RE: Albinos już u mnie [wlkp.], mały dzikus, problemy z łączeniem

Koniecznie nas o tym poinformuj. Tu wpisujemy notki, wklejamy zdjęcia. Ogólnie: chwalimy się szczurami i dyskutujemy odnośnie wszystkiego, co Ich dotyczy.
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

Albinos już u mnie [wlkp.], duuuże problemy z łączeniem

Post autor: Anka. »

Chciałam podziękowac wszystkim, dzięki ktorym szczurzątka zostały uratowane oraz przede wszystkim tym, którzy pomogli dotrzec mojemu smierdzielkowi do Poznania:loverat:

wczoraj dopiero po 21 dotarłam wraz z Bialasem do domu, a że była burza i ukradli nam prąd wsadziłam go do klatki, bez zapoznania z moim Szczurosławem. Białas go ignorował, a Szczurosław piłował kraty i skakał, gdy odeszłam od klatek byl spokój. Gdy podchodziłam Szczurosławowi odbijalo, zaczął skrzeczeć i skakać. Dziś rano wsadziłam je do wanny, był spokój, potem Szczurosław zaczął skrzeczeć, ale jak dostal po mordzie od Białasa udpokoił się i łaziły ignorując się. Teraz spokojnie śpią w osobnych klatkach. Bialas całą noc przestawiał i obgryzał swój domek, a Szczurosław spał na ściólce , by być jak najlbliżej kaltki Białasa.Wydaje sie, że będzie dobrze. Białas z domku wywyalił wszystkie szmatki i śpi na podłodze:)
Ale będe prosić forumowiczów o pomoc odnośnie łączenia.

zdjęcia dam za max kilka dni, nie chcę go na razie stresowac lampą
Ostatnio zmieniony śr lip 04, 2007 1:17 pm przez Anka., łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Albinos już u mnie [wlkp.]

Post autor: Telimenka »

hmm no puszczaj na neutralnym terenie razem i pozniej do wyszorowanej klatki bez niczyjich zapachow :-). u mnie dalo zaskakujacy efekt Panny sa juz razem i przez 5godz uslyszalam moze 2 piski :loverat:
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

RE: Albinos już u mnie [wlkp.]

Post autor: Anka. »

[quote="Telimenka"]
hmm no puszczaj na neutralnym terenie razem i pozniej do wyszorowanej klatki bez niczyjich zapachow :-). u mnie dalo zaskakujacy efekt Panny sa juz razem i przez 5godz uslyszalam moze 2 piski :loverat:
[/quote]



nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę:-D
Twoje juz zakochane, Kary też, a moje się nie lubią....
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Albinos już u mnie [wlkp.]

Post autor: Telimenka »

hehe nie chwal dnia przed zachodem....kurde niby nie piszcza Teli dominantka a dzis w ogole jakby zjechala na sam dol stada i ma dziure wygryziona w szyji.... :cryrat: i nie wiem oddzielac czy nie....bo piskow nie ma tylko nerwowa atmosfera w klatce
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

RE: Albinos już u mnie [wlkp.]

Post autor: Anka. »

o masz! dobrze , że tylko ranka, a duża?
moje czubki skrzeczą, ale wypuściłam Szczurosław i łazil kolo klatki Białasa nadstawiając się tyłkiem , a tamten się jeżył, kopał w trocinach i tupał, zaczęły się traszkac po mordach, ale klasnęłam i się uspokoiły, ale Szczurosław podejrzanie krąży wkoło Białasa;
wogóle nie wiem jak osowoic Białasa, rano chciałam go pogłaskac delikatnie przez kratki po nosie to mi się wgryzł w palca! mała ranka, ale boli okrutnie;

wiesz co, miałaś rację, śmierdzi kurnikiem, Białas siedzi u mnie od dwóch dni, a śmierdzi jakby conajmnije tydzień tam sikał...

tak z ciekawości, dlaczego Jogi ma amputowany ogonek? została pogryziona? nie przeszkadza jej jego brak?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Albinos już u mnie [wlkp.]

Post autor: Telimenka »

nie przeszkadza,czemu nie ma to nie wiem..kurde mała w sumie ale tak dziwnie wyglada w ogole mam zalamke nie wiem co z oswajaniem.Maluchy od lutego sa i dzikie nadal.musze je puszczac po pokoju a nie znam jeszcze dobrze tych nowych...nie wiem czy mnie nie pogryza jak je bede wyciagac i jak sie w ogole zachowaja....ehhh nie wiem co robic
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

RE: Albinos już u mnie [wlkp.]

Post autor: Anka. »

całkowicie Cię rozumiem, ja się załamałam tym pogryzieniem; mój Szczurosław gdy do mnie trafił był w okropnej kondycji fizycznej, ale szybko się przywyczaił, teraz jest już u mnie około 2 miesięcy i jest kochaną prztulanką; moja ś.p.Avonka była z zoologa i też w sumie szybko poszlo, około tygodnia; a Białas to dla mnie niespodzianka, chociaż udało mi się zresocjalizowac królika min. i sukę, które były półdzikie,a teraz przytulanki;
skończyłam czytać temat o oswajaniu i przed chwilą kamiłam Białasa sałatą z ręki, jak jadł głaskałam go delikatnie małym palcem po policzku, a potem odsunął palca łapką, ale nie grzyie i wydaje sie być spokojny:-)

a co z Telimenką? rodzieliłaś? jak szyja?
ObrazekObrazek
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

RE: Albinos już u mnie [wlkp.], mały dzikus, problemy z łączeniem

Post autor: gryzaj »

Aniu przeczytaj to:

http://sps.forall.pl/viewtopic.php?t=694

moze pomoze?

rozumiem, ze nowy szczuras jest nieagresywny?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

RE: Albinos już u mnie [wlkp.], mały dzikus, problemy z łączeniem

Post autor: Anka. »

dziękuje Gryzaj;
tak, nowy jest nieagresywny, gryzie tylko przez pręty; wydaję się być na dobrej drodze, tylko potrzebuje czasu
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

RE: Albinos już u mnie [wlkp.], mały dzikus, problemy z łączeniem

Post autor: Anka. »

dopóki dziś Białas nie wgryzł mi się w palca myślałam, że już w stopniu postawowym się oswoił, wczoraj dał się głaskać, właził mi na ręke, a niej albo po prętach na góre albo zwiedzał pokój, wlazł do szafy i nie zamierzał z niej wyjść, pokazałam mu Szczurosława to wysunąl się zaciekawiony, Szczurosław wlazł do szafy i Białas go zaatakował, ale zanim zaczęły walczyć na poważnie spadły z półki, Białas zwiał do środka, a Szczurosław poszedł sobie, ale okazało się, że ma dziurkę na plecach, trochę krwawił, ale już nie widać, tylko mały strupek,potem przez siatkę skrzeczały, ale obydwa nie podeszły na raz blisko, jakby bały sie bliskiego kontaktu; Szczurosław jest wyrażnie obrażony, że przytargałam do jego krolestwa "to coś", a Białas ma go gdzieś i siedzi w budzie ;
czy coś z tego będzie?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Albinos już u mnie [wlkp.], mały dzikus, problemy z łączeniem

Post autor: Telimenka »

nie poddawaj sie to dopiero tydzien:-) nawet w Twoim przypadku nie.musi byc dobrze,jak najwiecej puszczaj razem jak tylko bojki sa to rozdzielaj i pamietaj nie faworyzuj zadnego z nich :-),trzymie kciukeny
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Gryska
Posty: 353
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:10 pm

RE: Albinos już u mnie [wlkp.], mały dzikus, problemy z łączeniem

Post autor: Gryska »

Szczurasy bardzo często gryzą przez kraty a bez nich jest ok.
To tak jak pies, który za siatką ujada a jak wejdziesz to już swój jesteś.
Życze powodzenia :)
Nie poddawaj sie!!!!!!
Ostatnio zmieniony pt cze 01, 2007 7:00 pm przez Gryska, łącznie zmieniany 1 raz.
Emilciu.... Ty wiesz, że nie zapomnę!!!!
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

RE: Albinos już u mnie [wlkp.], mały dzikus, problemy z łączeniem

Post autor: Anka. »

wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi,

staram się je puszczać na zmianę i wciąż staram się obłaskawić Białasa; Szczurosław potem łaził napuszony wokół klatki Białasa i syczał, a biedny Białas bał się wyjść z budy i skrzeczał;
sróbuje je puścić w wannie jak już Białas się bardziej oswoi, na razie jeden drugiego straszy....
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Albinos już u mnie [wlkp.], mały dzikus, problemy z łączeniem

Post autor: Telimenka »

bedzie dobrze nie boj sie :-) roznie sie zaczyna..zaborcze samczyki...ale sie ulozy. czytaj o oswajaniu,wcielaj nowe pomysly spedzaj duzo czasu i bedzie looz :-D,musi byc!
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Albinos już u mnie [wlkp.], mały dzikus, problemy z łączeniem

Post autor: krwiopij »

A w jakim wieku są oba szczurki?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szczury już są u mnie”