Szczurek osowiały

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
exxon
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 24, 2012 3:15 pm

Szczurek osowiały

Post autor: exxon »

Cześć. Kupiłem sowbie wczoraj szczurka (drugiego w mojej karierze) no dobra przywiozłem go do domu był taki dziki jak wszystkie szczurki wszędzie latał. Potem wszedł do klatki coś zjadł i od razu zrobił się taki osowiały, siedzi ciągle w kącie zwinięty w kulkę i śpi, nic nie je, nie pije. Poza tym coś mu wystaje z odbytu. Nie wiem co to może być ale wygląda jak jego granulat którym posypuję klatkę. Dziś kupiłem trzeciego szczurka bo myślałem, że po prostu samemu mu smutno ale jest to samo. Włożyłem go do klatki patrze a ten nowy je tą ściółkę która pod wpływem wody pęcznieje. i Teraz moje pytanie co mam robić skoro weterynarz dziś i jutro jest zamknięty ~!
exxon
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 24, 2012 3:15 pm

Re: Szczurek osowiały

Post autor: exxon »

sory za post pod postem


to coś taiego
http://www.zooplanet.pl/images/products ... -5L.40.JPG

Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurek osowiały

Post autor: unipaks »

Daj mu do zjedzenia ugotowaną marchewkę i dodaj dwie kropelki oliwy albo oleju, żeby mógł się załatwić bez problemu; możesz potem dać mu także kawalątko banana.
Zamiast tego sosnowego granulatu wykładaj tam teraz papierowe ręczniki lub chusteczki
I nie kupuj więcej szczurasków w sklepie, na jednym i drugim forum dużo jest ogonków do adopcji, czekających na dobry domek :)
Niech maluszek wraca szybko do dobrej formy :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Szczurek osowiały

Post autor: Agusta »

Wywal szczurom tą ściółkę z klatki natychmiast. Połóż kawałki ręcznika papierowego lub materiału.

Najwyraźniej ten żwirek źle na nie oddziałuje, być może za mocno się pyli. A jak go zjedli to mógł im się zrobić zator i mają problem z wypróżnieniem się... Jak najszybciej do weta. A nie ma w innym mieście całodobowego?
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek osowiały

Post autor: Paul_Julian »

Oliwa, o której wspomina Unipaks powinna pomóc ptrzy zrobieniu kupy. W sklepach zwykle używa sie trocin i szczurki mogą nie być przyzwyczajonego do innej ściółki. Poza tym, mogą byc po prostu glodne i mysleć, że to jadalne.
trocin i siana nie używamy, bo są powodem uczuleń i mogą być w nich pasożyty.

Koniecznie sprawdź też płeć ogonków! Policz im dziurki , to najprosztszy sposób. Chlopcy mają 1 dziurkę , dziewczynki 2. Nie dowerzaj sprzedawcy, bo w sklepach zwykle się nie rozdziela płciami.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
exxon
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 24, 2012 3:15 pm

Re: Szczurek osowiały

Post autor: exxon »

Niee najbliższa okolica to Tczew pewnie całodobowy a od niego dzieli mnie jakieś 30km... Do tego nie mam transportu :( A jak zaaplikować, jezeli szczurasek nie chce jesc ;/ wyrywa sie i cuduje byle by nie jesc
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek osowiały

Post autor: Paul_Julian »

Oliwę możesz wcisnąc nawet zakraplaczem czy strzykawką (bez igły), prosto w pyszczek. Szczurek ma takie fałdki w pysiu ( wnetrze policzków) i musisz wcisnąć aż za te fałdki.
Ale najpierw spróbuj podac oliwę z palca albo łyżeczki. Marchewki może nie będą chciec jesc ugotowanej, ale może masz kaszkę dla dzieci.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”