2 szczurki + nowy ?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Keyrane
Posty: 60
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 9:05 am

2 szczurki + nowy ?

Post autor: Keyrane »

Mam małe pytanie. Szukałam w temtach, dzieki opcji "szukaj" z pół godziny, ale nie znalazłam na owe pytanie odpowiedzi. Otóż:
W okolicach Bożego Narodzenia (kiedy będe miała większą klatkę), chciałabym kupić szczurka. Jeśli ktoś czytał moje inne tematy, zapewne wie, że mam dwa szczurki(facetów) - Gomeza i Miquela, którzy są rodzeństwem. Zastanawiam się, czy jakbym kupiła zupełnie "obcego" szczurka, rodzeństwo by go zaakceptowało i czy by nie było bójek. Jeśli taki temat już był poruszany, to bardzo przepraszam za robienie bałaganu, najwyraźniej nie jestem dobrym szukaczem ;).
Ostatnio zmieniony śr lis 22, 2006 11:01 pm przez Keyrane, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy GMR jest nieuleczalne? Jeśli tak to biada mi i mojej rodzinie, która ma już dosyć dwóch szczurków. A to przecież tylko dwa szczurki! Ja chcę całą hodowlę, łeee!
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

2 szczurki + nowy ?

Post autor: mataforgana »

Keyrane, temat był już poruszany dziesiatki razy...

nie trzeba nawet korzystac z wyszukiwarki, wystarczy zajrzeć do działu STADKO...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

2 szczurki + nowy ?

Post autor: Vella »

Takie same zasady jak przy łączeniu wszystkich innych szczurów.
Sam fakt tego, że stado jest rodzeństwem nie ma tu w tej chwili nic do rzeczy. Szczury, które długo mieszkają są ze sobą tak samo zżyte jak rodzeństwo, a i tak potrafią przyjąć do stada nowego osobnika.
Nie wiem tylko w jakim Gomez i Miquel są wieku, starsze szczury mogą niechętnie przywitać młodziutkiego, który zburzy im porządek do którego się przyzwyczaiły.

Poczytaj dział stadko i wszystko o łączeniu szczurów.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Keyrane
Posty: 60
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 9:05 am

2 szczurki + nowy ?

Post autor: Keyrane »

Dobrze, poczytam dział "Stadko", dziekuje za pomoc :)
P.S. Szczury mają 2-3 miesiące...
Czy GMR jest nieuleczalne? Jeśli tak to biada mi i mojej rodzinie, która ma już dosyć dwóch szczurków. A to przecież tylko dwa szczurki! Ja chcę całą hodowlę, łeee!
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

2 szczurki + nowy ?

Post autor: mataforgana »

Keyrane, wobec tego nie powinnaś mieć zadnych problemów z dołaczeniem do nich kolegi młodszego/w tym samym wieku ;)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Keyrane
Posty: 60
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 9:05 am

2 szczurki + nowy ?

Post autor: Keyrane »

No, ale jeśli Gomez i Miquel zaczną gryźć tego nowego, dlatego, że wkroczył na ich terytorium? Poczytałam dział Stadko, i już troche wiem. Ale tam są tylko tematy apropo dołączenia jednego szczura do drugiego, a nie jednego do DWÓCH. Ech.. :(
Czy GMR jest nieuleczalne? Jeśli tak to biada mi i mojej rodzinie, która ma już dosyć dwóch szczurków. A to przecież tylko dwa szczurki! Ja chcę całą hodowlę, łeee!
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

2 szczurki + nowy ?

Post autor: ESTI »

Keyrane, zasada laczenia jest podobna, ale najlepiej, zeby laczyc nowego najpierw z tym lagodniejszym, a potem z dominantem, tak, zeby nowy mial jakies zaplecze. Jesli obaj chlopcy sa w miare spokojni, to trzeba bedzie sprobowac laczyc z obydwoma na raz - oczywiscie na neutralnym terenie.

Temat zostawie, ale prosze poczytaj tematy w tym dziale, gdyz to bylo omawiane juz, zapewniam Cie. ;)
Obrazek
Keyrane
Posty: 60
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 9:05 am

2 szczurki + nowy ?

Post autor: Keyrane »

Oba szczurki są łagodne, dziekuje za nieusowanie tematu :) Dam młodego do jednej klatki z Gomezem i Miquelem. Raz kozie śmierć ;)
Czy GMR jest nieuleczalne? Jeśli tak to biada mi i mojej rodzinie, która ma już dosyć dwóch szczurków. A to przecież tylko dwa szczurki! Ja chcę całą hodowlę, łeee!
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

2 szczurki + nowy ?

Post autor: ESTI »

Keyrane, moze nie od razu do klatki, najpierw zapoznaj ich na neutralnym terenie, zebys wiedziala jak zareaguja na niego. Potem w klatce obserwuj co i jak, zeby nie zrobili maluszkowi krzywdy.
Obrazek
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

2 szczurki + nowy ?

Post autor: Kora »

To skoro temat pozostał to się dopisze gdyż mam podobny problem aczkolwiek nie do końca

Jestem początkująca ale najwyraźniej szczurki na mnie lecą :lol: :haha: bo od momentu jak kupiłam sobie Korka po 1 tyg. dołączył uratowany Łatek a teraz szykuje mi się za 3 dni kolejny ogoniasty domownik ufff ;)
W przeciągu 3 tyg. dorobiłam się 3 szczurasków :khihi: jeden szczuras na tydzień jak tak dalej pójdzie to skończę na Powązkach LOL :roll1:

I teraz tak, młody jest na etapie "zacieśniania" przyjaźni z dużym, tego którego dostanę jest podobno roczny albo 1,5 i nie wiem jak je ze sobą poznać skoro pierwsza para też się dobrze nie zna :krzywy: :drap:

No jakoś tak mam mentlik z tym łączeniem :drap:
Nowy będzie miał swoja starą klatkę więc nie będzie bójki o domek czy przywództwo ale kiedy mogę spróbować je poznać :roll:

Może ma ktoś jakiś pomysł albo juz przechodził takią sytuacje i żeby nie kończyły się :walka:

A i dodam szczurki tez są łagodne :lol:
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

2 szczurki + nowy ?

Post autor: limba »

Kora, podstawa to teren neutralny i najlepiej po kolei.
Najstarszego na koncu (tego co ma miec 1-1,5 roku) mozliwe ze bedzie musial sobie przypomniec ze istieja inne szczury na swiecie poza nim.
Zapraszam do tematy przyklejonego o laczeniu.
[quote="Kora"]I teraz tak, młody jest na etapie "zacieśniania" przyjaźni z dużym,[/quote]

a jak im idzie to zaciesnianie ? ;)
Ostatnio zmieniony pt gru 01, 2006 10:49 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

2 szczurki + nowy ?

Post autor: Kora »

[quote="limba81"]Kora, podstawa to teren neutralny i najlepiej po kolei.
Najstarszego na koncu (tego co ma miec 1-1,5 roku) mozliwe ze bedzie musial sobie przypomniec ze istieja inne szczury na swiecie poza nim.
Zapraszam do tematy przyklejonego o laczeniu.
[quote="Kora"]I teraz tak, młody jest na etapie "zacieśniania" przyjaźni z dużym,[/quote]

a jak im idzie to zaciesnianie ? ;)[/quote]

Przeczytałam o łączeniu już wcześniej ;) skorzystałam z okazji że taki temat jest jaki mnie interesuje :D

Łączenie było proste ,mały 2mc przez dwa dni obwąchiwał się przez klatkę z nowym rocznym szczuraskiem a później na łóżku i na końcu nawet nie wiem jak i kiedy wylądowały razem u małego w jego klatce( wcale nie umytej bo nie wiedziałam że tak się stanie ;) )
Poszło super, teraz się kochają na maksa i żyć nie mogą bez siebie :zakochany: :D a mały przeniósł sie do klatki dużego :D .

Ale ja mam problem jak z tym nowym ogonem(który będzie najstarszy) połączyć już poznane szczuraski :drap:
Chodzi mi o to, że Korek i Łatek znają się, ale dość krótko (tydzień) i teraz ma przyjść nowy towarzysz i to najstarszy.
1.Czy Łatek(roczny) nie będzie o Korka(2,5 m-c) zazdrosny jak zacznę nowego (1,5rocznego) z Korkiem poznawać?
2.Czy Łatek przypadkiem nie będzie bronił Korka jak nowy by chciał go zdominować a ten nie za bardzo to lubi i zacząłby piszczeć?
3.No i w jakiej kolejności łączyć, a może wszystkie na raz?

Ufff ale tych pytań, po prostu mam obawy a poważnie nie mam zielonego pojęcia i jeszcze tak bardzo szczurzej natury nie znam :sad3: .

Na pewno z parę dni będą się przez klatkę poznawać bo jak mi uświadomiłaś limba81 to ten najstarszy pewnie już zapomniał o istnieniu innych szczurasów :?

Ps: nie mam terenu neutralnego, wanny też nie posiadam :jezor2:, chyba skorzystam ze stołu ;)
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

2 szczurki + nowy ?

Post autor: limba »

Stol moze byc.. :)
Ja bym zrobila tak. Jesli dobrze rozumiem Korek byl pierwszy i z tego co pamietam Łatek dolaczyl niedawno? Poznawalabym chlopakow po kolei. Oczywiscie ze chlopaki moga byc zazdrosne o siebie (dlatego najpierw zapoznawac pojedynczo). Ale najpierw sprawdzic jak nowy chlopak bedzie w ogole na inne ogonki reagowal.
Ja bym najpierw go poznala z Łatkiem bo jest u Ciebie najkrocej, a wiekowo moga byc zblizeni.
[quote="Kora"]Na pewno z parę dni będą się przez klatkę poznawać [/quote]

Dokladnie. Trzeba sprawdzic jak najstarszy w ogole bedzie reagowal na obecnosc w jego zyciu innych szczurow.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

2 szczurki + nowy ?

Post autor: Kora »

To trochę sie pocieszyłam, mam nadzieje że wyjdzie :lol: . Jeszcze nowy do mnie nie dotarł ale już mam mniejsze obawy :D
Zobaczymy jak będzie ;)
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
korek-potforek
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 18, 2006 7:33 pm

2 szczurki + nowy ?

Post autor: korek-potforek »

Dzisiaj dostałem nowego ogonka rokiego :) jest odizolowany od 2 pozostałych ogonków łatka i korka.
Nie zwraca uwagi na łatka i korka .Czy wie jeszcze co to szczur :drap:
Teraz Łatek zaznacza teren koło rokieto .Łatek strasznie cuchnie :bije:
chciał by go z chęciom zaatakować.
:walka:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”