Pomooooocy! :-(

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ohimee
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 10, 2012 6:37 pm

Pomooooocy! :-(

Post autor: ohimee »

Witajcie. Przyszłam do Was z ogromną prośbą o pomoc. Jestem straszną panikarą, a dzisiaj zobaczyłam u swojej szczurzycy takie coś (zdjęcie zrobiłam, kiedy głaskałam ją po brzuszku)
Obrazek

Wyraźnie na zdjęciu widać, że ma coś powiększone, ale nie mam pojęcia co to jest. Wcześniej tego w ogole nie zauważyłam, więc podejrzewam, że pojawiło się to wczoraj ewentualnie dzisiaj...

Wiecie co to jest? :(
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pomooooocy! :-(

Post autor: Iguta87 »

A w jakim jest wieku? Bo jak młodziutka to może to są.. jądra?
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Pomooooocy! :-(

Post autor: klimejszyn »

patrząc na odległość - niby samiczka. zdjęcie jest słabe, więc możesz postarać się o lepsze, albo sprawdzić, czy jest wejście do pochwy, czyli dziurka zaraz za 'siusiakiem' ;)
jeśli jest dziurka - samiczka na 100% i trzeba obserwowac, może kupal był w drodze i dlatego tak wygląda, a jak nie zejdzie - warto się przejść do polecanego na forum weterynarza z Twoich okolic, nich obejrzy, obmaca, ewentualnie zrobi usg, jeszcze istotne jest, w jakim wieku jest szczurek.
ja już nie pamiętam, czy moje, jak były maluchami, miały takie pupki :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Anata
Posty: 222
Rejestracja: śr maja 02, 2012 3:25 pm

Re: Pomooooocy! :-(

Post autor: Anata »

nie no mi tez to wyglada na jajka tylko ze chlopaki maja wacki troszke dalej od jader chyba.. a dziewczynki blizej pupki maja to co maja.. ale nie jestem pewna na 100%
Najlepiej gdybys poszla do weta oni by Ci powiedzili czy to czlopczyk czy dziewcznka.. no innej opcji nie widze.. Klimejszyn tez Ci dala dobra rade. :)
Trzymam za was kciuki :)
szczurki
Awatar użytkownika
ohimee
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 10, 2012 6:37 pm

Re: Pomooooocy! :-(

Post autor: ohimee »

Witajcie ponownie. 20 min po tym jak dałam ten temat poszłam do pobliskiego weterynarza, który się mieści ulice ode mnie.
Weterynarz potwierdził, że to jest dziewczynka, ale nigdy sie z takimś czymś nie spotkała i jak doczyta to da mi znać. Weterynarz mówił, ze trzeba patrzeć czy to się nie powieksza no i wykluczyła stany nowotworowe ponieważ jest za młoda na takie rzeczy. Po za tym mówiła tez, ze przy stanach nowotworowych dzieje się coś dodatkowego np. problemy z sierścią, oczkami, uszkami. Natomiast szczurek jest w bardzo dobrej forumie! Biega, hasa, sierść ma zdrową oczka też, uszka, nosek, ząbki.
Szczurzyce kupiłam rok temu na Walentynki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”