[Czkawka]

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: kasia...123 »

moj starszy szczur ma czkawke ale sporadycznie...za to maluch częściej...kilka sekund, bez głosowego czkania...przważnie ma ją kiedy biore ją na ręce więc pewnie ze stresu. Chwila głaskania i czkawka przechodzi.
klik <--- galeria moich uszatych
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Ewqa »

Moja Lilka ma tak silną czkawkę że aż podskakuje a raz myślałam że dostałam jakiś drgawek. Jej pomaga tak jak poprzednim szczurkom wzięcie na ręce, albo zainteresowanie czymś ciekawym.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
mery666
Posty: 161
Rejestracja: pn mar 06, 2006 4:05 pm
Kontakt:

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: mery666 »

jessuu u mnie było tak, że moja szczurzyca wyglądała, jakby miała paraliż...kręgosłup jej na wierzch wyszedł, żebra weszły jakby do wewnętrza i miala bezwładne nogi!!!bossee to wyglądalo tak okropnie...a bylo póżno i weta o tej porze nie mogłam znależć...następnego dnia z lekcji sie urwałam i poszłam z Uzką do do najbliższej przychodni, chociaż wyglądała całkiem normalnie...wet mi powiedzial, że to była czkawka, ale żeby to tak wyglądało?!?!?!może zakrztuszenie, ale czkawka?! :hihi:
Merrry
<3D--...-'''-...
[*]Matrix[*]Bereta[*]Uzzi[*]Mozarini
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Nisia »

U mnie czkawki to rytmiczne skurcze ciała. Czasem z cichutkim dźwiękiem (tutaj celuje Fata, bo ma problemy ze śluzówką nosa - i Fata równiez jest rekordzistką w częstotliwości czkawek). Pomaga zawsze łyk wody.
Norma
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 31, 2006 4:47 pm

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Norma »

Moim zdaniem czkawki to normalny objaw, jak u człowieka. Moja Norma tez czasem ma czkawke i to troche trwa, a potem odchodzi.
O to moja szczurzyca. Piękna, nie? ;D
Iza
Posty: 58
Rejestracja: pt mar 31, 2006 2:42 pm

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: Iza »

Mojego też dziwnie rzuca, ale bez dźwęków, niewiem co to moze być, bo szczurasowi jak narazie nic innego sie niedzieje
Awatar użytkownika
markos333
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 29, 2006 7:48 pm
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

[CZKAWKA] jak pomoc?

Post autor: markos333 »

Moj Cookie czkaweke ostatnio dostal jak go glaskalem :) I go poruszylem palcem pare razy i mu minela :)
http://www.marekhp.boo.pl
[*][*][*]Cookie[*][*][*]
Dodż :* :D
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

Bardzo czeste czkawki

Post autor: Polaczka »

Kuba czesto ma ataki czkawki, bardzo silnej czkawki. Jak go sie wezmie i potarmosi to po chwili przechodzi, czasami nie tak od razu. To bardzo uciazliwe dla niego. U zadnego innego szczura nigdy nie zaobserwowalam az takich mocnych atakow, czym to moze byc spowodowane?

Zauwazylam tez ze czasami mu sie odbija jedzonko, dzisiaj ide do zoologa zakupic herbal pets (bodajze melise) ktora powinna pomagac w trawieniu
Ostatnio zmieniony pt sie 17, 2007 8:53 am przez Polaczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pc_Piotrek
Posty: 15
Rejestracja: wt sie 14, 2007 12:01 pm
Lokalizacja: Oława

Odp: Bardzo czeste czkawki

Post autor: Pc_Piotrek »

Jak najszybciej idź do weta to może być tak że szczurek nie potrafi połykać śliny,ma coś z przełykiem.Mój kolega też tak miał i poszedł do weta a pani dała mu zastrzyk bodajże i mu przeszło.Takich objawów nie należy lekceważyć.
Pozdrawiam Piotrek
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Bardzo czeste czkawki

Post autor: Polaczka »

Gdyby powodem byla slina, zapewne mialby to codziennie, a nie ma. Prosilabym o porade raczej osoby, ktorych ogony tez przez to przechodzily.
Ostatnio zmieniony pt sie 17, 2007 9:35 am przez Polaczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Odp: Bardzo czeste czkawki

Post autor: Ania »

Przez 2-3 dni postaraj się dawać zwierzowi lekkostrawne pokarmy niewymagające precyzyjnego ścierania przed połknięciem. Nawracająca czkawka może być sygnałem świadczącym o złej diecie (zbyt szybkie pochłanianie pokarmu).
Miękkie warzywa, owoce, starte mięsko, rozgniecione jajko gotowane itp.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

CZKAWKA

Post autor: kinia87 »

szukalam na forum, ale konkretnego nic nie znalazlam na ten temat. Jesli ominelam gdzies niechcacy, prosze o przeniesienie w adekwatne miejsce :) Moze ten dzial poswiecimy temu, jak rozpoznac typowa czkawke. Bo ja juz na dzien dobry mam z tym problem;)
Mam wlasnie ten problem z Aya, bo co 2 dni zdarza jej sie takie czkanie. I nie wiem, czy aby na pewno jest to czkawka.
Robi dokladnie jak szczurek z tego filmiku http://www.youtube.com/watch?v=tC4VqABlq2w tyle, ze ciut glosniej przy tym wydaje dzwiek.

Czy jest to normalne?
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: CZKAWKA

Post autor: Paul_Julian »

Najzwyklejsza w swiecie czkawka. Może się pojawić w stresie, z łakomstwa, albo ze zdenerwowania. Wystarczy dac troche wody , albo jescze lepiej delikatnie poklepać po pleckach. Soran miał tak non stop , ale im bardziej sie do mnie oswaja i wyzbywa strachu to tym rzadziej ma czkawkę.
Doczepiam do istniejącego tematu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: [Czkawka]

Post autor: kinia87 »

Dzieki po raz kolejny Paul za uspokojenie i przeniesienie do adekwatnego dzialu :)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

Re: [Czkawka]

Post autor: Fuzia »

Mam nieco podobny problem , ale przyczyną nie może być jedzenie . Mój szczurek czasem <raz , dwa na dzień> ma taki odruch jakby czkawka i jak go się do góry podniesie to przechodzi , choć nie zawsze .. Szczurek jak ma tą 'czkawkę' normalnie chodzi ..
'czkawki' nie trwają dłużej niż minutę . A przyczyną nie może być jedzenie , ponieważ kiedy dostałam szczurka <brałam od kolegi z wpadki> nic nie jadł wcześniej a po drodze do domu dostał tej 'czkawki' .. Żeby nie było pytań ile mam szczurków , mówię mam dwa szczurki w wieku miesiąca , w niedziele skończyły miesiąc . Jeden ma te 'czkawki' , a drugi nie ma .. Jak byłam u weta na rozpoznaniu płci <bo nie byłam pewna czy to aby na pewno samice> wziął do ręki popatrzył , powiedział że jedna na pewno samica ,a druga na 80 % samiczka i mam za 2 tyg się zgłosić , ale nie mówił nic o chorobie czy czymś podobnym . Więc co to jest za 'czkawka' ?
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”