2 samiczki już na stałe u mnie =) fotki/Dorin odeszła...

Koniecznie nas o tym poinformuj. Tu wpisujemy notki, wklejamy zdjęcia. Ogólnie: chwalimy się szczurami i dyskutujemy odnośnie wszystkiego, co Ich dotyczy.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

2 samiczki już na stałe u mnie =) fotki/Dorin odeszła...

Post autor: Nakasha »

Przywiozłam je dzisiaj od ajlii, 2 kochane samiczki =) a są kochane!

Albinoska, Czika, wiek ok. 3 - 4 miesięcy - baaardzo spokojny i wyluzowany szczur =] taki typ, który to lubi jeść, spać i pieścić się =) =) i wygląda na to, że wiele trzeba, by naprawdę ją zestresować; najspokojniejsza ze wszystkich, które wiozłam :) już ją wypieściłam ;) a teraz śpi sobie ;P

Agouti kapturek, Dorin, wiek ok. 3 miesięcy - wredna babka się z niej zapowiada :D ciekawska, wszędzie by noska wetknęła, wszystko zobaczyła - bardzo ruchliwa i trochę dzika ;). Już 2 razy mnie dziabnęła, paskuda ;D Ale jaka kochana =] lubię takie charakterne wrednoty :) przypomina mi z usposobienia moją pierwszą samiczkę, Sionkę... ;)

Na razie przechodzą kwarantannę, a ja zaczynam je oswajać :).
Ostatnio zmieniony pn cze 11, 2007 6:14 pm przez Nakasha, łącznie zmieniany 1 raz.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Anza
Posty: 85
Rejestracja: pt maja 18, 2007 10:56 am

RE: 2 samiczki już na stałe u mnie =)

Post autor: Anza »

No ładnie więc to Ty mi zwinełaś tą agouti z przed nosa - z opisu była by dla mnie idealna ...ale coż, trudno - trzeba było wcześniej zarezerwować :upsrat:
Wam wszystkim teraz życze miłej wędrówki po nowej drodze ich życia :loverat:

...a jeszcze mam pytanie - widziałaś może samiczke husky i tą albinoske, która jeszcze została - możesz coś o nich powiedzieć? - trafią do mnie, więc wszelkie info na ich temat by mnie bardzo ucieszyło :diabrat:
Mori - odratowana ze 'złego' sklepu ;o)
...dwie kluchy z interwecji, Cave i Rouge, już u mnie!!!
Jumper[*], Kena[*], Vicky[*], Raven[*] ;(
+ Hacker;* (golden retriever) oraz Szajbus i Poison (ptaszniki)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

RE: 2 samiczki już na stałe u mnie =)

Post autor: Nakasha »

Po 3 godzinach spędzonych u mnie pod bluzą ogonki trochę się rozluźniły - Czika nawet w odpowiedzi na moje drapanie jej i mizianie, zatyrkotała lekko ząbkami i wyiskała moją dłoń :) :) a Dorin pozwoliła mi się podnieść i trzymać w miarę bez stresu - bez przestraszonego spojrzenia i napiętych mięśni :) tak spokojnie zwisła mi na rękach i patrzyła na mnie, czekając, co zrobię dalej ;) nie probuje już mnie gryźć (chociaż ani razu nie ugryzła mnie jakoś szczególnie mocno, miałam już o wiele bardziej agresywne ogonki ;P) :) pewnie to był tylko początkowy stres ;)

Gdy znów wpuściłam je do klatki, zabrały się za jedzenie :). Będzie dobrze :) :) strasznie słodziutkie są :) :)
Ostatnio zmieniony ndz maja 20, 2007 10:02 pm przez Nakasha, łącznie zmieniany 1 raz.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

RE: 2 samiczki już na stałe u mnie =)

Post autor: Nakasha »

Łączenie już zakończone =) =) Muszę powiedzieć, że byłam mocno zaskoczona.... wypuściłam je wszystkie razem na pobieganie - moje starsze szczury od razu, dosłownie w ciągu godziny, zaakceptowały 2 nowe! Kada, przywódczyni stadka, wymiziała je, wyiskała, pokazała swoją dominację - one się dały ;) i już było ok :). SZOK! ;P Tylko moja Mila pobiła sie 2 razy z Dorin, bo Dorin chciała dominować Milę, a Mila Dorin ;) ale jednak nowe szczurki zajęły najniższą pozycję w stadzie. Biorąc pod uwagę charakter Dori - tylko na razie :]

W związku z tym, że tak świetnie się dogadywały, zaryzykowałam - i wpuściłam je od razu do jednej klatki. Rezultat - wspólne Wielkie Mycie Się Nawzajem, a potem spanie w kupie =] zero bójek, zero pisków, wyrwanej sierści, nic... :) :) :)

Czika, albinoska, już prawie się zadomowiła. Dorin ciągle bywa agresywna, ale coraz bardziej się przyzwyczaja :) wczoraj dała mi się wymiziać i wydrapać i zasnęła pod moją dłonią :) :)


Zdjęcia na razie tylko w klatce - nowe są wciąż zestresowane ;)

Czika, Dorin i Cloud

http://img529.imageshack.us/img529/9236 ... oudee0.jpg

Czika i Cloud

http://img150.imageshack.us/img150/3172 ... oudsf4.jpg

Dorin i Czika

http://img527.imageshack.us/img527/4484 ... ikahb3.jpg

Czika, Cloud, w tle Dorin i Elmo =]

http://img521.imageshack.us/img521/224/ ... ztawf7.jpg

Razem [bez Kady i Mili]

http://img219.imageshack.us/img219/5299/paskudkiel5.jpg
Ostatnio zmieniony ndz maja 27, 2007 1:41 am przez Nakasha, łącznie zmieniany 1 raz.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

RE: 2 samiczki już na stałe u mnie =) fotki

Post autor: Nakasha »

Odeszła Dorin.... możecie przeczytać o tym tutaj:

http://szczury.org/viewtopic.php?t=16582

Stadko znowu się zmniejszyło..............

Czika ma się dobrze, jeszcze utyła, jakby urosła ;) mam nadzieję, że jest zdrowa.....
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
psorka
Posty: 41
Rejestracja: czw cze 07, 2007 8:54 am

RE: 2 samiczki już na stałe u mnie =) fotki/Dorin odeszła...

Post autor: psorka »

Szkoda Dorin.. Dobrze, że przynajmniej przez tych kilka dni mogła zasmakować życia bezpiecznego, smacznego):), czystego itd. itd... Życzę, by Czika to były wyłącznie radości - żadnych smuteczków.
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

RE: 2 samiczki już na stałe u mnie =) fotki/Dorin odeszła...

Post autor: odmienna »

te stworzenia dają tyle radości, ale takie ich życie jest kruche! A o te z interwencji, pewnie wszyscy obawiamy się w dwójnasób.
Obrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: 2 samiczki już na stałe u mnie =) fotki/Dorin odeszła...

Post autor: Telimenka »

slicze stadko...czochranko dla Ciuraków :-D i nie bede juz Cie przygnebiac odejsciem Dorin,wysyłam pozytywne wibracje :hoprat:,sliczne masz Ogonki
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

RE: 2 samiczki już na stałe u mnie =) fotki/Dorin odeszła...

Post autor: Nakasha »

Dzisiaj do stadka dołączyła Shilla ;) wprawdzie miałam już nie powiększać stadka, ale.... GMR ;]....

Shilla trafiła do mnie w dość niezwykłych okolicznościach =) Moja koleżanka z liceum, która 2,5 roku temu wzięła ode mnie jednego z moich samczyków (z wpadki), 3 miesiące temu powiadomiła mnie o jego śmierci.... przeżył długo, blisko 2 lata i 2 miesiące, tyle samo co jego siostra i nieco mniej, niż mama.... Natalia po śmierci swego, a kiedyś mego, Miśka, przygarnęła 2 młode szczurki. Miały być 2 samiczki, wyszło jak się domyślacie ;). Gdy zobaczyła mój opis na GG, że Cloud i Dorin odeszli, zagadała - i powiedziała, że urodziło jej się 6 maluszków, które mają teraz 2 miesiące, a zostały jej jeszcze 2 samiczki do oddania... i czy nie wzięłabym jednej...

Wysłała mi fotki.... i zobaczyłam tam... SOBOWTÓRA DORIN! Aż oczom nie mogłam uwierzyć... wykapana Dorin!

Maleństwo niemal identyczne, jak moja Dorin! Gdy tylko ją zobaczyłam..... nie mogłam jej nie wziąć..... ;)

Pyszczek dostała imię Shilla =) Jest taka kochana! Śliczna! Urocza! *_* =) Zupełnie jak Dorin! Tylko z charakteru bardziej wredna ;P podobno ma to po mamusi ;)

2 dni trwało łączenie, a najbardziej zaprzyjaźniła się... z interwencyjną Cziką ;). Obie zajęły domek paskudków, a moje starsze śpią teraz w sianku i na półeczkach ;P Czika wyjątkowo mocno cieszy się z Shilli, razem biegają, skaczą i psocą :)

Moje stadko liczy znowu 5 futrzastych sztuk... :) tylko Shilla taka szczuplutka w porównaniu z moimi spasielcami ;P chociaż jest dość długa.... wygląda na więcej niż 2 miesiące, ale w końcu mamusia miała do wykarmienia tylko 6 kluseczek, zatem możliwe, że urośnie całkiem spora :) :).

Nie sądziłam, że tak szybko po śmierci Clouda i Dorin przyjmę kolejnego szczurka... Za każdym razem, gdy jakiś mój ogoniasty odchodzi, przypominają mi się wszystkie wąsiki, które już są za Tęczowym Mostem.... każda nowa śmierć przypomina mi o wszystkich tych kolorowych futerkach, których już ze mną nie ma....

Ale Shilla jest taka podoba do Dorin... i taki pyszczek ma słodki... nie mogłam odmówić Natalii ;) i cieszę się teraz mocno :)
Ostatnio zmieniony sob cze 16, 2007 1:50 pm przez Nakasha, łącznie zmieniany 1 raz.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Szczury już są u mnie”