[Czkawka]

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Arbor Vitae
Posty: 321
Rejestracja: śr maja 25, 2005 9:03 am

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Arbor Vitae »

Jesli wymiotuje to bardzo niedobrze. Przyczyn jest multum. Te ktore teraz przychodza mi do glowy - ucisk na zoladek (guz, plyn jamie otrzewnej), ucisk na przelyk (powiekszone wezly chlonne srodpiersiowe, nowotwor, przerost serca), oraz stany zapalne przewodu pokarmowego. Nie licze tu wymiotow stymulowanych odgornie przez mozg, bo do tego doszloby kupe innych objawow.
:/ A mowia ze szczury nie wymiotuja.
Apple
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 21, 2005 3:10 pm

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Apple »

Mój poprzedni szczurek nad ranem obudził mnie bardzo głośnym charczeniem. Był cały brudny z brązowej wydzieliny, leciała mu ślina z pyszczka i miał drgawki. Natychmiast go umyłam i odessałam strzykawką ślinę. Niestety była to niedziela, a kliniki całodobowej w pobliżu nie było. Jego stan pograrszał się z każdą godziną. Po południu już nawet się nie ruszał tylko leżał na boku i łapał powietrze pyszczkiem, a do tego miał odruchy wymiotne. Pamiętam jak siedziałm przy nim i płakałam, bo nie wiedziałam jak mu pomóc. Pił tylko wodę podawaną przez strzykawkę. Wieczorem umarł ;( Do tej pory nie wiem co mu się stało :(
<",'__',___
Kuba
Posty: 12
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 10:43 am

czkawka?????????????????????

Post autor: Kuba »

od czasu do czasu szczurek ma cos jakby czkawke......
czy to czkawka,czy szczury miewaja czkawke, a jesli ni to co to moze byc??
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Nisia »

Jeżeli to wyglada tak, jakby szczurem wstrząsało, ale trwa to krótko i rzadko sie pojawia to może być czkawka. Moje tak czasem mają. Podobno to normalne - o ile nie ma dodatkowych objawów.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Lulu »

wiesz jak najlepiej sie dowiedziec?

jest taka magiczna opcja jak SZUKAJ, zauwazylam, ze uzywanie jej wyjatkowo Ci nie wychodzi.

takich tematow bylo od groma, wystarczy chciec i poczytac...
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Nisia »

Już przestałam o tym przypominać. Trzebaby za każdym razem....
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: ESTI »

Zagadka z czkawką wyjaśniona, więc zamykam.
Obrazek
Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

Czkawka szczurka?

Post autor: casie »

Czy szczur może dostac czkawki, np ze strachu? bo moj jakso tak wyglada jakby miał... :roll: tzn nie wydaje dzwieków, ale takei odruchy "czkawkowe" :roll:

[ Dodano: Pią 07 Paź, 2005 ]
przepraszam chyab takei posty juz są :oops: :roll: ale spieszylo mi sie.. wyjezdzam ,z sotawiam szczurki siostrze, a ona ... hmm moze sie nei przejąć tym...

Scalone z istniejacym tematem/edit ESTI mod
"Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić"
Już odeszły: Scream, Guti, Albi, Bundy, Marcel, Rati, Snowi i Winky
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: limba »

jeżeli zdarza sie to sporadzycznie to sie nie przejmować...jeżeli częściej...to się przejmować i najlepeij do weta...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: ESTI »

casie, mi wystarczylo 15 sekund na znalezienie tematu o czkawce i scaleniu Twojego z juz istniejacym...prosze o uzywanie opcji SZUKAJ, bo beda leciec ostrzezenia.
Obrazek
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Mimysia »

Parę dni temu moja szczurka zaczeła podskakiwać tzn tak nią rzucało i wydawała dźwięki podobne do hyk,hyk.To mogła być czkawka?
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: ESTI »

Przy czkawce szczurki mocno nie podskakuja, odruch czkawkowy powoduje poruszanie cialkiem szczurka i dzieje sie to podobnie jak u czlowieka. Jesli dobrze sie przysluchasz, to mozna uslyszec lekkie czkanie.
Obrazek
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Mimysia »

No to chyba była czkawka.Tylko że to było hyk,hyk! właściwie bez zadnych przerw więc nie wiedziałam co to
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Ayumi »

moja Mia tez ma czasem czkawke... i tak robi hik i tak to nia porusza jak mowila esti
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
M
Posty: 70
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 12:05 pm

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: M »

w przypadku samic czkawkę łatwo pomylic z jednym z zachowań samiczek. Czasami szczurzyce zaczynają rytmicznie zarzucać ciałem i wydawać przy tym chrząknięcia - jest to oznaka podniecenia, adorowania, zaznaczania własnej obecności...

Czytałem czkawka nie powinna się pojawiać u szczurków, jeśli się pojawia może być to związane z dietą zwierzęcia (choć nie musi). Czkawka może być spowodowana wzdęciem, refluksem bądź zbyt łapczywym jedzeniem zwłaszcza miękkich pokarmów (tyle przynajmniej znalazłem na jakiejś australijskiej stronie o szczurach)

Wystarczy podać wodę, wodę z cukrem lub mleko i powinno przejść.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”