Sczurek spuchł

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kuboron
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 03, 2010 5:09 pm

Sczurek spuchł

Post autor: kuboron »

Hej,
mój Faguś niedawno strasznie dziwnie zachorował. Początkowo pojawił się mały guzek na grzbiecie. Wyczytałem, że to raczej ropień i poczekał do następnego dnia, żeby zobaczyć jak to się rozwinie. Następnego dnia guzek był tkai sam, więc stwierdziłem, że to raczej nic poważnego (mimo to cały czas go obserwowałem). Następnego dnia okazało się, że spuchł mu nóżki (nie łapki tylko ta część nad łapkami okolona futerkiem) szczurek cały napuchł, teraz wygląda jak bańka, tylne udka też mu spuchły. Przerzuciło mu się chyba też na przednie łapki, bo też są takie jakby lekko pogrubione. Chciałem z nim jechać do weta, ale ze względu na bardzo niewygodne godziny pracy nie mogłem, mimo usilnym starań :/ Teraz szczurek oddycha dość ciężko, jest spuchnięty, sporo śpi, ale chętnie przychodzi do człowieka, skacze na swoją kładkę w klatce, je i pije. Chodzi nieco ociężalej, ale to ze względu na spuchnięte łapki. Dziś zauważyłem, że chcąc wyjść z klatki górnym wyjściem, złapał jedną łapką kratki, a druga mu się trzęsła i nie mógł złapać, musiał mu pomóc wyjść. Ktoś może się orientować co to może być? Mieliście podobne objawy wśród swoich pupili? Da się go jeszcze uratować? Jutro/pojutrze mogę dopiero z nim jechać do weta i strasznie na tym ubolewam, bo boję się, że on długo tak nie pociągnie, mimo, że jest bardzo silny. :(
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Sczurek spuchł

Post autor: akzi »

ja się nie spotkałam z czymś takim, ale najlepiej by było jak bys poszedł z nim wczesniej, jeżeli tak choroba postepuje boje się że może byc za pożno albo leczenie może byc dość ciężkie.

z jakiego miasta jestes warto iść do lekarza polecanego , takiego który leczy szczury a nie psy, bo trafna diagnoza jest tu najcenniejsza
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
kuboron
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 03, 2010 5:09 pm

Re: Sczurek spuchł

Post autor: kuboron »

Jestem z Warszawy z okolic Wilanowa.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Sczurek spuchł

Post autor: akzi »

ok, super Warszawa ma jedne z lepszych klinik weterynaryjnych dla ogonów,
zadzwoń do Medicavetu (Ochota) 22 403 22 55 umów się do Rzepki lub Kacprzyk powiedz że masz pilny przypadek
jak nie bedzie miejsc masz jeszcze Oazę 022 406 68 12 (żoliborz)
Możesz pojechać do Salvetu na Ratuszową (praga Północ ) do weta Marciniak Marty lub Łukasza Skomoruchy lub do Ogonka (Bemowo) nie wiem kto tam przyjmuje.

koniecznie umów się do tych klinik
kolejność wpisałam nie bez znaczenia
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sczurek spuchł

Post autor: Paul_Julian »

Medicavet jest czynny do 22. http://www.medicavet.pl/

Szczurka moglo coś ugryżć, może być spuchniety od serca albo chyba nerek (nie pamietam dokładnie i nie wiem czy byłoby to tak nagle).

Najlepiej jakbyś z nim jeszcze dziś pojechał, koniecznie zadzwoń, bo to może być pilne. Jak nie masz pieniedzy, to wez tyle ile masz, panie wetki spiszą Twoje dane i doniesiesz jutro.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sczurek spuchł

Post autor: Hanka&Medyk »

akzi pisze:Kacprzyk
Kacprzak-Kamińskiej :)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Sczurek spuchł

Post autor: akzi »

a ja zawsze proszę do Pani Kacprzyk i oni wiedzą o kogo mi chodzi :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
kuboron
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 03, 2010 5:09 pm

Re: Sczurek spuchł

Post autor: kuboron »

Zapisałem się na jutro. Co prawda doktor Kacprzak ma zapełniony dzień, ale pan z którym rozmawiałem powiedział, że przyjmie mojego szczurka a Pani doktor na szybko zdiagnozuje.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sczurek spuchł

Post autor: Paul_Julian »

To bądz tam już wcześniej, lepiej poczekać, a może bedzie mieć akurat chwilkę akurat wcześniej.

Napisz jutro koniecznie, co ze szczurkiem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
kuboron
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 03, 2010 5:09 pm

Re: Sczurek spuchł

Post autor: kuboron »

Hej,
byłem niedawno u doktor Kasi w medivecie. Stwierdziła, że szczurek ma niewydolność serducha. Zgodziłem się na leczenie (drugą opcją było dobrze wiemy co), szczurek dostał kilka zastrzyków domięśniowych, dostał też jakiś lek do pyszczka. Zostawiałem go na obserwację do wieczora. Mają do mnie dzwonić, czy Fago uległ poprawie, czy też nie i trzeba będzie niestety go uśpić :( Co prawda od początku się tego spodziewałem, ale jakoś tak smutno. On cały czas ma ochotę biegać, tylko widać, że ciałko mu na to nie pozwala..
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Sczurek spuchł

Post autor: akzi »

tak było z moja Tutsi :( miała wole zycia ale serduszko nie pozwoliło jej na to, bądźmy dobrej mysli !!!!!!
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sczurek spuchł

Post autor: Hanka&Medyk »

Czasem tak jest, niestety, ale może akurat leki pomogą i przedłużą szczurasowi życie.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
kuboron
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 03, 2010 5:09 pm

Re: Sczurek spuchł

Post autor: kuboron »

Niestety przed chwilą dzwoniła pani doktor. Fagusia trzeba było uśpić :( Ani tlen ani leki nie pomagały.. Ech, szkoda gościa, był super szczurem 8) wieczorem wyrządzamy mu uroczysty pogrzeb w ogrodzie, będzie sobie teraz latał po szczurzym niebie :(
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Sczurek spuchł

Post autor: akzi »

Biedny szczureczek :(
dajcie mu cmoka i odemnie [*]
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sczurek spuchł

Post autor: Hanka&Medyk »

Współczuję :(
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”