RE: Samira juz u mnie słodziutka białaska ;-))

Koniecznie nas o tym poinformuj. Tu wpisujemy notki, wklejamy zdjęcia. Ogólnie: chwalimy się szczurami i dyskutujemy odnośnie wszystkiego, co Ich dotyczy.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Samira juz u mnie słodziutka białaska ;-))

Post autor: Nina »

Ciura na pewno jest zestresowana więc sie broni przed nieznanym. Co do kąsania to Kali wczoraj mi opowiadała o ukąszeniach krwawiących 2 godziny więc godzinka to jeszcze nie tak źle :-) Ja jeszcze mojego wacika nie wyciągałam z klatki i nie wkładałam do niej rąk, może też sie skończy jakimiś rankami :hmmrat: Cierpliwość sie pewnie przyda :-)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
nikitka
Posty: 155
Rejestracja: pn mar 19, 2007 11:59 am

RE: Samira juz u mnie słodziutka białaska ;-))

Post autor: nikitka »

Uwaga !! Tylko mnie nie zabijcie błagam, bo wystawiłam Samirę na przedpokój i otworzyłam klatkę i sobie biegała ... a moja córcia w tym samym czasie nie pytając mnie oz godę wypuściła Latkę i Czarną, no więc efekt taki, że biegaja w trójkę po całym przedpokoju podskakując, przy czym Samira ciągle próbuje zgwałcić Czarną, czy ona aby na pewno jest samiczka ??
Hihi nie mam odwagi ja wziąć na ręce i sprawdzać, co chwila biegaja wchodza do klatki Samiry i wybiegają z niej !
Mam teraz zamiar postawić obok klatkę Czarnej i Łatki i patrzeć co będzie dalej ... co wy na to ?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Samira juz u mnie słodziutka białaska ;-))

Post autor: Nina »

Jeśli jest spokój to myśle że nie ma co sie przejmować :-) Trzeba tylko ich mocno pilnować :-) Moje pierwsze łączenie było expresowe. Soli i Heidi w tym samym dniu były razem w klatce :hoprat:
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
nikitka
Posty: 155
Rejestracja: pn mar 19, 2007 11:59 am

RE: Samira juz u mnie słodziutka białaska ;-))

Post autor: nikitka »

troszkę się sprzeczają i tak dziwnie staja okoniem, takie pozy dziwne jakby sie chiały bić, ale nie gryzą się było tylko kilka pisków o owoce, dałam calą miseczkę owocków.Dalej biegają sobie, potem wstawie kilka fotek, myslę co dalej ;-)
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

RE: Samira juz u mnie słodziutka białaska ;-))

Post autor: odmienna »

u lxxx podobny "wypadek przy pracy" dał znakomity rezultat :-D
całkiem możliwe, że Córeczka zaoszczędziła Wam sporo czasu ;)

(tyle, że przy łączeniu samiczek nie powinno być chyba jedzenia- coś mi się tak obiło...)
Ostatnio zmieniony pt cze 29, 2007 1:18 pm przez odmienna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
nikitka
Posty: 155
Rejestracja: pn mar 19, 2007 11:59 am

RE: Samira juz u mnie słodziutka białaska ;-))

Post autor: nikitka »

Szcuraski już w jednej klatce, po wybiegu odpoczuwaja w koszykach, tylko jest pewien problem, chca zmiescic się we trzy w jednym koszyczku, a koszyki sa za małe, Samira biedna chce na siłę się upchnać do kosza gdzie śpi Łatka i Czarna, musze kupic jeden większy koszyk
;-) w klatce mają 3 miseczki jedzenia na razie, z owockami, druga z obiadkiem, trzecia z suchym pokarmem.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Samira juz u mnie słodziutka białaska ;-))

Post autor: Nina »

Przy łączeniu samiczek nie powinno być jedzenia :-) Często zdarzają sie przez to bójki.
Super że tak ładnie idzie z dziewuchami :-)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
nikitka
Posty: 155
Rejestracja: pn mar 19, 2007 11:59 am

RE: Samira juz u mnie słodziutka białaska ;-))

Post autor: nikitka »

troszkę się zprzeczają o koszyki, ale myslę, że będzie dobrze,W każdym razie Samira nie da się wziąć na ręce piszczy przy tym jak szalona, no i na razie głaskać się też nie da, ale podczas wybiegu wlazła na mnie 4 razy i wąchała jak szalona ;-)
pozdrawiam, zdjęcia wieczorkiem
anka1136
Posty: 147
Rejestracja: sob cze 16, 2007 11:35 am
Lokalizacja: Wrocław

RE: Samira juz u mnie słodziutka białaska ;-))

Post autor: anka1136 »

fajnie ze dziewczynki juz sie zlaczyly :) czekamy na fotki :)
ps. a z tym podnoszeniem to jak z Majkim ;| tez piszczy jak opetany...
nikitka
Posty: 155
Rejestracja: pn mar 19, 2007 11:59 am

RE: Samira juz u mnie słodziutka białaska ;-))dodałam zdjęcia !!

Post autor: nikitka »

Samira gryzie moje panienki :-( wygania je z każdego miejsca w klatce !Ale nie ma krwi, czy mam je rozdzielic ??
Anza
Posty: 85
Rejestracja: pt maja 18, 2007 10:56 am

RE: Samira juz u mnie słodziutka białaska ;-))dodałam zdjęcia !!

Post autor: Anza »

Ja bym rozdzieliła, za to wypuszczała często poza klatką, żeby razem biegały :-)

p.s. masz przecudną husky! :loverat:
Mori - odratowana ze 'złego' sklepu ;o)
...dwie kluchy z interwecji, Cave i Rouge, już u mnie!!!
Jumper[*], Kena[*], Vicky[*], Raven[*] ;(
+ Hacker;* (golden retriever) oraz Szajbus i Poison (ptaszniki)
anka1136
Posty: 147
Rejestracja: sob cze 16, 2007 11:35 am
Lokalizacja: Wrocław

RE: Samira juz u mnie słodziutka białaska ;-))dodałam zdjęcia !!

Post autor: anka1136 »

a myslalam ze juz bedzie dobrze :( .. to tak jak moj Mikey wygania maluchy...
nikitka
Posty: 155
Rejestracja: pn mar 19, 2007 11:59 am

RE: Samira juz u mnie słodziutka białaska ;-))dodałam zdjęcia !!

Post autor: nikitka »

jestem smutna, Samira gryzie moje szczuraski, a najbardziej Łatkę, wygania je z kazdego ich miejsca, nie daje im spokojnie spać :-( jak otwieram klatkę to wylatuje i ucieka w podskokach a jak ja łapię to sie drze okropnie.
Miałam ja co prawda dzis dwa razy na rękach siedziała mi na ramionach i był spokój jako taki, ale ogólnie ciągle piski okropne w klatce, przepychanki :-(
Atmosfera w domu nerwowa, ja nie chcę jej z powrotem dac do małej klatki, po pierwsze klatka jest za mała i będzie jej ciasno, po drugie boję się, że poczuje sie odrzucona, że ją wywalam z klatki duzej szczurasków :-(
Było juz tak dwa razy, ze spały razem i była cisza ... martwię się.
Mąż zamontował jeszcze jeden koszyk i teraz maja cztery koszyki, może będzie mniej przepychanek, jejku oby się dogadały, mają tez trzy miski, trzy pojniki, nie wiem co mogę jeszcze zrobić ??
Ostatnio zmieniony sob cze 30, 2007 8:15 pm przez nikitka, łącznie zmieniany 1 raz.
Anza
Posty: 85
Rejestracja: pt maja 18, 2007 10:56 am

RE: Samira juz u mnie słodziutka białaska ale sa problemy i bardzo się martwię :-(

Post autor: Anza »

Nie smutaj - ja bym na Twoim miejscu stosowała w takim wypadku separacje szczurka kiedy wystąpiom piski - tak na troche (np.30min), żeby się uspokoiła - potem z powrotem do reszty i jeśli zacznie je pogryzać to znowu do "kozy" :-)
Mori - odratowana ze 'złego' sklepu ;o)
...dwie kluchy z interwecji, Cave i Rouge, już u mnie!!!
Jumper[*], Kena[*], Vicky[*], Raven[*] ;(
+ Hacker;* (golden retriever) oraz Szajbus i Poison (ptaszniki)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Samira juz u mnie słodziutka białaska ale sa problemy i bardzo się martwię :-(

Post autor: Nina »

Ja mimo wszystko oddzieliłabym panienki. Dała im pare dni od siebie odsapnąć . Bardziej oswoiła Samire i zaczęła łączenie krok, po kroku. Najpierw na terenie neutralnym a po jakimś czasie w klatce, bez jedzenia.
Panny na pewno uda sie połączyć. Bardzo rzadko zdarzają sie przypadki aby było to niemożliwe :-)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szczury już są u mnie”