[INNE] podstawowe parametry zyciowe

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

[INNE] podstawowe parametry zyciowe

Post autor: BAGI »

Generalnie co do takich parametrów i takich tam, to książki naukowe są dobre, ale co do głównie dawkowania leków, to forum się sprawdza najbardziej, gdyż tu dane powstają przez konsultacje naprawdę wielu osób :D Dlatego ja w książkach działy np. o leczeniu traktuję z przymróżeniem oka, tak jak i wypowiedzi wielu weterynarzy, za to śledzę interesujące kwestie na forum i tu szukam sprawdzonych sposobów na choroby:D

Ale wielu parametrów nie jesteśmy w stanie zbadać, stąd w tej kwestii trzeba zawierzyć książkom...
Awatar użytkownika
kinga1991
Posty: 146
Rejestracja: pt gru 15, 2006 8:13 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska

RE: [INNE] podstawowe parametry zyciowe

Post autor: kinga1991 »

Hmmm długość życia 24-40 miesięcy... Mój kolega ma szczura ktory ma juz 5 lat ! :D
Kinga1991 
http://kinga1991.fotosik.pl/albumy/147307.html
Moi chłopcy :*

http://www.kinga1991.fotosik.pl 
>>looknij czasem<<
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [INNE] podstawowe parametry zyciowe

Post autor: yss »

ma ktoś tabelkę jak wygląda waga rosnących prawidłowo szczurów w różnym wieku? tak chociaż mniej więcej :) np 4 tyg, 8tyg, 3 miesiące, 6 miesięcy.....?
zależnie od płci oczywiście :)

przyczepiłabym się do średniej wagi szczurów w pierwszym poście. skąd bierzecie samiczki 225 g? u mnie najlżejsza szczura w stadzie waży 380, najcięższa [wcale nie gruba] 495 g. 3miesięczna dziewczyna ważyła 260. samczyki o ile wiem potrafią dojść i do 1kg, a 600 - 650g nie należy chyba do rzadkości. trochę to zaniżone. nic dziwnego, że ludzie myślą, że szczur to mał gryzoń :P a może coś się zmieniło odkąd ustalono te dane? i teraz szczury większe są? :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
erasjo
Posty: 64
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 12:06 am

Re: [INNE] podstawowe parametry zyciowe

Post autor: erasjo »

labolatoryjne szczurki - wiekszosc sprzedawanych w sklepach szczurkow sa chorowite i oslabione genetycznie. Kiedys szczur dorosly potafil byc wielkosci kota teraz wyglada jak ... spora mysz.
Wszystkie szczurki jakie mialam najkrucej zyly 1,5 roku a najdluzej 2 lata i 1 miesiac. Jak na moje szczorki ktore najczesciej znajduja sie w naszych domach zyja wlasnie od 1,5 roku do 2,5. Nie wiem jak jest z tymi z chodowli

wkurzam sie juz na te sprzedawane szczurki za miekkie serce mam do tego - srednio czasem wiecej niz 1 w tygodniu u weta to troche przesada, kazdy ze szczurkow jakie do tej pory mialam mial inna chorobe jak tak dalej pojdzie zrobie slowniczke szczurzych chorob

jakies 10 lat temu moze odrobine wiecej szczurki mieli znajomi to doslownie wielkosci kota(no nie gigantycznego;p) ponad kilo wagi - a chudy :> mozna porownac do tchurzofretek rozmiarem. ile bym dala za takiego szczurka - chociaz wieksza szansa ze zdrowy bedzie
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: [INNE] podstawowe parametry zyciowe

Post autor: merch »

erasjo , szczurki z moich miotow waza okolo 600 gram :P niektore wiecej
dziewczyny 350-450
Awatar użytkownika
erasjo
Posty: 64
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 12:06 am

Re: [INNE] podstawowe parametry zyciowe

Post autor: erasjo »

u mnie 2 dziewczyny waza prawie 200 a dwie ponad 350...ze wzgledow wiadomych panow nie posiadam.

Jakos albinoski sa ciezsze u mnie ;p i wygladaja na nadwage a 2 czarnobiale na niedowage... probowalam czarne dokarmiac ale nic z tego - jedna zwlaszcza wyglada na anurektyczke - a je za 2 :> chyba wszystko spala.

W parametrach nie ma ( moze nie zdrowotne ale napewno szczurki bez tego zyc nie potrafia )
- razy na dobe się myja ( prawie zawsze z wyjatkiem jedzenia i spania? )
- jak szesto szczurki uprawiaja sex ;p (moje kilka razy w ciagu godziny czasem)
- w ilu osobowych stadkach czuja sie najlepiej ( u mnie 3 bylo za malo doszla 4 i jest idealnie )
- ile powinny sie iskac ... ( moje chyba przesadzaja jak sie dobiora do czarnulki to nie ma przebacz az ma lyse placki od iskania i nie ma na to rady jak probowalam ja oddzielic to wygladalo to jak rozmowy wiezniow przez kraty - czarnulka jakby mogla to przecisnela by sie do nich wiec dalam spokoj - strupkow zadnych nie miewa wiec powinno byc ok)
- jak czesto przewracaja sie dogory brzuszkiem ( a myslalam ze z tego wyrastaja )
- jak czesto wydaja szczurze odglowy ( wiem wiem, parametry zyciowy ale moja przyjaciolka jak nie mowi to sie wszycy jej pytaja czy zyje ;p )

Bardziej zdrowotne parametry
- jaka powinna byc temperatura lapek w porownaniu do ciala ( jak ktorasz po bieganiu wejdzie mi na plecy to ma lodowate, a czasem gorace - nie wiem czy to oznaka zimna/zmiany krazenia...)
- jaka temp w pokoju powina byc dla zdrowych szczurkow a jaka dla oslabionego
- ile powinien jesc szczurek w najgorszym wypadku - czyli przy jakim braku apetytu zaczynac sie martwic
- jaka dlugosc pazorkow i zebow jest odpowiednia i jako to zmierzyc

a serce mi sie kraje jak ktoras zachoruje, teraz Hinoto biedulka juz 2 tygodzien sie meczy na zastrzykach itp. jak powiedzialam sobie ze jak nie bedzie poprawy to dam do uspienia zeby sie nie meczyla - to oczywiscie byla poprawa a u weta wygladala juz prawie na zdrowa az mialam wyzuty sumienia, a w domu na wieczor spowrotem sie rozlozyla...
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [INNE] podstawowe parametry zyciowe

Post autor: smeg »

erasjo pisze:- jak szesto szczurki uprawiaja sex ;p (moje kilka razy w ciagu godziny czasem)
???
Rozmnażasz je? Ale chyba masz 4 dziewczyny? :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: [INNE] podstawowe parametry zyciowe

Post autor: Agata »

smeg -
erasjo pisze:u mnie 2 dziewczyny waza prawie 200 a dwie ponad 350...ze wzgledow wiadomych panow nie posiadam.
Czytaj całość, a nie fragmenty, które Ci się rzucają w oczy. ;)
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: [INNE] podstawowe parametry zyciowe

Post autor: Izabela »

Czy ktoś wie, jakie są wartości referencyjne dla poziomu hormonów tarczycy u szczura?
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”