Smrodek - sposób.

Tutaj piszemy o WSZELKICH podejrzeniach związanych z zaadoptowanymi szczurkami - o zachowaniu, wyglądzie, chorobach.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Smrodek - sposób.

Post autor: krwiopij »

Merch ma świętą rację, że szczur zestresowany pachnie znacznie intensywniej. Nic więc dziwnego, że szczurki starsze i trzymane pojedynczo będą się nieprzyjemnego zapachu pozbywały znacznie dłużej, niż trzymane w grupce malce - te błyskawicznie się przystosują, poczują się bezpieczne i będzie po problemie (moja piątka już po 2-3 dniach na czyściutkiej ściółce zaczęła pachnieć czystym małym szczurkiem - mimo że siusiały na potęgę i klatka zalatywała chwilami mysim moczem). Moim zdaniem jeśli ktoś wziął pojedynczego ogonka, powinien jak najszybciej połączyć go z jakimś innym szczurem - na tysiące sposobów już udowadniano, że towarzystwo innego szczura ma bardzo dobry wpływ na zestresowanego zwierzaka.
Ostatnio zmieniony wt maja 22, 2007 5:17 pm przez krwiopij, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: Smrodek - sposób.

Post autor: maua_czarna »

hmm...problem w tym,ze ja sie zwyczajnie boje je polaczyc.
na zdjeciach w moim temacie widac, jaka jest roznica miedzy mala a duzymi. to sa kolosy-wystarczy,zeby machnely ogonem i mala leci z samej gory klatki na sam dol...
kiedy dalam ja do klatki, to siedziala na dole caly czas, wiec nie moglam jej tam zostawic w obawie,ze nie bedzie jadla i pila,tylko siedziala w kacie. wiec poki co-musi siedziec osobno-puszczam je tylko razem po lozku-tam mam kontrole
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Smrodek - sposób.

Post autor: PALATINA »

Ja wczoraj łączyłam ze swoimi (wcześniej była kwarantanna). Nawet sie ładnie dogadują, ale niestety dziś znów rozłąka (przynajmniej na trochę), bo mała jest po kastracji i musi się troche podgoić.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Smrodek - sposób.

Post autor: yss »

moje niestety piorą szynszylkę, wcisnęły ją dziś między ścianę a materac :D na szczęście mała ma towarzystwo innych "tymczasów" i nie ma pośpiechu z łączeniem... najgorsze, że moich jest takie wielkie stado, które nagle nie ma innych zajęć tylko wywracać szynszylkę... :) a mówiłam mojemu p. żeby ich na łóżko nie puszczał, ale nie posłuchał.

za to pewne dwa szczurki z interwencji już w domu stałym zakochały się w starszej szczurze, dla której są nowym towarzystwem :) i starają się robić wszystko to co ona. nie odstępują jej na krok. łączenie było błyskawiczne.. niektórzy to mają farta :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Smrodek - sposób.

Post autor: krwiopij »

U mnie Lin-Lin od dzieciaków nie odstępuje. Wczoraj już pozwoliłam jej wejść na stół i się z nimi zapoznać. Komedia! Przez kratki to fukała, ale jak ją to towarzystwo oblazło, zmykała gdzie pieprz rośnie... :P Niby chce się im przyjrzeć, ale cały czas uciekać musi, bo one ją gonią. Prześmieszne są. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: Smrodek - sposób.

Post autor: maua_czarna »

:)

coz moge powiedziec. nadal sa tyko kontrolowane schadzki na lozku, bez wpuszczania do wspolnej klatki. mala musi zadowolic sie tym,i towarzystwem czlowieka. chyba nie jest jej zle, bo SMRODEK ZNIKNAL!:D:dontrat:
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Zablokowany

Wróć do „Coś nie tak dzieje się z zaadoptowanym szczurkiem!”