Zachwiania równowagi! POMOCY!

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kinga26
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 15, 2012 10:23 am
Lokalizacja: Lubartów

Zachwiania równowagi! POMOCY!

Post autor: kinga26 »

Dzisiaj zauważyłam, że mój szczur dziwnie się porusza, chwieje się na boki czasami tak jakby się potyka. Ma trudności z wchodzeniem na drabinki. Chodzi tak jakby nie miał siły i mięśnie odmawiały mu posłuszeństwa. Nie ma nawet roku, więc to nie ze starości!! Ma apetyt. Pije wode.
2 dni temu rano zauważyłam, że śpi na dole na ściółce (chociaż nigdy tego nie robił) spał zawinięty w kłębuszek, jak wzięłam go na ręce to popiskiwał. Wieczorem wypuściłam go to zachowywał się normalnie biegał itp. I właśnie dzisiaj zauważyłam ten dziwny chód i zaburzenia równowagi... W mojej okolicy nie ma takich "wspaniałych" weterynarzy, którzy by wiedzieli co mu jest...
Dodam, że mój kot miał ostatnio zapalenie płuc, ale to chyba niemożliwe żeby ogonek się od niego zaraził...
Moja mała kruszynka
http://pokazywarka.pl/h3gd05/
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zachwiania równowagi! POMOCY!

Post autor: mikanek »

to może być wylew , postaraj się jednak dostać do weta. Sama mu nie pomożesz
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Zachwiania równowagi! POMOCY!

Post autor: klimejszyn »

to może być też zapalenie mózgu albo niewydolność wielonarządowa.

nie wiem skąd jesteś, ale przejrzyj dział 'weterynarze' i znajdź polecanego z Twojej okolicy. nawet jeśli trzeba będzie podjechać trochę dalej - nie ma na co czekać.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Zachwiania równowagi! POMOCY!

Post autor: noovaa »

Może być na prawdę wiele przyczyn, poza powyższymi m.in. zapalenie ucha czy guz mózgu.

Tak czy inaczej choroba nieleczona, jest śmiertelna. A u szczurów choroby postępują bardzo szybko. Za kilka dni może być za późno.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
kinga26
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 15, 2012 10:23 am
Lokalizacja: Lubartów

Re: Zachwiania równowagi! POMOCY!

Post autor: kinga26 »

Dzisiaj byłam u weterynarza. Szczurek dostał 2 zastrzyki i będzie dostawał jeszcze przez 5 dni. Miejmy nadzieje, że wszystko będzie dobrze ;)
Moja mała kruszynka
http://pokazywarka.pl/h3gd05/
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Zachwiania równowagi! POMOCY!

Post autor: noovaa »

Jeśli nie znasz nazwy leku, to dopytaj. W razie nagłego pogorszenia i przymusu pójścia do innego weta ( z przyczyn różnych ) warto wiedzieć co szczur dostaje ;)

Trzymam kciuki.
Co wet powiedział ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
kinga26
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 15, 2012 10:23 am
Lokalizacja: Lubartów

Re: Zachwiania równowagi! POMOCY!

Post autor: kinga26 »

Pani doktor zbadała uszka, nie ma wycieku ropy ani nic, powiedziała że takie objawy (zaburzenia równowagi) mogą sugerować zapalenie ucha środkowego, robaczyce lub szczur może mieć guzy.
Moja mała kruszynka
http://pokazywarka.pl/h3gd05/
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Zachwiania równowagi! POMOCY!

Post autor: noovaa »

Robaczyce to nawet nie wiem co to, guzy raczej w mózgu ( prawie nie do zdiagnozowania ), może być jeszcze zapalenie mózgu, ale to postępuje mega szybko. Oby leki pomogły :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zachwiania równowagi! POMOCY!

Post autor: StasiMalgosia »

Guz w muzgu można zdiagnozować po objawach, zachowanie się szczura itd daj mu coś co się je rekami tj pestkę słonecznika albo coś co trzeba obrac i obserwuj jak sobie radzi, zajżyj mu do buzi i zobacz czy żąbki ma ok, czasami tak kreci się w kółko jakby nie wiedział gdzie jest?
Obrazek
kinga26
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 15, 2012 10:23 am
Lokalizacja: Lubartów

Re: Zachwiania równowagi! POMOCY!

Post autor: kinga26 »

Je normalnie i pije dużo. Jedzenie w łapkach trzyma, bo też właśnie obserwowałam. Z ząbkami też wszystko ok. Zauważyłam tylko, że często tak trzęsie główką, jakby mu coś przeszkadzało. I po zastrzykach długo śpi ;) Pani doktor podaje mu antybiotyk przeciwzapalny i sterydy.
Tak na początku kręcił się w kółko jakby nie wiedział gdzie jest. Teraz po tych zastrzykach jest lepiej, zaczyna normalnie chodzić i już jak go wypuszcze nie kręci się w kólko.
Moja mała kruszynka
http://pokazywarka.pl/h3gd05/
Wikunia
Posty: 263
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 5:12 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Zachwiania równowagi! POMOCY!

Post autor: Wikunia »

Moja Felcia[*] też miała podobne objawy do twojej szczurci, czyli kręcenie się w kółko, potrząsanie główką...lekarz stwierdził że to porażenie mózgowe, była leczona, z chorobą wytrzymała trzy miesiące. Oczywiście nie chce cię tutaj dołować, tylko chce powiedzieć abyś poszła po radę również do innego weterynarza i porównała.
Ze mną:
Abby, Nelly, Lulu, Maniek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37173
Obrazek
----------------------
Za TM:
Fela[*]

Pytać: http://ask.fm/WeronikaKicurek
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zachwiania równowagi! POMOCY!

Post autor: StasiMalgosia »

Mi to akurat raczej wygląda na zapalenie ucha, zresztą nie ma to różnicy bo leczy się tak samo. My mieliśmy to 2 razy i ani razu nie wygraliśmy, ale się da więc trzymam kciuki.

Poza tymi lekami dałbym jeszcze tran albo betaglukan na wzmocnienie pozatym dużo ciepła i spokoju.

trzymam kciuki
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”