RE: Łączenie Czagi i Małej -POMOCY !

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
olcia11
Posty: 64
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 9:20 pm

Łączenie Czagi i Małej -POMOCY !

Post autor: olcia11 »

No więc moja szczurzynka Czaga ma już ok.8 miesięcy , a Mała tylko ok. 5-6 miesięcy . Łączyłam je od początku - możliwe , że w niewłaściwy sposób . Gdy Czaga zaczyna kotłować Maleństwo , to odciągam ją . Tylko , że to wina Małej - chce się bawić - jak to młody ogon - i skacze na Czagę - Czaga tego nie cierpi . Dzisiaj zauważyłam u Małej rankę przy łopatce . Był już strupek , nawet nie leciała krewka . Jak dzisiaj kupiłam klateczkę Małej to wpuściłam Małą , a potem Czagę . W ciągu ok.30-40 minut Czaga skotłowała ją chyba 5 razy . Nie wiem czy je dalej łączyć . Czaga raczej nie chce . Ale jest jeden problem : MAŁA BARDZO CHCE MIEĆ KOLEŻANKĘ . Jednak jest jeszcze coś - NIE MOGĘ MIEĆ 3 CIURA . Mówiłam mamie , że Mała musi mieć kumpelkę na to moja mama "Nawet o tym nie myśl ! 2 szczury to już za dużo ! A jakbyś go przyniosła , to byś musiała go wypuścić , wydać lub ... oddać dla węża" Nie myślcie źle o mojej mamie . Ona kocha zwierzęta , ale uważa , że nie mogę mieć 3 ogonów . Niestety :cryrat::cryrat::cryrat: Aha , no i jeszcze jak je łączę , to Czaga łapie za skórę na pupie Maluszka i ją wciąga gdzieś żeby ją pogryźć . Ehhh ... Nie mam siły do tego krwiopijcy !! Nie obraź się krwiopijko RATujcie !! Na szczęście ubłagałam mamę , żeby nie wydawać Malucha :hoprat::loverat:
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

RE: Łączenie Czagi i Małej -POMOCY !

Post autor: Guślarka »

To, że szczury sie kotłują i piszczą, to normalne. Dopóki nie ma ran i krwi jest dość dobrze, nie należy ich rozdzielać. Szczurki muszą ustalic hierarhię w stadzie. Nawet moje w miarę zgodne szczury czasem się tłuką(mówiąc szczerze to chyba robią to dla sportu). Po prostu nie panikuj i poczytaj dokładnie dział oswajanie - szczerze mówiąc jest tam wszystko, czego ci potrzeba. Tylko poszukaj ;)
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
olcia11
Posty: 64
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 9:20 pm

RE: Łączenie Czagi i Małej -POMOCY !

Post autor: olcia11 »

Ale to , że Czaga łapie Małą za pupę i ciągnie nie jest normalne .... :/
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Łączenie Czagi i Małej -POMOCY !

Post autor: limba »

Podsatwowe pytanie. Jak szczurasy byly laczone?
Ostatnio zmieniony czw kwie 05, 2007 11:47 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
olcia11
Posty: 64
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 9:20 pm

RE: Łączenie Czagi i Małej -POMOCY !

Post autor: olcia11 »

Na początku puszczałam po podłodze , potem w łazience , czasem na kanapie , a teraz w klatce . W klatce gryzą się najmniej :hoprat: . Dzisiaj jadę na działkę , więc to będzie mega neutralny teren . No Czaga tylko widziała trawę , a jak ją na niej postawiłam to uciekała na noge . :hoprat: Na początku jak się gryzły to je rozdzielałam , potem już nie , ale jak ich nie rozdzielałam , to Czaga bardziej ją gryzła , więc znowu je rozdzielam .
Awatar użytkownika
ismena
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 31, 2007 5:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Łączenie Czagi i Małej -POMOCY !

Post autor: ismena »

[quote="olcia11"]
potem w łazience
[/quote]

Mam nadzieję że puszczałaś je pod TWOIM czujnym okiem... bo maluchy mogą znaleźć rozsypany proszek do prania i wtedy jest nieciekawie.
Trudno jest żyć bez nadziei... ale umierać bez złudzeń- łatwiej

Gaja [*] -mój 'dzien'... bialy, milusinski ogonek...
Sachma- 'noc'... cala czarna z bialym brzuszkiem. Troszke wredna i plochliwa, ale kochana ;)
Awatar użytkownika
Niuniak
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 10:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

RE: Łączenie Czagi i Małej -POMOCY !

Post autor: Niuniak »

hehs u mnie przez 2 miesiące (podzczas których szczury już mieszkały razem) samica która dominuje ganiała mojego Jakuba, chwytala zębami za tyłek i próbowala ciągnąć :P potem Jakub nauczył się że jak jest na moich kolanach to go ochronię i uciekał do mnie...a potem siedząc np. na moich nogach zaczepiał tamtą szczurzycę i w razie czego uciekał mi pod ramię :P
ismena nie czepiaj się o takie drobnostki, dziewczyna na bank jest na tyle inteligentna ze nie karmi szczurów proszkiem ;) a w pokojach można gorsze rzeczy znaleźć - szczury nie są takie glupie że co w łapkach to do buzi :)
Bo szczuraki tak jak i dzieci dzielą się na : czyste i ...... szczęśliwe ;)
Alices
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Łączenie Czagi i Małej -POMOCY !

Post autor: Alices »

Hmmmm myślę, że powinnaś dać czas szczurkom, ale z tego co wiem to nic niegroźnego. Czaga jest starsza i wydaje mi się, że pokazuje małej kto tu rządzi :D. Z czasem to minie i będą nierozłączne ;)
Maciuś [*] dożył zaledwie 2 lat...
Guci[*] dożył niecałych 9 miesięcy...
olcia11
Posty: 64
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 9:20 pm

RE: Łączenie Czagi i Małej -POMOCY !

Post autor: olcia11 »

No jak wracałam z działki to były w jednym koszyku piknikowym i ani razu się nie pogryzły !!! Nawet razem spały . Aha i ismeno , nie mam proszku do prania w łazience , bo mam pralnie . Pozatym nie puszczam szczurków bez opieki , chyba to logiczne ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”