[Łódź] 3-4 miesięczna albinoska z Interwencji

To dzieał poświęcony szczurkom z Interwencji, które przekroczyły Tęczowy Most..
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Łódź] 3-4 miesięczna albinoska z Interwencji

Post autor: Ania »

Na moje oko była młodsza (miała ok 2 miesięcy, gdy trafiła do Szczecina). Zostala przekazana do domu stałego, do Marttiny. Okazało się, że jest ciąży.
W nocy z 29 na 30 maja zaczeła mocno krwawić, po 30 minutach męczarni Marttina pojechała do całodobowej lecznicy, w której nie podano dziewczynce Oxytocyny, bo miała za małe rozwarcie. Dostała 3 zastrzyki i lekarz kazał czekać do rana. Nad ranem miała cesarskie cięcie.
Niestety - macica była rozerwana w 3 miejscach, nastąpił ogóly krwotok wewnętrzny. Szczurka nie przeżyła, młode zostały uśpione.
Przykre.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: [Łódź] 3-4 miesięczna albinoska z Interwencji

Post autor: krwiopij »

Bardzo mi przykro. :( Miałam nadzieję, że mała jednak da radę. Na jej przykładzie dobrze widać, jak strasznie może się skończyć ciąża w tak młodym wieku...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [Łódź] 3-4 miesięczna albinoska z Interwencji

Post autor: merch »

Biedactwo :(
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: [Łódź] 3-4 miesięczna albinoska z Interwencji

Post autor: AngelsDream »

['] Naprawdę przykre. A jednocześnie przestroga dla nas wszystkich.
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Łódź] 3-4 miesięczna albinoska z Interwencji

Post autor: limba »

Boziu... :(
Dla albinoski [']['][']... :(
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
mus_musculus
Posty: 45
Rejestracja: sob lut 10, 2007 11:09 pm

RE: [Łódź] 3-4 miesięczna albinoska z Interwencji

Post autor: mus_musculus »

[*] teraz jest :aniolrat:
AniaS
Posty: 50
Rejestracja: pn lip 10, 2006 8:30 am

RE: [Łódź] 3-4 miesięczna albinoska z Interwencji

Post autor: AniaS »

Smutne... łzy się cisną do oczu.
I wśród owadów są zbączenia...
Awatar użytkownika
marrrtina
Posty: 149
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 2:19 pm
Lokalizacja: Łódź / Włocławek

RE: [Łódź] 3-4 miesięczna albinoska z Interwencji

Post autor: marrrtina »

to bylo straszne patrzec jak mala cierpi:-( mam wielki zal do weta ze nie operowal od razu wtedy w nocy... kazal czekac do rana... mam zal do siebie ze sie zgodzilam... ale myslalam ze wet wie co robi...
mala bardzo mi ufala.. mam wrazenie ze ja zawiodlam... nad ranem byla juz wyczerpana i poddala sie:-(

pamietam jak jeszcze przed laczeniem wyciagala lapeczke przez prety zeby zlapac shive... potem podczas laczenia ciagnela shive za ogon... od razu przypadly sobie do gustu... duzo biegala, skakala, lubila sie bawic.. byla bardzo radosna i we wszytkim nasladowala moja starsza samiczke.... w pare dni nauczyla sie przychodzic na cmokniecie...
pozwalala mi dotykac brzuszka... zadnych piskow...

w ta ostatnia noc zasnela na pleckach oparta glowka o moja dlon...

kiedy zostawialam ja rano w lecznicy nawet przez mysl mi nie przeszlo ze moge jej juz nie zobaczyc... myslalam tylko o mlodych... ze skoro cesarka to chociaz jeden plus ze nie bedzie swiadoma... i ze ja tez mlodych nie zobacze... ze tak bedzie latwiej...

gdbyby nie ciaza bylaby teraz ze mna... :cryrat:
jest mi masakrycznie zle, czuje pustke, w klatce brakuje slicznych czerwonych oczat...
byla naprawde kochana, bardzo sie do niej przywiazalam pomimo ze byla u mnie tylko 10 dni...

nie zasluzyla na to co ja spotkalo... miala jeszcze tyle przed soba... to niesprawiedliwe:cryrat:
" All the world's a stage and all the men and women merely players. They have their exits and entrances and one man in his time plays many parts..."
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: [Łódź] 3-4 miesięczna albinoska z Interwencji

Post autor: Telimenka »

[*] dla dzielnej Albi....biedactwo...wiem co czujesz...trzymaj sie jakos i nie obwiniaj,to wet powinien wiedziec co robi....:cryrat:
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [Łódź] 3-4 miesięczna albinoska z Interwencji

Post autor: merch »

Marrtina , niestety masz racje jeśli weterynarz potrafił to powinien ją operować zwłaszcza ,że maluchy i tak do uśpienia :(. Współczuje ci bardzo. Chyba,ze nigdy nie robił takiej operacji i po prostu sie bał. Wtedy coż trzeba go zrozumieć.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Łódź] 3-4 miesięczna albinoska z Interwencji

Post autor: PALATINA »

Bardzo przykre...

Ciekawa jestem, czy macica pękła przed czy w trakcie zabiegu... i czemu te macice tak łatwo pękają (to nienormalne!)??!
Dr Ania Jałonicka, która w Oazie kastrowała między innymi ciężarne samiczki też narzekała, że macice im pękają, a nie powinny! Tyle pociechy, że jej samiczki przeżyły.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [Łódź] 3-4 miesięczna albinoska z Interwencji

Post autor: merch »

Palatina - myśle ze to kwestia ilości przede wszystkim - w końcu w wiekszości przypadków nic sie nie dzieje i może młodego wieku.
Poza tym w tym przypadku macica była rozerwana w wyniku nieskutecznej akcji porodowej- to jest chyba typowe powikłanie.
Co do uwag dr , ja niesądze ,żeby ona wczesniej przeprowadzała tak dużo sterylizacj w wysokich ciążach. Chyb apodstawwe wskazania do sterylizacji są inne niż ciąża.
Ostatnio zmieniony sob cze 02, 2007 10:28 am przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

RE: [Łódź] 3-4 miesięczna albinoska z Interwencji

Post autor: RattaAna »

biedna mała... :cryrat:
najważniejsze, że teraz nic już ją nie boli
marrtina - współczuję
[size=x-large][*] [/size][/color]za dzielną Albinoskę...
Ostatnio zmieniony sob cze 02, 2007 1:39 pm przez RattaAna, łącznie zmieniany 1 raz.
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
'Asia
Posty: 710
Rejestracja: pt maja 27, 2005 9:44 am
Lokalizacja: Poznań

RE: [Łódź] 3-4 miesięczna albinoska z Interwencji

Post autor: 'Asia »

Straszne to ;((( Płakać się chce... Biedna malutka... Bardzo mi przykro marrtina, straszne przeżycie ;((( Ściskam mocno
Teraz stała się aniołkiem i już nigdy nie zazna bólu... :aniolrat:

Dla malutkiej [*]
Obrazek
Aniołki: Lola (*), Żaba (*), Maja (*), Zuzia(*), Mela(*), Marie (*) ;(( Pamiętam... >>ZOBACZ<< Aktualnie: pustka w sercu i pusto w klatce... ;(
Awatar użytkownika
marrrtina
Posty: 149
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 2:19 pm
Lokalizacja: Łódź / Włocławek

RE: [Łódź] 3-4 miesięczna albinoska z Interwencji

Post autor: marrrtina »

[quote="merch"]
Poza tym w tym przypadku macica była rozerwana w wyniku nieskutecznej akcji porodowej- to jest chyba typowe powikłanie.
[/quote]

dokladnie... :-( parcie bylo a maluszki nie mialy ktoredy wyjsc :-( ale na to weci wpadli dopiero jak mala zostala otwata:-( czemu nikt nie pomyslal o tym wczesniej- nie wiem...

wetka powiedziala ze macica byla wypelniona krwia... rozerwana w trzech miejscach (musialo sie to stac jeszcze przed zabiegiem)... rwala sie doslownie podczas szycia pomimo zastosowania najcienszych niteczek itp. :cryrat:

nie chce nawet myslec jak malutka tao musiala cierpiec kiedy jej cialko pekalo od srodka a ona nie rozumiala co sie dzieje:cryrat: i dlaczego wet ktory przyjmowal nas w nocy pozwolil jej cierpiec do rana pomimo przedstawienia dokladnie stytuacji... nie chce nikogo obwiniac.. kazdy ma prawo postawic zla diagnoze... wygladali bardzo profesjonalnie.. babka ktora operowala sama ma gryzonie... moze on faktycznie nigdy tego nie robil... ale ehh.. bolec i tak bedzie:cryrat:

to jest dla mnie ulga ze mala juz nie cierpi... ale nie potrafie sie z tym pogodzic...:cryrat: bo caly czas wydaje mi sie ze mozna bylo temu zapobiec...
" All the world's a stage and all the men and women merely players. They have their exits and entrances and one man in his time plays many parts..."
Zablokowany

Wróć do „Odeszły..”