RE: Badanie na kokcydia.

Tutaj piszemy o WSZELKICH podejrzeniach związanych z zaadoptowanymi szczurkami - o zachowaniu, wyglądzie, chorobach.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Badanie na kokcydia.

Post autor: AngelsDream »

Dziś dotarł wynik badań mojego Todda - jest czysty :)

Żadnych kokcydiów i innych pasożytów wydzialanych w kale :)

Można go połączyć ze stadem 10 dnia od podania pierwszej dawki iwermektyny podając jemu drugą dawkę, a mojemu stadu pierwszą dawkę :)

Obrazek

Na uszkach widać resztki świerzbowca.
Wyjątki i dwa psy.
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

RE: Badanie na kokcydia.

Post autor: zebra »

A co to konkretnie oznacza dla laickich opiekunów szczurasów z interwencji?
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: Badanie na kokcydia.

Post autor: AngelsDream »

Przepraszam. Kokcydioza jest bardzo zaraźliwa. Istnieje teoria, że jak w stadzie ma jeden mają wszystkie. Skoro Todd jest zdrowy istnieje duże [naprawdę duże] prawdopodobieństwo, że cała reszta jest również zdrowa :)
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: Badanie na kokcydia.

Post autor: maua_czarna »

hmm...czyli jesli ja przygarne panienke, ktora przyjedzie do mnie w piatek, to skad bede wiedziala,czy ma,czy nie ma kokcydiozy? I czy w niedlugim czasie moge ja po prostu polaczyc ze stadem,czy musze poczekac dluzej, podac tak jak pisze angels ivermectyne wszystkim szczurom?
Mozecie o tej chorobie cos wiecej napisac?
Pogmatwalam troche chyba tego posta:)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
AniaS
Posty: 50
Rejestracja: pn lip 10, 2006 8:30 am

RE: Badanie na kokcydia.

Post autor: AniaS »

Czy dla wszystkich przygarniających ogonki z interwencji oznacza to, że szczurom, które mieli dotychczas muszą też podać ivermectynę profilaktycznie zanim połączą? Dla mnie to ważna informacja, chciałabym móc jednoznacznie powiedzieć to ewentualnym adoptującym moich interwencyjnych chłopaków.
I wśród owadów są zbączenia...
lxxx
Posty: 352
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 5:27 pm

RE: Badanie na kokcydia.

Post autor: lxxx »

Moim zdaniem absolutnie NIE. Poczekajmy jednak na wyższą instancję i decyzję fachowca.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: Badanie na kokcydia.

Post autor: AngelsDream »

Mi odrobaczenie całego stada doradziła weterynarz :) Nie wiem czy tskie postępowanie jest w każdym przypadku. Natomiast drugą dawke iwermektyny MUSIMY podać - inaczej nastąpi nawrót świerzbu.

Kokcydioza jest chorobą układu pokarmowego - poznaje się ją po nieregularnych, rzadkich odchodach o dziwnym kształcie. U żadnego z oazowych szczurów tego nie widziałam. Zbadałam Todda wraz z jeszcze jednym szczurkiem na swój koszt.
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: Badanie na kokcydia.

Post autor: maua_czarna »

hmm...a jaki to koszt,ile czeka sie na wyniki?


po drugie: kiedy nalezaloby podac ta druga dawke ivermectyny,a pierwsza dla reszty stada?
czy moge to zrobic np w ten weekend,czy w tygodniu?kiedy wypada termin? i takze nie wiem-jaki to koszt?( chce wiedziec,na co mam byc przygotowana:)
Ostatnio zmieniony czw maja 17, 2007 9:35 am przez maua_czarna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

RE: Badanie na kokcydia.

Post autor: zona »

maua_czarna, Viss kupi w Oazie Ivermektynę dla wszystkich szczurków, które przywożę do Katowic. Koszt to w sumie 10 zł, czyli 1 zł od szczurka. To będzie druga dawka i trzeba ją podać w niedzielę.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: Badanie na kokcydia.

Post autor: AngelsDream »

Koszt badania na kokcydia to 21 zl.

Ja czekalam 2 dni :)
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
xTVRx
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 11:18 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

RE: Badanie na kokcydia.

Post autor: xTVRx »

[quote="maua_czarna"]

po drugie: kiedy nalezaloby podac ta druga dawke ivermectyny,a pierwsza dla reszty stada?
czy moge to zrobic np w ten weekend,czy w tygodniu?kiedy wypada termin? i takze nie wiem-jaki to koszt?( chce wiedziec,na co mam byc przygotowana:)
[/quote]

I ja zapytuję, czy reszcie stada podać ivermectyne i ew. ile razy.
Jutro zamierzam z adoptowanymi panienkami wybrać się do veta po drugą porcję ivermectyny, brać dotychczasowe stado również?
Ostatnio zmieniony czw maja 17, 2007 3:56 pm przez xTVRx, łącznie zmieniany 1 raz.
Michał a.k.a. xTVRx
Piercing, Dreadlocks & Bamboo Jewellery - since 1998
www.xtvrx.com | www.wikipedia.modyfikacje-ciala.pl
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: Badanie na kokcydia.

Post autor: merch »

Jak nie chcesz łaczyć w przyspieszonym tempie , to nie musisz podawać swoim ivermektyny, jesli juz podawać swojemu stadu - to tylko raz bo będzie to dawka profilaktyczna , nie lecznicza.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
xTVRx
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 11:18 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

RE: Badanie na kokcydia.

Post autor: xTVRx »

Jutro vet i jutro też łączenie stad... czy nie za szybko? Ile czasu odczekać od zaaplikowania Ivermectyny do połączenia stad?
Michał a.k.a. xTVRx
Piercing, Dreadlocks & Bamboo Jewellery - since 1998
www.xtvrx.com | www.wikipedia.modyfikacje-ciala.pl
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: Badanie na kokcydia.

Post autor: Savash »

U kotów na kokcydia dobrym domowym sposobem jest wywar z jagód. Czy ktoś może wie, czy można jagody podawać2-3 tygodniowemu maluchowi? Wczoraj dostał pierwszą dawkę iwermektyny. Tak więc z następną poczekam. A łączyć zamierzam z 2 tyg, jak mały trochę podrośnie. Teraz wygląda jak myszka a nie jak szczurek.
AngelsDream a w której lecznicy robiłaś badania na kokcydia? Bo obok mnie takie badanie kosztuje duuuuuuuużo ponad 21 zł :(
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: Badanie na kokcydia.

Post autor: merch »

7 dni od drugiej dawki bym proponowała
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Zablokowany

Wróć do „Coś nie tak dzieje się z zaadoptowanym szczurkiem!”