Bezik - duży biały wacik już u nas w Poznaniu

Koniecznie nas o tym poinformuj. Tu wpisujemy notki, wklejamy zdjęcia. Ogólnie: chwalimy się szczurami i dyskutujemy odnośnie wszystkiego, co Ich dotyczy.
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Bezik - duży biały wacik już u nas w Poznaniu

Post autor: Angua »

Już mogę ze spokojem poinformować, że duży biały samczyk od Ajlii na dobre zadomowił się u nas i zaprzyjaźnił z naszymi dwiema dziewczynami :)
Pierwsze dni Bezika były dosć trudne; siedmiogodzinna podróż samochodem z Warszawy do Poznania mocno go zestresowała i przez kilka dni nie chciał wychodzic z klatki, przy tym gryzł dosc mocno. W koncu uzbroiłam sie w rękawice i go z klatki wyjełam - metoda "na siłę" okazała się w tym wypadku skuteczna, choć wobec dorosłych szczurów sie jej raczej nie poleca; no ale Bezi się rozczmuchał dzięki temu i zaczął odkrywać świat na nowo.
Etap łączenia z panienkami - na poczatku nie zapowiadało sie dobrze; dziewczyny bały się go (jest naprawdę duży :)) a Bezik dośc natarczywie nalegał na kontakt; tak, ze dziewczyny przez kilka dni siedziały nastroszone jak szczotki, a na kontakt z Bezim reagowały wrzaskiem. Po kilku spotkaniach na neutralnym gruncie zdecydowałam sie na połaczenie w klatce. Przez dzien - dwa dziewczyny stroiły fochy i wyniosły sie nawet do małej klatki-transporterka, w której Bezi przyjechał,a on zajął dwa piętra w klatce  :) ale w koncu się zaakceptowały. Obecnie nasza Strzyga wręcz zdradza fumfelkę na rzecz nowego :)
Jak widac, Bezik jest szczurem towarzyskim i charakter ma dobry, a w sukcesie łaczenia najwięcej zależy od charakteru szczurków i podobne metody moga dac rózne efekty - u nas na szczęście poszło jak najlepiej.
Dziękuje Ajlii i SPSowi, dzięki którym mamy takiego pięknego i kochanego szczurasa :*
Pozdrawiam
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: Bezik - duży biały wacik już u nas w Poznaniu

Post autor: merch »

Gratuluje  Tobi eBezika i Bezikowi dobrego domku i dwoch miłych towarzyszek.
Poza tym Cieszę się bardzo ,ze Bezik doczekał sie domku .
Pozdrawiam wszystkich i głaski dla stada.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szczury już są u mnie”