mają skłonności do niszczenia, poza jednym kablem skonsumowanym przez Bąbla nie pogryzły niczego... za to z pannami to już całkiem inna sprawa :sciana2:
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

Szczur, a kable?

Post autor: Ania26 »

Ciekawa sprawa z kablami. Też się zastanawiam skąd moje panny wiedzą, którego kabla bezpiecznie można pogryźć.... Zdarzało mi się niedopilnować szkodników :oops: i gdy wpadały w kłębowisko kabli podgryzały: kabel sieciowy, od ładowarki do myszki i od głośników kompa.... Równie dobrze mogło dojść do nieszczęścia, ale one instynkownie żarły te nieszkodliwe kabelki. Myślę, ze to więcej niż zwykły przypadek.
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
239
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 09, 2006 4:11 pm

Szczur, a kable?

Post autor: 239 »

To więcej niż zwykły przypadek. Szczury zazwyczaj gryzą kable z niskim napięciem. Ale kabel 230 V też potrafią dziabnąć. Więcej: potrafią dziabnąć, a potem z bliska się przyglądać, jak idzie wyładowanie, szczęśliwe jak świnia w deszcz. Dwa razy ogoniaste mi przegryzły kabel sieciowy. Szczurom nic się nie stało, porażony zostałem ja, jak próbowałem wyciągnąć szczura z plątaniny kabli.
crow25
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 5:22 pm
Kontakt:

Szczur, a kable?

Post autor: crow25 »

ja mam podobny probblem poniewaz u mnie przy biuru zwisa kabel od radja i zawsze gdy puszcze szczura to dobiera sie do niego i chce pobawic sie w strazaka albo boxera prubuje na nim zjechac albo odsuwa go ale bezskutecznie a gdy go puszcze na podloge piegnie odrazu obok kabla i go gryzie albo przynim cos majstuje i to przytym od radja jak by sie na niego uwziol :|
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Szczur, a kable?

Post autor: yss »

239: rewelacja :) to przepiękne.

moja szczura była w kablach zakochana, szczególnie, tych, w których było wysokie napięcie. kable ogryzała do łysego drutu. bo tak! :)
nie ruszyła tylko nigdy kabli za 150 zł mojego męża [tzn do jego sprzętu]. może wiedziała, że nie należy przeginać. nie dotknęła też kabli od laptopa kolegi, który z nami mieszkał, ale moje kable nigdy nie były bezpieczne.

hitem był jej pomysł "jak zwrócić na siebie uwagę ludzi oglądających film"? w trakcie oglądania przyszła, pokręciła się, połaziła przed monitorem i przecięła kabelek od głośniczków. i tyle było filmu i trzeba było zająć się uradowanym szczurkiem :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
_fox_
Posty: 121
Rejestracja: wt lis 07, 2006 11:32 pm

Szczur, a kable?

Post autor: _fox_ »

[quote="Ratata"]Czukukkcza, moje chłopaki też nie mają skłonności do niszczenia, poza jednym kablem skonsumowanym przez Bąbla nie pogryzły niczego... za to z pannami to już całkiem inna sprawa :sciana2:[/quote]

Tylko że to był jeden ważny kabel :? Jak by nie mógł czegoś innego ham jeden :jezor2:
Ostatnio zmieniony pn sty 08, 2007 4:34 pm przez _fox_, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing is sacred to the rats.
Everything is simply another meal.
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

RE: Szczur, a kable?

Post autor: szpaczek »

u mnie sie te problemy zaczeły niedawno;dzisiaj przez przypadek zobaczyłam dziure w ogromenj poduszce..zaszyłam ŻÓŁTĄ nitka:P ale ja wogule szyc nie umiem i wyszło paskudnie ale powiedziałam mamie,a niedawno mi wlazłą za klawiature,wyjmuje ja patrze,trzyma kabel od ładowarki i w 3 miejscach pogryziony,ale cudem działał :O i schowałam to co mogłam do szafki ale tak jak większość mam plątanine kabli za biurkiem:(
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Patula_20
Posty: 45
Rejestracja: wt mar 13, 2007 6:38 pm

RE: Szczur, a kable?

Post autor: Patula_20 »

Ja do tej chwili nie wiedziałam, ze moj Stuart lubi kable. W pokoju mam kable od ładowarki do tel i żelazko i nie ruszał, ale jak wlazł za biurko to był dla niego istny raj!! Nawet na imie nie reagował ( a nie dawno zaczął reagowac - sukces), poprostu istny raj!! Nie wiem czy da rade sie tego oduczyc!! Moze znacie jakis sposób!!
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Szczur, a kable?

Post autor: Telimenka »

najlepiej zabezpieczyc kable,peszel albo "pazurek" taki gorzki w aptece dostepny :D ale to w innym temacie :D. jak mi Telimena przegryzla kabel od glosnikow nowiutkich to stwierdzilam ze trza cos z tym zrobic:D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

RE: Szczur, a kable?

Post autor: szpaczek »

ja mam taki płyn ale boje sie że coś w nim może byc,a z tego co widze to nazywa sie nobite( o ile to ta nazwa):P
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Szczur, a kable?

Post autor: Telimenka »

tak jest cos takiego jak nobite :). to jest taki lakier przeciw obgryzaniu paznokci tak ?:p bo jest jeszcze nobite na owady ale watpie zebys o tym pisala :P wiec jesli to ten lakier to nic sie nie stanie :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

RE: Szczur, a kable?

Post autor: szpaczek »

tak to był dla mnie kosztował 20 zeta:P mialam przestać obgryzać paznokcie ale po penym czasie mi to smakowało i nici:P
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Szczur, a kable?

Post autor: krwiopij »

Ktoś sprawdzał ten pomysł z preparatem przeciw obgryzaniu paznokci? Sprawdza się? Bo moim zdaniem ma na to małe szanse. Szczur nie musi dotykać językiem tego, co gryzie - więc jeśli nie chce, nie musi czuć smaku. Peszel może być o niebo bardziej skuteczny.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Szczur, a kable?

Post autor: Telimenka »

tez tak uwazam ale czytalam (sama nigdy nie testowalam bo do mnie nie przemawia) ze Szczuraski odstrasza sam zapach :P a jak lizna przez przypadek to omijaja kable szerokim lukiem :D mimo to wole widziec bariere czyli peszel :P.moim zdaniem lepiej chroni i mamy wieksza pewnosc :D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”