RE: [Szczecin] Podejrzenie ciąży u 2 z 9 samiczek z Interwancji

Tutaj piszemy o wszelkich podejrzeniach czy/i narodzinach.
Awatar użytkownika
marrrtina
Posty: 149
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 2:19 pm
Lokalizacja: Łódź / Włocławek

[Szczecin] Podejrzenie ciąży u 2 z 9 samiczek z Interwancji

Post autor: marrrtina »

jak w temacie- podejrzewam a wlasciwie jestem prawie pewna ze adoptowana albinoska jest w ciazy:-(
brzuszek znaczaco urosl w ciagu ostatnich 3 dni...
wiem ze ewentualny miot powinnam uspic ale boje sie ze zabraknie mi sily:-(
powinnam tez oddzielic tao od reszty ale moje dziewczeta bardzo sie ze soba zzyly... mysle ze ona sama do konca nie rozumie tego co sie z nia dzieje a ja mam jeszcze dodatkowo "ukarac" ja oddzieleniem od jej stada??
martwie sie bardzo... w sumie to nie wiem co mam robic.. jestem zdezorientowana bo kindernispodzianke przerabiamy po raz pierwszy:-(
Ostatnio zmieniony ndz maja 27, 2007 7:57 pm przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
" All the world's a stage and all the men and women merely players. They have their exits and entrances and one man in his time plays many parts..."
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: ciaza...

Post autor: yss »

mam podobne podejrzenia względem dorosłej samiczki, którą mam na tymczasie - brzuchol jej urósł, ogólnie zrobiła się duża, ale brzuch jest mocno wypukły w dolnej części. jest też ostatnio dość nerwowa. na gwałt zapoznaję szynszylkę z moim stadem, żeby połączyć je jak najszybciej, żeby starsza samiczka miała spokój w klatce w razie czego...
rozsądek mówi mi, że miot tej starszej też powinno się uśpić - jest w tej chwili za dużo sierotek...
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: ciaza...

Post autor: PALATINA »

Przykre bardzo, ale naprawdę trzeba je uśpić... Inaczej będziemy miec niedługo kolejne setki szukających domów szczurów.
Moja szczurka została wykastrowana w ciąży. Uznałam, że w ten sposób nie będzie świadoma utraty dzieci. Tylko że zabieg był jednocześnie ryzykiem dla niej samej. Sytuacja jest beznadziejna! :(

Nie oddzielałabym samiczki po zabraniu jej miotu (chyba że będzie agresywna w stosunku do swoich towarzyszek - to może chwilowa rozłąka, aż się odrobine uspokoi).
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [Szczecin] Podejrzenie ciąży u 2 z 9 samiczek z Interwancji

Post autor: merch »

Ostatnie porody powinny sie odbyć do 4 czerwca. Wydaje mi się ze przynajmniej tam gdzie jest możliwość przeprowadzenia bezpiecznej sterylizacji : Warszawa, Gdańsk , Lublin- samice powinny być sterylizowane w trybie pilnym- dobrze by było aby w Warszawie weszły do programu.
Ostatnio zmieniony ndz maja 27, 2007 8:33 pm przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

RE: [Szczecin] Podejrzenie ciąży u 2 z 9 samiczek z Interwancji

Post autor: Ania »

Siedzę i ryczę.
Zabraałm Jej 15 młodych...
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
zjawa
Posty: 181
Rejestracja: wt mar 01, 2005 11:51 pm

RE: [Szczecin] Podejrzenie ciąży u 2 z 9 samiczek z Interwancji

Post autor: zjawa »

[size=small]ja wczoraj cały dzień ryczałam, a mamusia leżała w depresji i nie chciała jeść:(
a czeka mnie jeszcze powtórka - to okropnie trudne :/[/size]
Ostatnio zmieniony czw maja 31, 2007 10:01 am przez zjawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

RE: [Szczecin] Podejrzenie ciąży u 2 z 9 samiczek z Interwancji

Post autor: Ania »

Okropne to jest. Mama najpierw się kuliła, bo myślała, że chcę ją pogłaskać. Potem ochraniała młode całym ciałem, na szczęście nie musiałam jej gwałtem odrywać, sama na chwilę odeszła po kilkunastokrotnej próbie delikatnego odsunięcia rękawicą - ale co pisk, to od razu dostawała szału i chciała się dostać do młodych. Potem zaczełą biegać po klatce, następnie usiadła w kącie i siedziała nieruchomo.. tak aż do mojego wyjścia. Co potem - nie wiem, bo muszę siedzieć w robocie do minimum 15.
Ostateczna liczba szczurków: 14, w czym 1 martwe.
Nikomu nie życzę :(

Przykro tu mówić o przepisie ale mogę polecić sposób delikatnego ale stanowczego odsuwania mamy z dłonią (koniecznie) w rękawicy. Jeśli się nie da, to zrobić jak zaleciła mi Ajlii - wyjąć mamę do transportera na chwilę.

Pani w Tozie nic ode mnie nie wzięła. Zostawiłam tam glizdeczki, sprawdziła tylko, czy to faktycznie noworodki.
Ostatnio zmieniony czw maja 31, 2007 10:13 am przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Astaroth
Posty: 74
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Szczecin] Podejrzenie ciąży u 2 z 9 samiczek z Interwancji

Post autor: Astaroth »

Moja jedna urodzila wieczorem,mialam z nimi jechac nastepnego dnia ale do rana juz nie żyły,mimo to matka niedala sie wygonic z gniazda i probowala je zaslonic jak nie soba to szmatkami,walczylismy z nia z pol godziny miomo ze maluchy juz nie zyly to robila wszystko zeby je bronic.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: [Szczecin] Podejrzenie ciąży u 2 z 9 samiczek z Interwancji

Post autor: Telimenka »

:-( jezu jakie to straszne...jak ja Wam wszystkim wspolczuje z tymi miotami...tyle cierpienia..biedne Ogonki..
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Gryska
Posty: 353
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:10 pm

RE: [Szczecin] Podejrzenie ciąży u 2 z 9 samiczek z Interwancji

Post autor: Gryska »

:(
Przykro strasznie.
Może faktycznie sterylizacja w trakcie jest najmniej bolesna?
Trzymajcie się dziewczyny!!
Emilciu.... Ty wiesz, że nie zapomnę!!!!
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [Szczecin] Podejrzenie ciąży u 2 z 9 samiczek z Interwancji

Post autor: merch »

Jeśli nie zyły to nie trzeba było walczyć, sama by to w końcu zrozumiała i odrzuciła lub zjadła . No al eto uwaga raczej dla tych których coś podobnego ( oby nie ) by spotkało.Jeszcze co do sterylizacji- sterylizacja młodej samicy w ośrodku , który przeprowadza takie zabiegi to bardzo małe ryzyko - które zresztą może sie zwrócić , bo w znacznym stopniu zapobiega guzom sutka, eliminuje choroby dróg rodnych ijajników zmniejsza ryzyko wystąpienia gruczolaka przysadki.


Poza tym , teraz jest już pierwszy czyli to raczej koniec tych nieszczęsnych ciąż, uważam ,że spokojnie mozna zostawiać szczurkom , które by jeszcze urodziły po dwie samiczki.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Zablokowany

Wróć do „Ciąże”