[Czkawka]

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: sachma »

a Bandyta ma czkawke gdy za szybko je :? i dobrze mu tak... moze kiedys zwolni tepo... a tak na serio, to gdy zlapie go czkawka nie chce nic pic :? wiec nie zostaje nic innego jak przeczekac..

[ Dodano: Sro Paź 12, 2005 9:02 pm ]
wow to byl moj 700 post... jak to szybko zlecialo...
Obrazek
Gammaliel
Posty: 10
Rejestracja: śr mar 09, 2005 6:43 am

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Gammaliel »

Gustav czasem zaczyna tak podrygiwac lekko, ale nie wydaje przy tym dzwięków. To może być czkawka?
No more
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Korlis »

Ja jak mój Kubuś ma czkawke to łapie go za nóżki i zwisa głowa do dołu i go potrząsam,i wtedy mu odrazu czkawka przechodzi :wink: Według mnie to bardzo dobry sposób,i mojej znajomej też tak poradziałam
:P
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Lulu »

to łapie go za nóżki i zwisa głowa do dołu i go potrząsam,i wtedy mu odrazu czkawka przechodzi

o boziu, po co?

juz pomijac, ze moze sie to zle fizycznie skonczyc dla szczura to i pewnie niezle nieprzyjemne jest. nawet jezeli by bylo skuteczne, to po co? skoro mozna to zrobic o wiele mniej drastycznie, czyli dajac wode.

jezeli moje maja czkawke to woda zawsze pomaga.

jak mozna szczura lapac i trzymac za nozki? :shock: az nie potrafie sobie tego wyobrazic...
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Mycha »

Lulu... Nie przejmuj się tym postem...
Przeczytaj inne tego autora to zrozumiesz...

Ah ta fantazja :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Lulu »

ech, wiem jakie ona posty pisze...

ale wole odpisac. bo jeszcze ktos niedoswiadczony to przeczyta i (o zgrozo) bedzie chcial wyprobowac ten 'wspanialy' sposob na czkawke... :roll:
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Korlis »

Ale jeśli mojemu tak sie niezrobi to on sie powietrzem zadławi :-( Zawsze mu oczy wychodza z "orbit" i niemoze oddychać.Nie wiem dlaczego,przeciez to zwykła czkawka :roll: i to niejest drastyczny środek bo to jest bardzo delikatnie
:P
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: limba »

Korlis, przy takim chwycie jak opisujesz mozna bardzo latwo szczurkowi zrobic krzywde..np. uszkodzić mu łapki badz stawy biodrowe...a jesli czkawka sie czesto pojawia to powinno sie skonsultowac z wetem, szczególnie jesli nie moze przy tym oddychac...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Gammaliel
Posty: 10
Rejestracja: śr mar 09, 2005 6:43 am

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Gammaliel »

Dzis dała Gustavovi słodkiej herbaty jak zauwazyłam, ze ma atak czkwaki i zaczął łapczywie pić i od razu mu przeszło :)
No more
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: ESTI »

Korlis, prosze nie szerzyc glupot i przyjmowac do siebie rady doswiadczonych userow - jakis laik przeczyta Twoje "madrosci", wezmie to za prawidlowosc i bedzie nieszczescie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Elly »

Niestety, ale musiałam wyciągnąc ten temat. W sumie to moze nie jest cos groznego, ale dosc często widzę, jak moje panny 'czkają' wydając przy tym leciutkie piski. Bardzo przypomina to czkawkę i nie trwa dłuzej niz 30 sekund. Kiedys zdarzało się to częściej. Teraz tylko czasem to zauważam. Jak jestem w szkole to niestety nie wiem czy to się pojawia. Dzisiaj jednak widzialam Marry jak tak czkała i wydawała przy tym taki glosniejszy dzwięk. Będę musiała ją trochę poobserowac, bo widzę, że zdania na ten temat są podzielone :>
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Lulu »

ja jeszcze nie widzilam (i nie slyszlaam ;) ) slyszalnej czkawki u szczura...
jezeli szczur wydaja przy tym dzwieki to stawialabym raczej na dusznosci lub dlawienie... nie chce w zadnym wypadku straszyc... bo to, ze ja sie nie spotkalam z taka czkawka nie znaczy, ze nie jest to mozliwe.. poprostu mnie by cos takiego zaniepokoilo...
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Elly »

Hm, czytałam więcej tematów o czkawce i widzialam post Krwiopijki, gdzie napisała, ze jej szczurek tak mial i wet powiedział, ze to nic groznego. Ogolnie są bardzo żywe i nie widze zeby im to przeszkadzalo. Jak tak mają to po prostu są wtedy bardzo spokojne i po chwili im przechodzi :] nie wiem, moze juz taka ich natura :>
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: ESTI »

U mnie tylko Lilu ma mocno slyszalne czkawki, wyglada to jak lekkie piszczenie z odglosem, ale jest to poprostu czkawka. Moze warto pojechac do weta i ja osluchac, gdyz biorac pod uwage nasze wczesniejsze rozmowy moze lepiej, zeby to potwierdzic.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Ania »

Moje czasem dostawały czkawki w sytuacjach stresowych (rekordzistą pod tym względem był niejaki Pan Bąbel vel Boidupa). Pomagało długotrwałe uspokajanie - jeśli zwierzę mna je często to może zasugerować specyfiki rozkurczowe? Czkawka to przecież chyba skurcze przepony?
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”